hamtapay png logo
5 ( 2 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی همتا پی | Hamtapay

همه چیز در مورد صرافی همتاپی | حتما قبل از ثبت نام بخوانید!

صرافی ارزدیجیتال همتا پی یکی از پلتفرم‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال است که برای کاربران خود امکان معامله برخی از رمزارزهای محبوب را فراهم کرده است. این پلتفرم به تازگی بازار معاملاتی را برای کاربران خود فراهم کرده است تا کاربران در محیطی شبیه به صرافی‌های بین‌المللی به معامله بپردازند. صرافی همتاپی از سال 1398 فعالیت خود در زمینه خدمات معامله رمزارزها را آغاز کرده است. این صرافی از قابلیت بازار معاملاتی بهره می‌برد و با پلتفرم همتا با همتا (P2P) فعالیت می‌کند.
تاریخ تأسیس :سال 1398
حداقل خرید :کمتر از 600 هزار تومان
کارمزد معاملات :0.35 درصد
نوع صرافی :فروشگاهی و بازار معاملاتی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 20 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

ارزهای منتخب همتا پی

# ارز فروش به شما
(تومان)
خرید از شما
(تومان)
1
بیت کوین
بیت کوین BTC
3,964,303,602 تومان
3,960,965,690 تومان
2
اتریوم
اتریوم ETH
224,090,209 تومان
223,891,838 تومان
3
تتر
تتر USDT
58,447 تومان
58,410 تومان
4
بایننس کوین
بایننس کوین BNB
34,940,375 تومان
34,907,865 تومان
5
کاردانو
کاردانو ADA
26,555 تومان
26,528 تومان

نقد و بررسی صرافی همتا پی

صرافی ارزدیجیتال همتا پی یکی از پلتفرم‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال است که برای کاربران خود امکان معامله برخی از رمزارزهای محبوب را فراهم کرده است. این پلتفرم به تازگی بازار معاملاتی را برای کاربران خود فراهم کرده است تا کاربران در محیطی شبیه به صرافی‌های بین‌المللی به معامله بپردازند.

صرافی همتاپی

آیا صرافی همتاپی معتبر است؟

برای بررسی اعتبار یک صرافی قبل از ثبت نام و واریز وجه، بایستی به چندین عامل مهم توجه کرده و به دقت آنان را موردد بررسی قرار داد تا در آینده سرمایه و اطلاعات شخصی فرد به خطر نیوفتد. یکی از عوامل مهم در رابطه با بررسی اعتبار یک صرافی، سابقه فعالیت آن است.

صرافی همتاپی از سال 1398 فعالیت خود در زمینه خدمات معامله رمزارزها را آغاز کرده است. تا کنون (28 شهریور 1402) هیچ گزارشی مبنی بر مشکلات کاربران در صرافی همتاپی منتشر نشده است. ایران بروکر فعالیت صرافی‌های مختلف را زیر نظر دارد و در صورت برو کوچک‌ترین مشکل به سرعت شما را در جریان خواهد گذاشت.

بر اساس داده‌های سایت Similarweb، سایت این صرافی به طور میانگین ماهیانه 20 هزار بازدید کننده دارد. این میزان بازدید برای یک صرافی ایرانی مناسب نمی‌باشد.

hamtapay in similarweb

معامله‌گران ارزهای دیجیتال در رابطه با انتخاب یک صرافی مناسب باید به این نکته توجه داشته باشند که نوسانات قیمتی ذات بازارهای مالی هستند و گاهی اوقات این نوسانات به اوج خود می‌رسند. در این هنگام حتی ممکن است بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در دنیا نیز با مشکلاتی مواجه شوند. به همین دلیل باید به این موضوع توجه داشته باشید که اعتبار هیچ صرافی قطعی و دائمی نبوده و نخواهد بود.

