90 درصد اتریوم در گردش از صرافی‌ها خارج شده است! آیا کاهش عرضه باعث افزایش قیمت خواهد شد؟

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار، که عرضه آن بعد از آخرین ارتقا شانگهای کاهش یافته است. عرضه کل اتریوم از ابتدا سال 2023 بیش از 66000 اتر کاهش یافته که باعث کاهش تورم این رمزارز گردید.

طبق آخرین داده‌های که توسط Santiment منتشر شد در حال حاضر تنها 10.31 درصد از اتریوم در صرافی‌ها موجود است که کمترین میزان از جولای 2015 است. تقریبا 90 درصد از اتریوم‌ها از صرافی‌ها خارج شده‌، زیرا تنظیم‌کننده‌ها همچنان در تلاش برای طبقه‌بندی اتریوم به عنوان یک اوراق بهادار (security) یا کالا هستند.

در واقع، درصد اتریوم در عرضه به کمترین سطح خود از زمان پیدایش رسید. کاهش عرضه اتریوم توسط هولدرها نشان از اطمینان آن‌ها به افزایش قیمت است.

افزایش انباشت اتریوم توسط هولدرها به دلیل روند رو به رشد نگهداری ارزهای دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران در کیف پول شخصی به جای رهای کردن آن‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال است. این تغییر رفتار با افزایش نگرانی در مورد امنیت صرافی‌های مانند FTX بیشتر شده است و سرمایه‌گذاران به دنبال کنترل دارایی‌های خود هستند.

این روند همچنین با افزایش پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده بر روی بلاک‌چین اتریوم بیشتر شد. پروتکل‌های DeFi به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها، ارزهای دیجیتال را قرض دهند، وام بگیرند و معامله کنند. این امر منجر به افزایش تقاضا برای اتریوم شده است زیرا سرمایه‌گذاران به‌دنبال مشارکت در این ابزارهای مالی نوآورانه هستند.

سرمایه‌گذاران به اتریوم مانند بیت‌کوین به‌عنوان یک گزینه سرمایه‌گذارای بلندمدت نگاه می‌کنند. هولدرها تصمیم گرفتند برای مدت طولانی‌تری اتریوم نگهداری کنند زیرا به آن اطمینان دارند.

علاوه بر افزایش در حضانت شخصی، کاهش اتریوم در صرافی‌ها نشان دهنده روند خرید قابل توجه است. تداوام انباشت اتریوم توسط هولدرها منجر به کاهش عرضه در صرافی‌های می‌شود که به نوبه خود باعث افزایش قیمت این رمزارز می‌شود.

این الگو احتمالا تا زمانی که سرمایه‌گذاران به انباشت اتریوم ادامه دهند، ادامه خواهد داشت. اتریوم به احتمال زیاد همزمان به تکامل و توسعه ادامه خواهد داد. قیمت اتریوم در 24 ساعته گذشته 5.31 درصد افزایش یافته و به 1.813 دلار رسید. ارزش کل بازار این رمزارز 211 میلیارد دلار است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.