یک مقام سابق SEC، خواستار ممنوعیت تتر توسط آمریکا شد!

جان رید استارک، مسئول سابق SEC گفت:

تتر هیچ‌گونه چارچوب قانونی برای هدایت فعالیت‌های خود در ایالات متحده ندارد.

جان رید استارک، مقام سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از قانون‌گذارهای مالی ایالات متحده خواست تا شرکت‌های ارزهای دیجیتال را از ارائه تتر USDT منع کنند.

استارک در یک پست طولانی در توییتر در تاریخ 9 می، به مسائل مختلفی که تتر آنها را دور می‌زند تا هدف خود را به نتیجه برساند، اشاره کرد. به گفته او، تجربه و مطالعه‌اش در مورد بازارها و صورت‌های مالی در سال‌های گذشته او را به این باور می‌رساند که صادرکننده این استیبل‌کوین می‌تواند دومینوی بعدی سقوط بازار باشد!

تتر در یک خلاء نظارتی فعالیت می‌کند

استارک خاطرنشان کرد:

تتر بدون محدودیت نظارتی فعالیت کرده است؛ زیرا هیچ چارچوب قانونی برای فعالیت خود در ایالات متحده ندارد.

معاملات تتر و هر کاری که تتر انجام می‌دهد، منحصراً به ذخایر مالی تتر مرتبط است. با این حال، این ذخایر حسابرسی و تایید نشده؛ در نتیجه مشکوک باقی مانده است.

سوالاتی در مورد گواهی تتر

استارک از گواهی تتر انتقاد کرد و گفت: این گواهی نمی‌تواند جایگزین حسابرسی شود. به گفته وی، حسابرسی‌ها برای بررسی ریسک‌های احتمالی طراحی شده‌اند، در حالی که گواهی‌ها فقط بررسی می‌کنند که آیا داده‌های ارائه شده در آن لحظه دقیق هستند یا خیر.

علاوه بر این، صادرکننده این استیبل‌کوین دیگر از نظر قانونی ملزم به ارائه گواهی ذخایر خود نیست. این بدان معنا است که شرکت ممکن است هیچ گواهی فعالیت دیگری ارائه ندهد و شک و تردید بیشتری در مورد ذخایر خود ایجاد کند.

هم‌زمان، تتر اوایل امروز آخرین گزارش گواهی خود را منتشر کرد که سود خالص 1.5 میلیارد دلاری را در سه ماهه اول سال نشان می‌دهد.

اگر کنترل‌های داخلی تتر آنقدر کم باشد که حسابداری فوری ذخایر مالی آن، تا یک پنی را نتوان با یک کلیک ماوس انجام داد، این خود گویای قابلیت اطمینان و اعتبار تتر است.

استارک همچنین تعجب کرد که چرا پائولو آردونیو، مدیر ارشد فناوری تتر، دائماً در مورد شرایط مالی شرکت صحبت می‌کند و مدیر ارشد مالی آن همیشه ساکت است.

فراخوان ممنوعیت

استارک خاطرنشان کرد که انتاریو کانادا، پلتفرم‌های کریپتوکارنسی را از ارائه خدمات تتر منع کرده است و از ایالات متحده خواسته است که همین کار را انجام دهد. در اوایل سال جاری، Crypto.com تتر را برای کانادایی‌ها از فهرست خدمات خود حذف کرد و دلیل آن مطابقت با خواسته‌های قانونی بود.

با وجود تمامی مشکلات، توکن تتر همچنان بزرگترین استیبل کوین در بازار است. ارزش بازار آن 82.53 میلیارد دلار و حجم 24 ساعته آن 24.18 میلیارد دلار است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.