کارمزد معاملات در صرافی همتاپی

کارمزد در صرافی‌های ارز دیجیتال یک عنصر بسیار مهم و تاثیرگذار برای مشتریان است. اهمیت این موضوع از جوانب مختلف قابل توجیه است. کارمزد می‌تواند برای مشتریان هزینه‌های اضافی به حساب آورد و در نهایت به تصمیم گیری درباره استفاده از یک صرافی تاثیر بگذارد. بنابراین صرافی‌ها باید کارمزد‌های خود را به شفافیت و در سطح معقولی نگه دارند تا بتوانند کاربران جدید جذب کرده و رضایت آنان را بدست آورند. کارمزدهای دریافتی صرای همتاپی در معاملات در جدول زیر مشخص است:

نوع معاملهکارمزد
با قیمت بازاربدون کارمزد
با تعیین قیمت معیینبین 0.2 تا 0.35 درصد
خرید و فروش آسانبدون کارمزد

سطوح کاربری در همتاپی

مشتریان در صرافی همتاپی به 6 سطح مختلف دسته بندی می‌شوند که این سطوح عبارتند از:

سطح پایه: اولین سطحی که کاربران تنها با ثبت نام و تایید تلفن همراه خود به آن وارد می‌شوند سطح صفر یا پایه می‌باشد. در سطح پایه کاربر صرفا مجاز به استفاده از کیف پول‌های ارز دیجیتالی خود بصورت محدود بوده و امکان شارژ و برداشت کیف پول تومانی را نخواهد داشت. همچنین امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال و استفاده از تالار معاملات نیز برای این سطح کاربری وجود ندارد. کاربران سطح پایه برای دسترسی به این سرویس‌ها باید ابتدا فرایند احراز هویت را انجام دهند. انجام فرایند احراز هویت صرفا جهت صیانت از دارایی‌های کاربران و بر اساس دستور پلیس فتا صورت می‌پذیرد.

سطح یک: رسیدن به این سطح کاربری منوط به انجام فرایند احراز هویت گام اول ( ارسال تصویر کارت ملی و سلفی با متن) توسط کاربر و تایید آن توسط پشتیبانی همتاپی می‌باشد. محدودیت‌های سطح پایه برای کاربر سطح یک وجود نداشته و کاربر می‌تواند ضمن شارژ کیف پول تومانی خود، خرید و فروش هم انجام دهد. همچنین امکان واریز رمزارز و مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به تومان بصورت نامحدود نیز برای کاربران این سطح وجود خواهد داشت. سقف واریز و برداشت تومانی برای کاربران این سطح 100 میلیون تومان در 24 ساعت است. سقف برداشت رمزارز در 24 ساعت معادل 100 میلیون تومان می‌باشد. مجموع برداشت رمزارز و تومان در 24 ساعت می‌بایست کمتر از 200 میلیون تومان باشد. همچنین سقف مجموع درخواست‌های برداشت برای کاربران این سطح در 30 روز 3 میلیارد تومان است.

سطح دو: کاربرانی که علاوه بر تکمیل فرایند احراز هویت (قدم اول و دوم) حداقل دو ماه سابقه فعالیت در سطح یک را داشته و حجم معاملات آن‌ها حداقل به 600 میلیون تومان رسیده باشد، می‌توانند با ارسال اسناد مربوط به تایید آدرس محل سکونت خود از طریق چت آنلاین به واحد پشتیبانی، پس از تایید اسناد در این سطح کاربری قرار بگیرند. در این سطح امکان واریز رمزارز و مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به تومان بصورت نامحدود نیز برای کاربران وجود خواهد داشت. سقف واریز تومانی برای کاربران این سطح 300 میلیون تومان در 24 ساعت است. سقف برداشت رمزارز در 24 ساعت معادل 600 میلیون تومان و سقف برداشت ریالی معادل 300 میلیون تومان می‌باشد. مجموع برداشت رمزارز و تومان در 24 ساعت می‌بایست کمتر از 900 میلیون تومان باشد. همچنین سقف مجموع درخواست‌های برداشت برای کاربران این سطح در 30 روز 26 میلیارد تومان است.

