بررسی تخصصی CoinTiger
5 ( 2 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی کوین‌تایگر | Cointiger

آیا صرافی کوین تایگر معتبر است؟ بررسی تخصصی CoinTiger

کوین‌تایگر صرافی متمرکزی است که کار خود را در نوامبر 2017 آغاز کرد و دفتر مرکزی‌ آن در سنگاپور قرار دارد. کوین‌تایگر به زبان‌های مختلف و در مناطق مختلف جهان در دسترس است. جذابیت اصلی این صرافی به کارمزدهایش برمی‌گردد. در این صرافی، بیش از 89 رمزارز و بیش از 150 جفت‌ارز معاملاتی در دسترس است و می‌توانید با سیستم‌های مبتنی بر اندروید و IOS از خدماتش بهره ببرید.
تاریخ تأسیس :سال 2017
کارمزد معاملات :0.15 درصد
معامله بدون احراز :
بازار فیوچرز :
خدمات به ایران :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی صرافی کوین‌تایگر

آیا ایرانیان می‌توانند در صرافی کوین‌تایگر معامله کنند؟

طبق بیانیه رسمی که کانال تلگرامی کوین تایگر منتشر کرده است، فعالیت این صرافی از تاریخ ۵ فوریه به تعلیق در آمده و سایت رسمی آن‌ها از دسترس خارج شده است. دلیل این توقف نیز این چنین بیان شده است که تیم در حال به‌روزرسانی زیرساخت‌های صرافی و اضافه‌کردن قابلیت‌های جدید است؛ با این حال در این رابطه هیچ‌گونه شفاف‌سازی صورت نگرفته است و باید منتظر اطلاعات و اخبار بیشتر باشیم.

کوین تایگر

از آنجایی که احراز هویت در صرافی کوین‌تایگر اجباری نیست، لذا کاربران ایرانی می‌توانند بدون نیاز به احراز هویت از این صرافی استفاده کنند، اما برای برخورداری از برخی خدمات آن به احراز هویت نیاز است. اگر کاربران بخواهند مبلغی بیش از 2 BTC برداشت کنند یا بخواهند با استفاده از ارز فیات معامله کنند، لازم است فرآیند احراز هویت را انجام دهند. 

صرافی کوین‌تایگر برای ایرانیان

از طریق پشتیبانی در مورد امکان استفاده ایرانیان از این صرافی و همچنین پذیرش آی‌پی ایران جویا شدیم و تیم پشتیبانی پاسخ داد که اگر گزینۀ کشور شما در لیست صرافی ما موجود باشد، مشکلی نیست که البته در این لیست نام کشور ما موجود است. همچنین نام ایران در میان کشورهای ممنوعه این صرافی مشاهده نمی‌شود.

 

صرافی کوین تایگر
احراز هویت کاربران ایرانی در کوین تایگر

در مورد استفاده از آی‌پی ثابت هم ظاهراً هنوز ضرورتی وجود ندارد اما با این حال ما توصیه می‌کنیم اگر مبالغ معامله شما زیاد است جانب احتیاط را رعایت کنید و ترجیحا از VPS استفاده کنید. چرا که احتمال تغییر سیاست‌های صرافی‌ها در آینده منتفی نیست.

آیا صرافی کوین‌تایگر معتبر است؟

در مورد اعتبار یک صرافی صرفاً نمی‌توان به ادعای خود صرافی اعتماد کرد، چراکه ممکن است جنبۀ تبلیغات داشته باشد. در این میان، برای سنجش اعتبار یک صرافی می‌توانیم به معیارهایی مانند حجم معاملات روزانه، رتبه صرافی در میان صرافی‌های برتر، امنیت و کوین‌هایی که پشتیبانی می‌کند نگاه کنیم.

