مقالات فارکس

مراقب سپردن مدیریت حساب فارکس خود به دیگران باشید!

مقالات فارکس

مطالعه در 4 دقیقه

احتمالا آرزوی پولدار شدن در سر دارید و از طرفی وقت هم ندارید که نحوه کار در فارکس را یاد بگیرید، مراقب باشید چون اینجاست که ممکن است فریب افرادی را بخورید که به شما وعده مدیریت حساب فارکس را می‌دهند!

مدیریت حساب فارکس

نحوه کلاهبرداری از طریق سیستم مدیریت حساب فارکس!

در سیستم مدیریت حساب فارکس شما پولتان را در اختیار یک معامله‌گر به اصطلاح حرفه‌ای می‌دهید که به جای شما معامله کند. به این معامله گر مدیر گفته می‌شود.

اما کسانی هم هستند که از این امکان برای سواستفاده و کلاهبرداری استفاده می‌کنند. این کلاه‌برداری به این صورت است که افرادی شما را تشویق می‌کنند تا از طریق یک معامله‌گر حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید؛ این معامله‌گر درصدی از سود را می‌گیرد و با سرمایه شما معامله می‌کند.

اگر شما در این بازار تازه‌کار هستید و از طرفی وقت و حوصله یادگیری هم ندارید، شاید در نگاه اول این روش برای شما جذاب باشد که سرمایه‌تان را دست یک آدم حرفه‌ای بدهید و او معامله کند و سودش را به شما بدهد. به خودتان می‌گویید: این آدم حرفه‌ای است، می‌داند چه کار کند، بلد است چه طور سرمایه من را چند برابر کند پس بهتر است به جای اینکه خودم روی سرمایه‌ام ریسک کنم، پولم را به این آدم بدهم و سودم را بگیرم.

مشکل اینجاست که شما به کسی که او را نمی‌شناسید اعتماد می‌کنید و مدیریت پول و سرمایه‌تان را به او می‌دهید.

مثل این است که با یک آب نبات یک بچه را گول بزنند.

مدیریت حساب فارکس

در خیلی از این حساب‌های مدیریت‌ شده، مدیر حساب پول را در جای دیگری مثل خرید خودرو، ساختمان‌سازی و غیره خرج می‌کند!

وقتی سرمایه‌گذاران متوجه کلاه‌برداری می‌شوند و از مدیر حساب شکایت می‌کنند و او در نهایت دستگیر می‌شود، نمی‌تواند کل پول سرمایه‌گذاران را پس بدهد و فقط یک سری شکایت چند میلیاردی باقی می‌ماند.

forex-scammer

بله، می‌دانم، من بدترین احتمال را گفتم اما اکثرا همین اتفاق می‌افتد و در این سناریوها شما و کسانی که مثل شما هستند، غالبا همه سرمایه خود را از دست می‌دهند.

این را هم اضافه کنیم که این طور نیست که همه حساب‌های مدیریت‌شده بد باشند. بعضی از مدیرها این گونه حساب‌ها، تجربه معاملاتی زیادی دارند و گزینه مناسبی هستند برای اینکه سرمایه‌تان را به دست‌شان بسپرید، اما خبر بد اینکه این گونه افراد خیلی کم و نادر هستند.

حتی بعضی پلتفرم‌های معاملاتی گزینه‌ای دارند که به معامله‌گر این امکان را می‌دهند که مدیر حساب داشته باشد و کسی به عنوان مدیر حساب، به حساب معامله‌گر دسترسی داشته باشد (حساب های پم).

این امکان، مانع از این می‌شود که مدیر حساب، پول را در جای دیگری جز ترید کردن خرج کند.

هرچند که این امکان بهتر از آن است که سرمایه‌تان را به طور کامل به دست یک فرد دیگر بدهید، اما از یاد نبرید که اگر مدیریت حساب فارکس خود را به دست یک مدیر حساب بسپارید، خودتان را از تجربه ارزشمندی که از طریق معامله کردن به دست می‌آورید، محروم می‌کنید.

اگر قرار باشد فقط یک توصیه به معامله‌گران بکنم، آموزش است.

در پایان فقط این نکته را بگویم که تنها راه مطمئن برای پول درآوردن در بازار فارکس این است که دانش آن را به دست بیاورید، تمرین کنید و منظم باشید.

در آخر یک سؤال از شما می‌پرسیم.

به نظرتان منطقی است که به یک غریبه اعتماد کنید و سرمایه‌ای را که به سختی به دست آورده‌اید و حاصل یک عمر زحمت شماست، به او بدهید؟

اگر هنوز تصمیم دارید که سیستم مدیریت حساب فارکس را امتحان کنید، اول در مورد مدیر مطمئن شوید و یک شخص مطمئن را پیدا کنید.

منبع: babypips.com

ترجمه اختصاصی: سایت ایران بروکر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
داودچراغی بابادگانی ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام وخسته نباشید من کسی هستم که ازم کلاهبرداری شده حساب واز کردم بعد گفت حسابتا بسپاربه من تاپول زیادبهت بدم که بعد حسابم رابست حالا میگه پول بده تاحسابتا ارتقاع بدم حالا شماره معامله را دارم درضمن نام کاربری ورمز وایمیل وهمه رادارم فقط خودش میتونه پول واریز یا برداشت کنه میشه کاری کرد به حسابم واردبشم

سلطانی ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

عالی بود

شهرام ۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام، ولی میشه یک‌تریدر حرفه ای، فقط در متاتریدر برای ما معامله انجام دهد، به پول ما هم دسترسی ندارد، و سهم او را ترید، بعد از پایان معاملات، بحسابش واریز کرد، ه