سطح سه: کاربرانی که علاوه بر تکمیل فرایند احراز هویت (قدم اول و دوم) حداقل چهارماه سابقه فعالیت در سطح دو را داشته و حجم معاملات آن‌ها حداقل به 1 میلیارد تومان رسیده باشد، در این سطح قرار می‌گیرند. در این سطح امکان واریز رمزارز و مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به تومان بصورت نامحدود نیز برای کاربران این سطح وجود خواهد داشت. سقف واریز تومانی برای کاربران این سطح 500 میلیون تومان در 24 ساعت است. سقف برداشت رمزارز در 24 ساعت معادل 1 میلیارد تومان و سقف برداشت ریالی معادل 500 میلیون تومان می‌باشد. مجموع برداشت رمزارز و تومان در 24 ساعت می‌بایست کمتر از 1.5 میلیارد تومان باشد. همچنین سقف مجموع درخواست‌های برداشت برای کاربران این سطح در 30 روز 44 میلیارد تومان است.

سطح چهار: کاربرانی که حداقل شش ماه سابقه فعالیت در سطح سه را داشته و حجم معاملات آن‌ها حداقل به 3 میلیارد تومان رسیده باشد، می‌توانند با ارسال فیلم سلفی از طریق چت آنلاین به واحد پشتیبانی در این سطح قرار بگیرند. در این سطح امکان واریز رمزارز و مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به تومان بصورت نامحدود نیز برای کاربران این سطح وجود خواهد داشت. سقف واریز تومانی برای کاربران این سطح 1 میلیاد تومان در 24 ساعت است. سقف برداشت رمزارز در 24 ساعت معادل 2 میلیارد تومان و سقف برداشت ریالی معادل 2 میلیارد تومان می‌باشد. مجموع برداشت رمزارز و تومان در 24 ساعت باید کمتر از 3 میلیارد تومان باشد. همچنین سقف مجموع درخواست‌های برداشت برای کاربران این سطح در 30 روز 80 میلیارد تومان است .

سطح ویژه: کاربران سطح چهار، که به مدت 30 ماه بطور مداوم یا میانگین 30 میلیارد تومان در ماه با همتاپی معامله داشته باشند می‌توانند درخواست ارتقا به سطح ویژه با امکان واریز و برداشت نامحدود را از طریق چت آنلاین ثبت نمایند.

حداکثر زمان برداشت رمزارزیحداکثر زمان برداشت ریالیمدت زمان تکمیل شدن احراز هویتمدارک لازم جهت احراز هویت
آنی، اولین برداشت پس از 72 ساعتطبق سیکل پایا، آنی برای بانک‌های سامان، آینده و ملیحداکثر یک روز کاریتصویر کارت ملی یا شناسنامه، متن دست نویس به همراه عکس شخص

امکانات و خدمات همتاپی

بازار معاملاتی: این صرافی از قابلیت بازار معاملاتی بهره می‌برد و با پلتفرم همتا با همتا (P2P) فعالیت می‌کند. این قابلیت باعث رعایت قوانین عرضه و تقاضا شده و کیفیت معاملات کاربران را افزایش می‌دهد. در این محیط کاربران می‌توانند با استفاده از انواع خدمات سفارش‌گذاری، در محیطی همانند صرافی‌های بین‌المللی به معامله و خرید و فروش 17 رمزارز مختلف بپردازند.

market hamtapey

بازار ریالی و دلاری: یکی دیگر از امکانات این صرافی وجود دو بازار حرفه ای و اصلی است. در بازار حرفه‌ای شما می‌توانید شبیه صرافی‌های خارجی معاملات خود را با تتر انجام دهید و قیمت‌ها به صورت اصلی است.اما در بازارهای اصلی شما برای خرید رمزارزهای مورد نظر خود نیاز به ریال دارید و معاملات با ریال انجام می‌شود.