کوین‌تایگر در لیست صرافی‌های برتر سایت مرجع کوین مارکت کپ در رتبۀ حدود 100 و حجم معاملاتش 618,312,658 دلار است که در نسبت با سایر صرافی‌ها وضعیت چندان مطلوبی ندارد و علاوه بر آن امتیاز 3.8 را از سایت کوین مارکت کپ کسب کرده است. بنابراین در نسبت با سایر صرافی‌ها اعتبار زیادی ندارد.

در مورد امنیت صرافی می‌توان گفت که خبری مبنی بر سرقت یا هک تا به حال گزارش نشده و افزون بر این، طبق گزارشات، در راستای امنیت شبکه با شرکت‌هایی مانند Chaitin Tech، SECBIT، KNOWNSEC.COM، Lianan.org و آزمایشگاه امنیت جان ویک قرارداد امضا کرده است.

امکانات و خدمات صرافی کوین تایگر

  • معاملات اسپات (Spot): معاملات اسپات یا همان معاملات آنی بخش اصلی هر صرافی را تشکیل می‌دهد که در آن ارزهای دیجیتال با قیمت جاری خرید و فروش می‌شوند. می‌توانید در صرافی کوین‌تایگر 589 کوین مختلف معامله کنید.
  • معاملات فیوچرز (Futures): در معاملات فیوچرز یا آتی می‌توانید با استفاده از اهرم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. در قرارداد آتی خرید و فروش یک ارز دیجیتال به آینده موکول می‌شود و از این طریق با حدس زدن قیمت آتی یک ارز دیجیتال می‌توان به سود رسید. اهرم هم ضریبی است که می‌تواند هم‌زمان سود و زیان تریدر را چندین برابر کند. در صرافی کوین‌تایگر حداکثر می‌توان از اهرم 125 استفاده کرد.
  • امکان سفارش‌گذاری (Order Limit): امکان سفارش‌گذاری ابزاری است که با تعیین محدوده‌های قیمتی دلخواه می‌توان از زیان جلوگیری کرد و این ویژگی در کوین‌تایگر موجود است.

نحوه ثبت نام و احراز هویت در صرافی کوین تایگر

نحوۀ ثبت‌نام در اکثر صرافی‌ها ساده و راحت است. برای ثبت‌نام در این صرافی ابتدا VPN خود را روشن کنید و به آدرس سایت صرافی وارد شوید. روی گزینۀ Register که در سمت بالا و راست صفحه واقع شده کلیک کنید.

ثبت نام و احراز هویت در صرافی کوین تایگر

در صفحه‌ای که باز می‌شود، ابتدا ایمیل خود و در بخش بعدی گذرواژه انتخابی خود را وارد کنید و در بخش بعد هم همان گذرواژه را تکرار کنید. سپس بر گزینه Next کلیک کنید. بلافاصله از سوی صرافی کدی 6 رقمی به ایمیل ارسال می‌شود که باید آن را صفحه بعدی وارد کنید. پس از انجام این مراحل ثبت‌نام شما در صرافی کوین‌تایگر به پایان می‌رسد.

بر اساس سوالی که از پشتیبانی پرسیدیم ظاهراً موردی برای احراز هویت وجود ندارد و برای انجام آن باید از طریق ارسال تصویر پاسپورت خود اقدام کنید.

ثبت نام و احراز هویت صرافی کوین تایگر

برای احراز هویت روی گزینۀ مشخص‌شده در تصویر بالا کلیک کرده و در منویی که باز می‌شود روی گزینۀ Authentication کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود کشور ایران را سرچ و آن را انتخاب کنید. در نوار زیری یک گزینه با عنوان Passport موجود است. روی گزینه Continue  کلیک کنید. در صفحه بعدی بعد از وارد کردن نام کامل خود و کد ملی باید دو تصویر از پاسپورت آپلود کنید و روی گزینۀ Submit کلیک کنید.

پشتیبانی صرافی کوین تایگر

پشتیبانی در صرافی کوین‌تایگر از دو روش گفتگو آنلاین و ایمیل انجام می‌شود. برای پشتیبانی از طریق چت، روی دایرۀ صورتی‌رنگ موجود در گوشۀ سمت چپ و پایین صفحه کلیک کنید. برای پشتیبانی از طریق ایمیل هم می‌توانید سؤال خود را به آدرس الکترونیکی support@cointiger.com  کنید.

