ارز دیجیتال

آیا سرمایه گذاری در اتریوم (ETH) در سال 2022 مناسب است؟

ارز دیجیتال

مطالعه در 17 دقیقه

باوجود تغییراتی که در اکوسیستم اتریوم به وجود آمده برای بسیاری از افراد این سوال که آیا خرید ETH یک سرمایه‌گذاری مناسب است یا خیر، همچنان بدون پاسخ مانده است. این شبکه بلاکچین با انتشار قراردادهای هوشمند، مکانیزم‌ اجماع جدید و بهبود کارایی شبکه باعث شده بسیاری از افراد به آن توجه بیشتری نسبت قبل داشته باشند. در این مقاله قصد داریم نگاهی عمیق به اتریوم داشته باشیم و کاربرد و پتانسیل رشد آن را برای پاسخ به این سوال که آیا اتریوم سرمایه‌گذاری خوبی است، تحلیل ‌کنیم. اگر شما هم قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید پیشنهاد می‌کنم با این مطلب از ایران بروکر همراه باشید.

آیا سرمایه گذاری در اتریوم انتخاب مناسبی است؟

رشد قیمت ده‌ها هزار درصدی ارز دیجیتال اختصاصی بلاک چین اتریوم از زمان راه‌اندازی تابه‌حال، ممکن است شما را نیز وسوسه کند که در ETH سرمایه‌گذاری کنید. اما بیایید در این مطلب به دنبال دلایل منطقی‌تری جهت رشد قیمت، برای سرمایه‌گذاری در اتریوم باشیم.

با گسترش بازار کریپتو، احتمالاً تعداد برنامه‌های کاربردی ساخته‌شده روی شبکه اتریوم افزایش چشمگیری خواهد داشت. این به‌طور طبیعی منجر به افزایش قابل توجه تقاضا برای توکن ETH می‌شود و به نوبه خود قیمت توکن را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، انتشار شاردینگ در سال 2023 عملکرد شبکه را به شدت افزایش می‌دهد و توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند تا برنامه‌های خود را روی اتریوم بسازند.

با در نظر گرفتن این موضوع، به یک رأی مثبت در مورد اینکه آیا اتریوم یک سرمایه‌گذاری خوب است یا خیر، رسیده‌ایم. درحالی‌که ماه‌های آینده احتمالا شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال آن‌چنان مناسب نخواهد بود، اتریوم در بلندمدت می‌تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

نحوه عملکرد اتریوم از زمان عرضه و در سال 2022

سرمایه گذاری در اتریوم
اتریوم از زمان ایجاد تا به حال

اتریوم با ارز دیجیتال اختصاصی ETH و الگوریتم اجماع اثبات کار از زمان عرضه رسمی خود در سال 2014 تاکنون عملکرد خوبی داشته است. اگر نگاهی به نمودار قیمتی این ارز دیجیتال بیندازید متوجه می‌شوید که اتریوم به خاطر عملکرد خوبی که داشته، بازده بسیار خوبی را برای سرمایه‌گذاران بلندمدت خود فراهم کرده است.

حتی با صرف‌نظر کردن این موضوع که یک سرمایه‌گذار چه زمانی ETH خریده، از نظر تاریخی صرفا خرید و نگهداری برای سودآوری در این ارز دیجیتال کافی بوده است. به همین دلیل طبق عملکرد گذشته این ارز دیجیتال، می‌توان اتریوم را به‌عنوان یکی از ارزهای دیجیتال عالی برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت مثال زد.

البته توجه به این نکته هم اهمیت دارد که سرمایه‌گذارانی که در اوج رشد بازار ارز دیجیتال یعنی سال 2018 اتریوم را خریداری کرده‌اند، حداقل باید تا 2021 صبر می‌کردند تا به یک تعادلی در سرمایه‌گذاری خود برسند. اما اگر کسی در اوج قیمت این ارز دیجیتال در 2017 روی ETH سرمایه‌گذاری کرده باشد، تابه‌حال 482 درصد سود کسب کرده است.

این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که اگر کسی در اوج رشد بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 اتریوم خریداری کرده باشد، در حال حاضر به خاطر افت قیمت، احتمالا متضرر شده است. اما می‌توان گفت با توجه به پیشرفت‌های اخیر در شبکه اتریوم، در حال حاضر این ارز دیجیتال 75 درصد از اوج قیمت خود فاصله دارد.