کیف پول اختصاصی: با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند دارایی‌های خریداری شد را بدون نیاز به کیف پول دیگری نگهداری کنند و یا رمزارزهای خود را از کیف پول دیگری به این صرافی واریز کنند تا آن را معامله کنند.

پشتیبانی صرافی همتاپی

پشتیبانی موثر و کارآمد از مشتریان یکی از جنبه‌های حیاتی در عملکرد هر صرافی ارز دیجیتال می‌باشد. اهمیت این موضوع به دلیل پیچیدگی معاملات و دنیای رمزارزها، بسیار زیاد است. پشتیبانی موثر به مشتریان امکان می‌دهد تا در هنگام مواجهه با مشکلات فنی، سوالات مرتبط با تراکنش‌ها، یا نیاز به راهنمایی در مورد استفاده از صرافی، به سرعت به کمک موردنیاز دست پیدا کنند. همچنین این ارتباط مستقیم با مشتریان باعث افزایش اعتماد به صرافی می‌شود.

صرافی هممتاپی از طریق چت آنلاین 24 ساعته و تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.

روش‌های پشتیبانیزمان فعالیتزمان پاسخگوییکیفیت
چت آنلاینشبانه روزیبین 5 تا 10 دقیقهمناسب
تماس تلفنیروزهای کاری از ساعت 9 الی 16بین 3 تا 5 دقیقهمناسب
hamtapay support
hamtapay support2

طبق ارتباط کارشناس ایران بروکر با پشتیبانی آنلاین و تلفنی صرافی همتاپی، پشتیبانی آنلاین و تلفنی این پلتفرم سرعت پاسخگویی مناسبی دارد.

اپلیکیشن اختصاصی صرافی همتاپی

یکی از امکاناتی که هر صرافی باید برای سهولت و آسانی کاربران و معامله‌گرن خود فراهم کند، اپلیکیشن اختصاصی است. متاسفانه این صرافی از این قابلیت بهره نمی‌برد و هیچ اپلیکیشنی برای هیچ پلتفرمی ارائه نداده است. اما در صفحهاصلی سایت این صرافی دو وب اپلیکیشن برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS منتشر شده است.

صرافی همتاپی در شبکه‌های اجتماعی

hamtapay in twiter

hamtapay in aparat

آدرس دفتر مرکزی

در این سایت آدرس دفتر مرکزی مشهد، بلوار سجاد، ساختمان پارک ICT استان خراسان ذکر شده است. 

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد تمام موارد مهم صرافی همتا پی مورد بررسی قرار بگیرد تا قبل از ثبت نام در این صرافی از معایب و مزایای آن به طور دقیق آگاه شوید.

تریدرهای با تجربه این نکته را می دانند که انتخاب یک صرافی مطمئن برای انجام معامله و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی، مهمترین مسئله ای است که باید به آن توجه کنند. از این رو بهترین صرافی را انتخاب کرده و از طریق آن معامله انجام می دهند. اما افراد تازه وارد لازم دارند که ابتدا با صرافی های معتبر آشنا شده و سپس یکی از این صرافی ها را برای انجام معاملات خود انتخاب کنند. 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

پرسش‌های متداول

آیا می‌توان بدون احراز هویت در صرافی همتاپی فعالیت کرد؟

خیر، فعالیت در این صرافی نیاز به احراز هویت دارد.

آیا صرافی همتاپی معتبر است؟

صرافی ارز دیجیتال همتاپی از سال 1398 در حال فعالیت است.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (1نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
یوسف ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

پشتیبانیش بسیار ضعیفه. خیلی دیر و مختصر و غیر شفاف جواب میده که گویا فقط میخواد از سر باز کنه. اون هم فقط برای تغییر شماره همراه و حساب کاربری