ویژگی بروکر مناسب

بررسی تخصصی اسپرد بروکر لایت فارکس

ویژگی بروکر مناسب

مطالعه در 9 دقیقه

قطعا اکثر شما نام بروکر لایت فارکس را شنیده‌اید. این بروکر یکی دیگر از کارگزاری‌های محبوب میان ایرانیان است. در ادامه مشاهده خواهیم کرد که این بروکر چه میزان اسپرد در حساب‌های معاملاتی خود، از مشتریان دریافت می‌کند. برای مشاهده جزئیات انواع حساب‌های این بروکر، لطفا صفحه بررسی بروکر لایت فارکس را مشاهده کنید.

علاوه بر مطالعه جزئیات اسپرد بروکر لایت فارکس در ادامه مطلب، می‌توانید ویدئو بررسی‌های انجام شده را در زیر مشاهده کنید.

در ادامه به بررسی میزان اسپرد بروکر لایت فارکس در حساب‌های مختلف می‌پردازیم. برای پیمایش آسان‌تر بین حساب‌ها و مشاهده جزئیات اسپرد آن‌ها، لطفا حساب مورد نظر خود در لایت فارکس را انتخاب کنید:

مقدار اسپرد بروکر لایت فارکس در حساب CENT

همانطور که از اسم این حساب معاملاتی مشخص است، مخصوص اشخاصی است که سرمایه کمی دارند و می‌خواهند با حداقل موجودی معامله انجام دهند.
در جدول زیر جزئیات بررسی ۲۴ ساعته‌ی اسپرد این بروکر را در حساب Cent مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با کلیک روی نام هر نماد، نمودار کامل بررسی اسپرد ۲۴ ساعته‌ی آن را مشاهده کنید.
توجه داشته باشید هر میله در نمودار، نمایانگر یک کندل ۱۵ دقیقه‌ای است و همچنین نمودار ۷ نماد اول بصورت لگاریتمی رسم شده‌اند.

در تصاویر زیر نمودار اسپرد برخی از نمادهای حساب Cent بروکر لایت فارکس را برای شما قرار دادیم. شما می‌توانید با کلیک روی هر تصویر، جزئیات بیشتری را مشاهده کنید. هر میله در نمودار نشان دهنده‌ی میزان اسپرد یک کندل ۱۵ دقیقه‌ای است. قابل توجه است که ۷ نمودار نخست بصورت لگاریتمی رسم شده‌اند.
در تصاویر زیر مناطقی که مقدار اسپرد بسیار بالا رفته، معمولا زمان نیمه شب است که در آن زمان، حجم نقدینگی پایین بوده و همچنین تایم Rollover یا انتقال معاملات باز به روز بعد نیز است.
در این تایم به صورت قانونی نباید حد سود یا حد ضرر در معاملات شما فعال شود.

بررسی اسپرد حساب Cent بروکر لایت فارکس در سشن‌های معالاتی

سشن‌های معاملاتی می‌توانند بر مقدار اسپرد مؤثر باشند. به همین علت در ادامه تصاویر نماد‌های داخل پنجره‌ی Market Watch متاتریدر را در این حساب از بروکر و در سشن‌های معاملاتی لندن و نیویورک قرار دادیم.

برای آگاهی بیشتر در مورد سشن‌های معاملاتی می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

اسپرد حساب Cent بروکر لایت فارکس در سشن معاملاتی لندن

سشن معاملاتی لندن از ساعت ۱۱ و نیم ظهر به وقت ایران آغاز و تا ساعت ۸ و نیم شب ادامه دارد.
در ستون سمت راست تصاویر پنجره‌ی Market Watch متاتریدر در قسمت پایین می‌توانید اسپرد بروکر لایت فارکس در حساب Cent و در سشن معاملاتی لندن را مشاهده کنید.

اسپرد حساب Cent بروکر لایت فارکس در سشن معاملاتی نیویورک

سشن معاملاتی نیویورک آخرین سشن معاملاتی است که از ساعت ۴ و نیم بعد از ظهر تا ساعت ۱ و نیم بامداد به وقت ایران برقرار است.
در تصاویر زیر نیز می‌توانید مقدار اسپرد نماد‌های مختلف این حساب از بروکر را در ستون اول از سمت راست مشاهده کنید.

اسپرد حساب کلاسیک بروکر لایت فارکس

حساب کلاسیک بیشترین استفاده را در میان کاربران این بروکر دارد. در ادامه بررسی خواهیم کرد که اسپرد بروکر لایت فارکس در حساب Classic و نمادهای معاملاتی مختلف به چه میزان است.

توجه داشته باشید در جدول زیر جزئیات بررسی ۲۴ ساعته‌ی اسپرد برخی از نمادهای این حساب از بروکر را قرار دادیم. شما می‌توانید با کلیک روی نام هر نماد، نمودار بررسی کامل آن را مشاهده کنید. (هر میله در نمودار، نشان‌دهنده‌ی اسپرد یک کندل ۱۵ دقیقه‌ای است و همچنین ۷ نمودار اول نیز بصورت لگاریتمی رسم شده‌اند)

شما همچنین می‌توانید در تصاویر زیر نمودار اسپرد برخی از نمادهای حساب کلاسیک این بروکر را به طور کامل مشاهده و بررسی کنید. برای مشاهده‌ی جزئیات بیشتر در هر نمودار می‌توانید بر روی تصویر آن کلیک کنید. هر میله در نمودار نشان دهنده‌ی میزان اسپرد یک کندل ۱۵ دقیقه‌ای است و ۷ نمودار نخست بصورت لگاریتمی رسم شده‌اند.
در این تصاویر معمولا زمان نیمه شب مقدار اسپرد بسیار بالا رفته زیرا در آن زمان، حجم نقدینگی پایین بوده و همچنین تایم Rollover یا انتقال معاملات باز به روز بعد نیز است که موجب چنین مقدار بالایی از اسپرد می‌شود.