همچنین افرادی که قبل از نزول بازار ارز دیجیتال در ژانویه 2022 خرید کرده‌اند احتمالا در حال حاضر حدود 53 درصد از ارزش دارایی‌های آن‌ها کاهش پیداکرده است. با تمام این تفاسیر این امکان وجود دارد که ETH بتواند بازدهی سالانه‌ای مشابه با آخرین دوره خود داشته باشد. به این ترتیب، ETH می‌تواند یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید در زمان سقوط بازار در حال حاضر باشد.

تاریخچه قیمت اتریوم

اتریوم که در سال 2014 راه‌اندازی شد، از یک عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO) شروع کرد و سپس به دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار تبدیل شد. این دارایی که اکنون قیمتی در حدود 1200 دلار دارد، در ابتدا با قیمت 0.311 دلار در طول ICO خود فروخته شد که در مقایسه با رقم امروز، 99.97 درصد اختلاف دارد.

همان‌طور که اکوسیستم قراردادهای هوشمند اتریوم رشد کرد و توجه توسعه‌دهندگان را به خود جلب کرد، قیمت اتریوم منفجر شد و از پایین‌ترین سطح سال 2017 که فقط 8 دلار بود به 820 دلار افزایش یافت که افزایشی نزدیک به 10000 درصد است. به‌طور طبیعی، این رشد سریع باعث شد که اتریوم از نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران یک گزینه جذاب برای کسب سود باشد.

تاریخچه قیمت اتریوم
تاریخچه قیمت اتریوم

این روند تا سال 2018 ادامه یافت و اتریوم به‌طور گسترده رشد کرد. در آن زمان بزرگ‌ترین بازی بلاک چینی جهان یعنی کریپتوکیتیز روی شبکه اتریوم ساخته شد و باعث شد دیگر توسعه‌دهندگان نیز به این بلاک چین بیشتر توجه کنند. در اوج بازار ارز دیجیتال در سال 2018، قیمت اتریوم افزایش یافت و به 1270 دلار رسید که حتی از ارزش امروز نیز بالاتر بود.

با این حال ذات بازار ارزهای دیجیتال مانند بازارهای مالی دیگر، پرنوسان است با این تفاوت که چون هنوز به بلوغ کافی نرسیده، این نوسان‌ها بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر است. قیمت ETH هم از این قاعده مستثنی نبود، بنابراین در طول سال 2018 اتریوم تا 90 دلار هم کاهش پیدا کرد. پس از آن اتریوم در سال 2018 بین 150 تا 200 دلار معامله شد. در همین مدت، قیمت بیت کوین از 19هزار دلار به 3460 دلار کاهش یافت.

قیمت اتریوم تا اواخر سال 2020 در این محدوده باقی ماند و سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان خود را کمی به تعجب واداشت. درحالی‌که شرایط بازار ناامید کننده بود، با ورود هزاران سرمایه‌گذار به بازار، ارزهای دیجیتال به‌طور قابل‌توجهی رشد کردند و ETH نیز به قله‌های جدید قیمتی رسید.

قیمت اتریوم در 2020 ابتدا تا 4174 دلار و سپس حتی به 4733 دلار رسید.

پس از رشد شدید بازار کریپتو، قیمت اتریوم در بحبوحه جنگ، تورم و سقوط شرکت‌های ارز دیجیتال، کاهش یافت و آن را به ارزش فعلی 1200 دلار رساند.

نمودار تاریخچه قیمت اتریوم
تاریخچه قیمت اتریوم (ETH)

به‌طور خلاصه تاریخچه قیمتی اتریوم از سال 2014 تاکنون به شکل زیر است که می‌تواند یک چشم انداز خوب برای تشخیص اینکه آیا اتریوم یک سرمایه‌گذاری خوب است یا نه، ارائه کند:

اوایل سال 2014

اتریوم به‌عنوان یک ICO با قیمت حدود 0.311 دلار در دسترس سرمایه‌گذاران قرار گرفت.