ارزهای موجود در صرافی کوین تایگر

کوین تایگر تعداد زیادی ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند و بازارهای آن سطح مطلوبی از کیفیت را ارائه می‌دهد. در حال حاضر 589 کوین برای خرید و فروش در این صرافی موجود است.

کارمزد صرافی کوین تایگر

واریز به صرافی کوین‌تایگر بدون کارمزد است. اما کارمزدهای معاملاتی برای تیکر 0.15 % و برای میکر 0.08 %. برداشت هم بنا به نوع کوین و سطح معامله‌گری می‌تواند متفاوت باشد.

کارمزد معاملات فیوچرز در صرافی CoinTiger نیز برای میکر 0.03% و تیکر 0.07% در نظر گرفته شده است.

معرفی قسمت‌های مختلف صرافی کوین تایگر

صرافی کوین تایگر چند بخش اصلی دارد که هرکدام کاربردی دارد:

  • Buy Crypto: در این بخش می‌توانید مستقیماً با ارزهای فیات رایج BTC، ETC و UDST خریداری کنید.
  • Exchange: بخش اصلی صرافی است که خرید و فروش و فعالیت‌های اصلی در آن انجام می‌شود.
  • Futures: معاملات آتی با استفاده از اهرم در این بخش در دسترس است. حداکثر اهرم 125 موجود است.
  • Tiger Forum: این قسمت انجمن صرافی است و در آن کاربران می‌توانند تجربیات خود را به یکدیگر به اشتراک بگذارند و پیرامون موضوعات مربوط به صرافی به بحث و گفت‌و‌گو بپردازند. در این بخش کاربران ایرانی هم حضور دارند.

آموزش واریز و برداشت از حساب کاربری صرافی کوین تایگر

برای واریز باید روی گزینه Funds موجود در نوار بالای صفحه کلیک کنید و گزینۀ Deposit را انتخاب کنید.

واریز و برداشت از حساب کاربری صرافی کوین تایگر

در صفحه‌ای که باز می‌شود، در نوار اوا رمزارز مورد نظر خود را انتخاب کرده و در نوار دوم نیز شبکه رمزارز را انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که شبکه فرستنده و گیرنده باید یکی باشد. در نوار پایین آدرس مربوط به رمزارز انتخابی ظاهر می‌شود و می‌توانید آن را کپی کرده و از طریق کیف‌پول خود به داخل صرافی واریز کنید.

برای برداشت هم روی گزینۀ Withdraw کلیک کنید. همانند مراحل واریز، رمزارز خود را انتخاب کنید. سپس آدرس کیف‌پول گیرنده را در نوار Withdraw Address کپی کنید. در نوار بعدی مقدار برداشت را تعیین کرده و در آخر روی گزینۀ Withdraw در پایین صفحه کلیک کنید.

آیا صرافی Cointiger اپلیکیشن موبایل دارد؟

صرافی کوین‌تایگر برای اندروید و IOS  اپلیکیشن اختصاصی دارد. که می‌توانید از طریق این دو لینک دانلود کنید:

دانلود اپلیکشن اندروید


دانلود اپلیکشن IOS

پرسش‌های متداول

آیا احراز هویت برای معاملات فیات لازم است؟

بله

کارمزد معاملات فیات صرافی کوین تایگر چقدر است؟

کارمزدی ندارد.

آیا صرافی کوین تایگر معتبر است؟

با توجه به اینکه این صرافی در لیست سایت معتبر کوین‌مارکت‌کپ موجود است می‌توان گفت که معتبر است، اما از طرفی هم امتیاز کاربری بالایی ندارد و هم این در این لیست در رتبۀ حدود ۱۰۰ قرار دارد که نسبت به صرافی‌های معروف دیگر جایگاه چندان مطلوبی نباشد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)