اصول معامله‌گری

5 نکته طلایی برای تریدرهای مبتدی

اصول معامله‌گری

مطالعه در 5 دقیقه

اگر تصمیم گرفته‌اید در بازار فارکس کسب درآمد کنید و در این بازار بمانید، لازم است روش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی اثبات‌ شده را مرتبا مرور کنید و به خاطر بسپارید. فرقی نمی‌کند که جز تریدرهای مبتدی هستید یا حرفه‌ای، پایبندی به قوانین معاملاتی رمز موفقیت شما است.

در این نوشته چند نکته را به شما می‌گوییم که احتمالا برای تریدرهای مبتدی و تازه‌کار مفید خواهد بود.

۱. یاد بگیرید حد ضرر را محدود کنید

تریدرهای مبتدی

کسی در معامله‌گری موفق است که کمتر به کسب سود تکیه کند و بیشتر بر اجتناب از ضرر تمرکز کند.

اولین هدف شما در هر معامله‌ای باید این باشد که تا جای ممکن از کاهش سرمایه‌تان جلوگیری کنید و در معاملاتتان ضرر نکنید.

اکثر معامله‌گران ترجیح می‌دهند برای کاهش ضرر از یک پلن مشخص با خروجی‌های از پیش‌تعیین‌شده استفاده کنند. 

همان طور که تریلینگ استاپ یا حدضرر متحرک باعث می‌شود بیشتر سود کنید و در عین حال از سرمایه شما دربرابر برگشت‌های غیرمنتظره محافظت می‌کند، حدضرر هم جلوی تصمیم‌های نسنجیده را می‌گیرد.

به علاوه، نه تنها تعیین حد ضرر ضروری است، بلکه همه پوزیشن‌ها باید مرتبا بررسی شوند تا مطمئن شوید ریسک سرمایه‌تان تا حد امکان به حداقل می‌رسد.

۲. قبل از باز کردن هر پوزیشنی محدودیت‌های‌ خود را بشناسید

تریدرهای مبتدی

همان طور که تعیین حد ضرر برای هر معامله ضروری است، زمان مدیریت سرمایه‌تان باید «حداکثر ضرر مجاز» را نیز تعیین کنید.

اینجا یک قانون ساده وجود دارد: هرگز با سرمایه‌ای بیشتر از مقداری که می‌توانید از دست بدهید، وارد معامله نشوید و همیشه سرمایه کافی‌ای را نگه دارید. این موضوع چه برای تریدرهای مبتدی و چه حرفه‌ای صدق می‌کند.

هنگام ارزیابی پوزیشن سایز و الزامات نقدینگی، مطمئن شوید که وجوه معاملات فعال با سرمایه‌ای که برای سایر موارد در نظر گرفته‌اید ترکیب نمی‌شود.

همچنین در ابتدای هر ماه، تعیین «حد ضرر کل» اهمیت زیادی دارد. و زمانی که به این سطح رسیدید، معاملات آن دوره زمانی باید متوقف شود.

البته اگر مرتبا ضرر شما بیشتر از سود است، معامله را متوقف کنید.

دست نگه دارید و چند روز استراحت کنید. تریدرهای مبتدی فکر می‌کنند که باید بلافاصله ضررهای خود را جبران کنند! این اشتباه است!

و هر موقع که آماده بودید دوباره تلاش کنید، استراتژی‌های معاملاتی فعلی‌تان را ارزیابی کنید، معاملات اخیر را مرور کنید و از خطاهایتان درس بگیرید، و بعد ادامه دهید. هر زمان که شروع به کسب درآمد و سوددهی کردید، مقداری از سود را در یک حساب دیگر پس‌انداز کنید، برای روز مبادا و وقتی که با شکست‌های غیرمنتظره روبه شدید. این نکته برای تریدرهای مبتدی بسیار مفید است!

۳. استراتژی‌ خود را بشناسید و فقط از تکنیک‌های سبک معاملاتی‌ خود استفاده کنید

تریدرهای مبتدی

بدون دانستن مکانیزم یک تکنیک نمی‌توانید تصمیم‌های خوبی بگیرید. در واقع، بهترین معامله‌گران کسانی هستند که کاملا از نقص‌های رویکردشان مطلع هستند.

تمرکز شما باید روی پوزیشن‌هایی باشد که ویژگی‌های معاملاتی‌شان با توانایی‌ها و رویکرد شما در مورد نسبت ریسک به سود سازگار باشد. هیچ وقت از روش‌های پیچیده یا پیشرفته فقط به این دلیل که پیچیده و پیشرفته هستند یا به این دلیل که می‌خواهید شبیه انیشتین به نظر برسید، استفاده نکنید.

اگر یک استراتژی برای وضعیت مالی شما مناسب نیست، حتی اگر خیلی جذاب هم باشد، از آن چشم‌پوشی کنید. بدیهی است که هر استراتژی همراه با ریسک است.

شما باید فقط از استراتژی‌هایی استفاده کنید که سازگار با دورنمای بازار باشند و هر معامله را طوری مدیریت کنید که از پتانسیل آن حداکثر بهره را ببرید.

۴. مهمترین نکته برای تریدرهای مبتدی، مهارت صبر کردن را یاد بگیرید

تریدرهای مبتدی

معامله‌ی آغازکننده خیلی مهم است. باید بهترین تحلیل و تخمین را در مورد آن داشته باشید و مهم است که همه معاملات احتمالی را از قبل به خوبی ارزیابی کنید.

زمان‌بندی درست ورود اولیه مستلزم آگاهی کاملی از تکنیک‌های نموداری و روند بازار است. از آنجا که خروج خوب محصول ورود خوب است، معامله‌گر باید تصویری از کل فرآیند در ذهن داشته داشته باشد.

تریدرهای مبتدی و کسانی که بیش از اندازه معامله می‌کنند، باید هر زمان که وسوسه می‌شوند، یک بار عواقب این رویه نسنجیده را که قبلا تجربه کرده‌اند، مرور کنند.

۵. به پلن‌ معاملاتی خود پایبند باشید

موفقیت زمانی به دست می‌آید که بین سخت‌کوشی، تخمین درست و صبر تعادل خوبی برقرار شود.

خیلی از معامله‌گران مانند تریدرهای مبتدی بعد از چند معامله ناموفق، تسلیم می‌شوند، در صورتی که هنوز برای یادگیری تکنیک‌های مختلف برای تریدِ سودآورد فرصت دارند.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه آموزش فارکس، روش استفاده از کلیه مبانی بالا را بیاموزید.

منبع: babypips.com

ترجمه اختصاصی: ایران بروکر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(1نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
سلطانی ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

عالی