اواسط سال 2017

اتریوم به آرامی رشد کرد، سپس در سال 2017 رشد زیادی را تجربه کرد و از 8.17 دلار به 820 دلار افزایش یافت.

در طول سال 2018

سرمایه‌گذاران بیشتری وارد بازار شدند و قیمت اتریوم را به 1270 دلار رساندند.

در طول سال 2019

پس از رسیدن به بالاترین سطح جدید در سال 2018 قیمت ETH به‌طور چشمگیری کاهش یافت و به 175 دلار رسید.

اواخر 2020 تا 2021

بازار کریپتو به سرعت رشد کرد و باعث شد ETH به 4733 دلار افزایش یابد.

اواخر سال 2021 تا امروز

کل بازار کریپتو با کاهش قیمتی مواجه شد و اتریوم نیز با کاهش قیمت روبرو شد و این رمز ارز در حال حاضر با قیمت تقریبی 1209 دلار معامله می‌شود.

پیش بینی قیمت اتریوم در آینده

احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال در تلاش هستید که بدانید آیا اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در اتریوم است یا خیر؟ در ادامه یک پیش بینی قیمت درباره اتریوم از سال 2023 تا 2030 را به‌صورت تقریبی خواهیم داشت تا یک چشم انداز به شما بدهیم. توجه داشته باشید که این پیش‌بینی‌ها صرفا احتمال و حدس و گمان مبتنی بر گذشته و آنچه که در حال حاضر وجود دارد، انجام شده است. هیچ‌کس نمی‌توانست سقوط صرافی FTX را پیش بینی کند که طی آن بسیاری از افراد در هفته‌های گذشته دارایی‌های خود را به خاطر سرمایه گذاری در این صرافی از دست دادند. حتی شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای هم نمی‌توانند پیش بینی دقیقی از آینده داشته باشند. بنابراین اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری در اتریوم گرفتید، اصول اولیه سرمایه‌گذاری را فراموش نکنید.

در این مطلب برای اطمینان از اینکه پیش‌بینی تا حد امکان به واقعیت نزدیک باشد، عوامل مختلفی در نظر گرفته شده است. تعدادی از این موارد شامل اقتصاد جهانی به‌عنوان یک اصل کلی، بازار کریپتو، رقبای بالقوه و شرایط کلی اتریوم و همچنین هرگونه به روز رسانی برنامه‌ریزی شده برای شبکه است.

پیش بینی قیمت اتریوم در آینده
پیش بینی قیمت اتریوم

پیش بینی قیمت اتریوم در پایان سال 2023

با نگاهی به پایان سال آینده، می‌توان انتظار داشت که اتریوم رشد کند، با این حال، بازار احتمالاً به‌عنوان واکنشی به عدم اطمینان در اقتصاد، نزولی باقی خواهد ماند. در نتیجه، می‌توانیم منتظر رشد قیمت ETH تا 1716 دلار باشیم.

پیش بینی قیمت اتریوم در پایان سال 2024

اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، این رشد در 2024 نیز ادامه خواهد داشت و احتمالاً شاهد آغاز مسیر بهبود اقتصاد خواهیم بود. چیزی که احتمالاً تأثیر بسیار مثبتی بر بازار ارزهای دیجیتال و سهام خواهد داشت. این موضوع احتمالاً منجر به معامله اتریوم با میانگین 2612 دلار می‌شود که افزایشی حدود 125 درصدی نسبت به قیمت‌های امروزی خواهد داشت.

پیش بینی قیمت اتریوم در پایان سال 2025

با گذر زمان، می‌توانیم شاهد برخی حرکت‌های خوب در قیمت ETH در طول سال 2025 باشیم. احتمال دارد در این سال بتوانیم مجددا بالاترین سطح قیمتی که اتریوم تابه‌حال تجربه کرده، یعنی 4733 را مشاهده کنیم..

پیش بینی قیمت اتریوم در پایان سال 2030

تیم اتریوم زمان زیادی برای کار روی توسعه ویژگی‌های جدید خواهد داشت و هرگونه بهبودی در شبکه در حال حاضر (مانند شاردینگ) باید تا سال 2030 اتفاق افتاده باشد. همراه با رشد مورد انتظار بازار کریپتو (سالانه 11.1 درصد)، می‌توانیم منتظر ETH 7985 دلاری و حتی 10000 دلاری نیز باشیم.