در این تایم به صورت قانونی نباید حد سود یا حد ضرر در معاملات شما فعال شود.

بررسی اسپرد حساب Classic بروکر لایت فارکس در سشن‌های معالاتی

در تصاویر زیر اسپرد نمادهای حساب کلاسیک بروکر لایت فارکس را در سشن‌های معاملاتی مختلف قرار دادیم. لازم به ذکر است که در سشن‌های معاملاتی مختلف ممکن است اسپرد نیز تغییر کند.

اسپرد حساب Classic بروکر لایت فارکس در سشن معاملاتی لندن

 این سشن معاملاتی از ساعت ۱۱ و نیم ظهر به وقت ایران آغاز و تا ساعت ۸ و نیم شب به طول می‌انجامد.
در ستون سمت راست تصاویر زیر می‌توانید مقدار اسپرد بروکر لایت فارکس در نماد‌های مختلف را در حساب کلاسیک و سشن معاملاتی لندن مشاهده کنید.

اسپرد حساب Classic بروکر لایت فارکس در سشن معاملاتی نیویورک

از ساعت ۴ و نیم بعد از ظهر تا ساعت ۱ و نیم بامداد به وقت ایران زمان سشن معاملاتی نیویورک است.
ستون سمت راست در تصاویر زیر مقدار اسپرد را با توجه به نام نماد نوشته شده در روبه‌روی آن، نشان می‌دهد.

بررسی اسپرد حساب ECN بروکر لایت فارکس

حساب‌های ECN برای کاربران حرفه‌ای مناسب است. در ادامه بررسی اسپرد بروکر لایت فارکس، حساب ECN  این بروکر را زیر ذره‌بین می‌بریم. در جدول زیر نیز همانند حساب‌های کلاسیک و سنت این بروکر جزئیات ۱۷ ساعته‌ی اسپرد نماد‌های مختلف را در این حساب از بروکر مشاهده می‌کنید.

قابل ذکر است که با کلیک روی نام هر کدام از نمادها در جدول زیر می‌توانید نمودار اسپرد آن را مشاهده کنید. در نمودار مشاهده شده هر میله نمایانگر مقدار اسپرد یک کندل ۱۵ دقیقه است و نمودار ۷ نماد نخست نیز بصورت لگاریتمی رسم شده اند.

تصاویر زیر نمودار کامل بررسی اسپرد ۱۷ ساعته‌ی این بروکر را در نمادهای مختلف نشان می‌دهد. برای مشاهده‌ی کامل نمودار می‌توانید بر روی آن کلیک کنید. در نمودار هر میله نشان دهنده‌ی میزان اسپرد یک کندل ۱۵ دقیقه‌ای است. همچنین ۷ نمودار نخست نیز بصورت لگاریتمی رسم شده‌اند.
مقدار اسپرد بالا که معمولا در زمان نیمه شب اتفاق می‌افتد به دلیل حجم نقدینگی پایین و تایم Rollover یا انتقال معاملات باز به روز بعد است.

در این تایم (Rollover) به صورت قانونی نباید حد سود یا حد ضرر در معاملات شما فعال شود.

بررسی اسپرد حساب ECN بروکر لایت فارکس در سشن‌های معالاتی

سشن‌های معاملاتی مختلف ممکن است بر مقادیر اسپرد در نماد‌های مختلف تاثیرگذار باشد. به همین علت در زیر ما تصاویر نمادهای مختلف را در سشن‌های معاملاتی لندن و نیویورک برای شما قرار داده‌ایم.

اسپرد حساب ECN بروکر لایت فارکس در سشن معاملاتی لندن

در تصاویر زیر می‌توانید مقدار اسپرد بروکر لایت فارکس در نمادهای مختلف را در سشن معاملاتی لندن مشاهده کنید. قابل ذکر است مقدار اسپرد برای هر نماد در ستون نخست از سمت راست نوشته شده است.

اسپرد حساب ECN بروکر لایت فارکس در سشن معاملاتی نیویورک

در تصاویر زیر نیز می‌توانید مقدار اسپرد مربوط به هر نماد را در آخرین سشن معاملاتی یعنی سشن معاملاتی نیویورک مشاهده کنید.

بروکر Liteforex اسپرد رقابتی در حساب‌های معاملاتی خود دارد، که به صورت شناور محاسبه می‌شوند. شما می‌توانید با بررسی اسپرد بروکر لایت فارکس و دیگر کارگزاری‌ها، بهترین حساب معاملاتی را برای خود انتخاب نمائید. در بالا مقدار اسپرد بروکر لایت فارکس را در حساب‌های مختلف آن مشاهده کردید. با مراجعه به صفحه بروکرهای مطرح فارکس می‌توانید نسبت به بررسی اسپرد دیگر کارگزاری‌ها اقدام نمایید.

در پایان پیشنهاد می‌شود برای بررسی تخصصی اسپرد بروکر آلپاری وارد مقاله مربوط به اسپرد آلپاری در وبسایت ایران بروکر شوید.

پرسش‌های متداول

بله. اسپرد حساب‌های بروکر لایت فارکس بصورت شناور محاسبه می‌شوند.

به طور کلی حساب‌های ECN بروکرهای فارکس، اسپرد کمتری دارد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
mehdi ۰۶ بهمن ۱۴۰۲

با سلام
آیا اسپرد لایت فارکس واقعی هست؟چون دیدم اسپرد یورو به دلار و دلار به ین 1 و بعضی مواقع صفر هست.