بیت کوین دوباره سقوط ناگهانی را تجربه کرد؛ علت این ریزش سریع چه بود؟

بیت کوین چند هفته‌ای ثابت مانده بود تا دیروز که یک افت ناگهانی را تجربه کرد و به پایین ترین ارزش خود در دو ماه اخیر رسید.

بر اساس داده‌های فعلی، بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار با ۲۵۸۹۵ دلار به ازای هر سکه معامله می‌شود که در هفته گذشته بیش از ۱۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اما سوال اصلی این است که، چه چیزی منجر به سقوط ناگهانی قیمت پس از یک دوره ثبات نسبی از اواسط ژوئن تا آگوست شد؟

به گفته کارشناسان، طیفی از عوامل از جمله چشم انداز اقتصادی مربوط به چین و آمریکا، عدم اطمینان در بین سرمایه گذاران نهادی و کاهش نقدینگی در این امر نقش داشته‌اند.

داده‌های اخیر از Kaiko، یک شرکت پردازش داده، کاهش مداوم نقدینگی در بازار بیت‌کوین را در صرافی‌های بزرگی مانند بایننس و کوین بیس نشان می‌دهد. این بدان معنی است که وقتی دارندگان بزرگ تصمیم به فروش دارایی‌های خود می‌گیرند، تأثیر قابل توجهی بر کل بازار می‌گذارد. این امر دیروز زمانی که ارزش بیت کوین در مدت ۲۰ دقیقه ۷ درصد کاهش یافت، کاملا مشهود بود.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل CryptoQuant اظهار داشت که تعیین دقیق طرف‌های مسئول فروش بیت کوین دشوار است، اما احتمالش کم است که ماینرهای اصلی بیت کوین یا سرمایه گذاران آمریکایی باشند.

برخی از کارشناسان نیز، این ریزش ناگهانی را به اخبار مربوط به توسعه املاک گروه Evergrande چین که اعلام ورشکستگی کرد، مرتبط می‌دانند.

رئیس تحقیقات CoinShares، جیمز باترفیل (James Butterfill)، توضیح داد که بازارها اکنون متوجه شده‌اند که تایید فوری ETF بیت کوین، توسط SEC بعید است. در نتیجه، سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری به تغییر موقعیت دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود دارند. وی تاکید کرد که این امر، همراه با چالش‌های چین و نظارت دقیق سرمایه گذاران بر تصمیمات نظارتی، بر قیمت بیت کوین تأثیر گذاشته است. علاوه بر این، او پیشنهاد کرد که به دلیل شرایط نامشخص اقتصاد کلان، نوسانات بالای بیت کوین احتمالاً ادامه خواهد داشت.

در اصل، با وجود یک دوره تابستانی نسبتاً بی‌حادثه، به نظر می‌رسد نوسانات غیرقابل پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین یکی از ویژگی‌های مشخص در آینده نزدیک باشد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