تاثیر کاربرد اتریوم بر قیمت آن

کاربرد اتریوم
تاثیر کاربرد اتریوم بر قیمت

اگر قصد دارید برای بلندمدت روی اتریوم سرمایه‌گذاری کنید، باید اهداف بلندمدت پروژه را در نظر بگیرید. پیش بینی قیمت یک ارز دیجیتال به‌صورت 100 درصدی غیرممکن است، اما سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کاربردی، شانس بازدهی بیشتر در بلندمدت را افزایش می‌دهد.

در ادامه قصد داریم به چند مورد از نقاط قوت اتریوم که آن را برای سرمایه‌گذاری جذاب می‌کند اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

1- قراردادهای هوشمند اتریوم

شاید پرکاربردترین ویژگی شبکه اتریوم قابلیت قرارداد هوشمند آن باشد. توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را به نام dApps مستقیماً روی شبکه اتریوم بسازند. این قابلیت به تسهیل همکاری بین برنامه‌ها کمک می‌کند و به پروژه‌های جدید اجازه می‌دهد از مزایای مختلف ارائه‌شده توسط شبکه‌ای مانند اتریوم استفاده کنند.

از آنجایی‌که برنامه‌های کاربردی ایجاد شده در شبکه اتریوم تقاضا برای ETH را افزایش می‌دهند، این امر می‌تواند برای رشد طولانی‌مدت این ارز دیجیتال موثر باشد.

2- NFT ها در شبکه اتریوم

بخش NFT یکی از مباحث جذاب در بین ارزهای دیجیتال است و به سرعت در حال رشد و پذیرش توسط جامعه است. بخش بزرگی از بهترین NFT ها روی شبکه اتریوم ساخته‌شده‌اند. این موضوع به شدت تعداد تراکنش‌های انجام شده در شبکه را افزایش داده و تسلط آن را در بین شبکه‌های بلاک چین تقویت می‌کند. افزایش سرعت پذیرش NFT به‌خصوص توسط شرکت‌های بزرگ خبر امیدوارکننده‌ای برای اتریوم است.

3- استیکنیگ اتریوم

به‌روز رسانی اخیر شبکه اتریوم که به‌عنوان مرج اتریوم (The Merge) شناخته می‌شود، اتریوم را از مکانیزم اجماع اثبات کار به اثبات سهام تغییر داد. این یک اقتصاد جدید در شبکه ایجاد کرده و دارندگان ETH می‌توانند برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و افزودن بر امنیت شبکه پاداش‌هایی کسب کنند. این موضوع باعث می‌شود افراد بتوانند از خرید و استیک ETH در پلتفرم درآمدزایی داشته باشند، بنابراین افراد بیشتری مشتاق خواهند بود که اتریوم نگهداری کنند. این موضوع باعث ایجاد انگیزه برای نگهداری بلندمدت و افزایش حامیان پروژه می‌شود.

4- شاردینگ اتریوم

علاوه بر اینکه پس از رویداد ادغام اتریوم، افراد می‌توانند در شبکه از استیکینگ کسب درآمد کنند، این رویداد، شاردینگ را نیز به جامعه معرفی کرد. این قابلیت به شبکه اجازه می‌دهد تا داده‌های تراکنش را بین شبکه تقسیم کند و توان عملیاتی را به شدت افزایش دهد. به این ترتیب ازدحام شبکه که یکی از مشکلات اتریوم بود به‌طور قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند. انتظار می‌رود شاردینگ در طول سال 2023 تکمیل شود.

5- امنیت اتریوم

یکی از بزرگ‌ترین مزایای شبکه اتریوم امنیت آن است. اتریوم که بیشتر انرژی خود را صرف تمرکززدایی کرده، یکی از امن‌ترین شبکه‌های روی کره زمین محسوب می‌شود. به همین دلیل بیشتر پلتفرم‌های حساس، برنامه خود را روی بلاک چین اتریوم می‌سازند. با توجه به اینکه تاریخ کریپتو هک‌های زیادی را تجربه کرده است، توسعه‌دهندگان به دنبال ایجاد شبکه‌های امن خواهند بود و همین موضوع باعث افزایش تقاضا برای اتریوم می‌شود.

اتریوم برای سرمایه‌گذاری بلندمدت خوب است یا کوتاه‌مدت؟

به‌طورکلی برای سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و بازار ارز دیجیتال هر فرد متناسب با شرایط شخصی و شرایط بازار باید یک استراتژی سرمایه‌گذاری شخصی داشته باشد. در رابطه با سرمایه‌گذاری در اتریوم هم این موضوع صادق است. اولین سوالی که باید پاسخ دهید این است که می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری بلندمدت انجام دهید یا برای کوتاه‌مدت نگه دارید. در ادامه قصد داریم به بررسی هر دو استراتژی بلندمدت و کوتاه‌مدت در ETH بپردازیم و کار را برای شما ساده‌تر کنیم.

اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری بلندمدت روی اتریوم انجام دهید باید عملکرد کلی اقتصاد را در نظر بگیرید. ازآنجایی‌که به‌طورکلی اقتصاد جهانی به سمت رکود می‌رود و عدم اطمینان زیادی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، احتمالاً بهتر است از سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در ETH اجتناب کنید، تا زمانی که بازار یک سوگیری واضح پیدا کند.

از طرف دیگر، اتریوم برای سرمایه‌گذاری بلندمدت یک گزینه مناسب است. این پروژه دارای طیف گسترده‌ای از ابزارهای کاربردی و مورد استفاده برای توسعه‌دهندگان است. علاوه بر این، تعدادی از بزرگ‌ترین دارایی‌های مرتبط با رمز ارزها بر پایه شبکه اتریوم ساخته‌شده‌اند که نشان دهنده ثبات و اطمینان در این بلاک چین است. همان‌طور که اتریوم در گذشته عملکرد خوبی داشته و سود خوبی نصیب هولدرهای خود کرده، احتمالا اگر دو سال آینده ETH را هولد کنید، سود خوبی به دست خواهید آورد.

نظر کارشناسان درباره سرمایه‌گذاری در اتریوم

بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که اتریوم هنوز یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری است. افراد زیادی درباره سرمایه‌گذاری در اتریوم نظر داده‌اند که در ادامه قصد داریم برخی از آن‌ها را بررسی کنیم.

Capital.com، یک کارگزار محبوب، پتانسیل اتریوم را مورد بحث قرار داد و گفت:

بهبود مقیاس‌پذیری و توان عملیاتی شبکه احتمالا باعث افزایش قابل‌توجهی در قیمت این ارز دیجیتال در بلندمدت خواهد شد. این کارگزار پیش‌بینی‌های رسانه‌های مختلف را به‌صورت خلاصه بررسی کرد که تقریباً همه آن‌ها چشم‌انداز مثبتی را در یک دوره 6 ماهه ارائه کرده بودند.

تایم، یک رسانه معروف، نظرات مایک مک گلون، تحلیلگر اطلاعاتی بلومبرگ را به اشتراک گذاشت. مک گلون پیش‌بینی کرد که:

 اتریوم می‌تواند در سال 2022 به قیمت بین 4000 تا 4500 دلار برسد.

با این حال، یکی دیگر از تحلیلگران بازار، به نام Wendy O انتظار دارد که اتریوم به حدود 750 دلار کاهش یابد و پاسخی متفاوت به این سوال ارائه می دهد.

WalletInvestor یک پلتفرم معروف پیش‌بینی قیمت، نظر خود را درباره اتریوم این‌طور به اشتراک گذاشت که به اتریوم به دلیل داشتن شبکه قراردادهای هوشمند امتیاز +A را داد. این پلتفرم پیش‌بینی همچنین اعلام کرد طبق پیش‌بینی‌های آن‌ها، انتظار می‌رود قیمت اتریوم در سال‌های آینده افزایش یابد و آن را به یک انتخاب بلندمدت قوی تبدیل کند.

زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری در اتریوم

پس از بررسی شرایط اتریوم و نظر چند تا از متخصصان سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، حالا بهتر است به این سوال جواب دهیم که آیا الان زمان خوبی برای خرید اتریوم است یا خیر؟

بااینکه به‌طورکلی پیشنهاد ورود به بازار مالی در کوتاه‌مدت، ایده خوبی نیست اما به نظر می‌رسد اتریوم از نظر کلان بسیار قوی است. می‌توان گفت هرکسی که در دو سال گذشته یا بیشتر از دو سال اتریوم نگهداری کرده، الان باید در سود باشد. البته کسانی که در اوج قیمتی در 2018 سرمایه‌گذاری کرده‌اند، احتمالا در ضرر هستند. به این ترتیب اگر عملکرد اتریوم مثل گذشته باشد، واضح است که سرمایه‌گذاری بلندمدت در اتریوم با قیمتی که در حال حاضر دارد، یک ایده خوب است.

همان‌طور که گفته شد اتریوم به دلیل کاربردی بودن و داشتن برنامه‌ای روشن برای پیشرفت‌های آینده، شرایط ایده آلی برای سرمایه‌گذاری دارد. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که احتمالا سال 2023 ممکن است سال کندی برای کریپتو باشد، اما انتظار می‌رود که قیمت اتریوم در 2030 به 7500 تا 10000 دلار برسد که افزایش قیمت تقریبا 525 درصدی خواهد داشت.

درحالی‌که به نظر می‌رسید کارشناسان عمدتاً در مورد نحوه عملکرد اتریوم در کوتاه‌مدت اختلاف نظر دارند، یک چیز واضح بود، اکثر آن‌ها انتظار رشد بلندمدت را در اتریوم دارند. به نظر می‌رسد که اکثر مردم بر این باورند که اتریوم در چند سال آینده نقش مهمی در فضای ارزهای دیجیتال ایفا خواهد کرد، بنابراین دارایی‌ای نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

در مجموع، درحالی‌که پتانسیل کوتاه‌مدت آن مبهم است، اتریوم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت بسیار عالی به نظر می‌رسد. به این ترتیب، الان زمان خوبی جهت خرید اتریوم برای سرمایه‌گذارانی است که قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت دارند و بر اساس اطلاعات بنیادی پروژه تصمیم به سرمایه‌گذاری می‌گیرند.

خلاصه سرمایه گذاری در اتریوم

تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی به عوامل مختلف شخصی و شرایط اقتصاد جهانی بستگی دارد. علاوه بر آن شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال و احساسات قالب بر بازار در حال حاضر منفی است. تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در اتریوم به دلیل فاندامنتال قوی می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بلندمدت باشد. با این حال ایران بروکر هیچ‌گونه پیشنهادی به کاربران مبنی بر سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال خاصی ارائه نمی‌کند. شما باید متناسب با شرایط خود اقدام به سرمایه‌گذاری در اتریوم یا هر ارز دیجیتال دیگر کنید.

سوال های متداول

1- آیا اتریوم سرمایه‌گذاری خوبی برای سال 2022 است؟

نظر افراد متفاوت درباره سرمایه‌گذاری در اتریوم متفاوت است، با این حال، با توجه به اینکه اتریوم دائماً روی توسعه ویژگی‌های جدید کار می‌کند و اکثر مردم انتظار دارند ارزش اتریوم به آرامی افزایش یابد، اتریوم می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی در سال 2022 باشد.

2- ارزش اتریوم در پنج سال آینده چقدر است؟

پیش‌بینی ارزش یک دارایی در آینده دشوار است، اما بر اساس رشد بازار ارزهای دیجیتال و بهبودهای برنامه‌ریزی شده برای شبکه اتریوم، می‌توانیم ارزش اتریوم را در حدود ۴۷۳۳ دلار تا سال ۲۰۲۵ و حدود ۶۰۰۰ دلار در پنج سال آینده پیش بینی کنیم.

3- آیا اتریوم یک سرمایه‌گذاری مطمئن است؟

چیزی به نام سرمایه‌گذاری مطمئن وجود ندارد. هر بازار مالی خطراتی دارد. با این حال، به نظر می‌رسد توافق عمومی بین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران حرفه‌ای این است که اتریوم در سال‌های آینده به‌طور پیوسته رشد خواهد کرد.

4- از کجا اتریوم بخریم؟

شما می‌توانید از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی یا غیر ایرانی اتریوم خریداری کنید و سپس به کیف پول خود منتقل کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید