ariomax logo png
4.5 ( 6 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی آریومکس | Ariomex

هر آنچه باید درباره صرافی آریو مکس بدانید! + امکانات و کارمزدها

صرافی آریو مکس (Ariomex) یکی از پلتفرم‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات مربوط به حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال است. این صرافی در سال 1397 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. صرافی ارزدیجیتال ایرانی آریومکس یکی از پلتفرم‌های ایرانی است که خدمات خوبی را مانند امکان سفارش گذاری و بازار معاملاتی آزمایشی برای کاربران خود فراهم کرده است.
تاریخ تأسیس :
حداقل خرید :کمتر از 100 هزار تومان
کارمزد معاملات :0.35 درصد
نوع صرافی :بازار معاملاتی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 40 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

ارزهای منتخب آریومکس

# ارز فروش به شما
(تومان)
خرید از شما
(تومان)
1
بایننس کوین
بایننس کوین BNB
34,675,104 تومان
34,039,966 تومان
2
بیت کوین
بیت کوین BTC
3,925,033,126 تومان
3,891,033,444 تومان
3
اتریوم
اتریوم ETH
221,943,368 تومان
220,409,462 تومان
4
تتر
تتر USDT
58,097 تومان
57,744 تومان
5
دوج کوین
دوج کوین DOGE
9,570 تومان
9,354 تومان

نقد و بررسی صرافی آریومکس

صرافی ارز دیجیتال ایرانی آریومکس یکی از پلتفرم‌های ایرانی است که خدمات خوبی را مانند امکان سفارش گذاری و بازار معاملاتی آزمایشی برای کاربران خود فراهم کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها میپردازیم. همچنین می‌توانید از سطح کیفیت پشتیبانی این صرافی در بخش‌های بعدی این مطلب مطلع شوید.

صرافی آریو مکس

آیا صرافی آریو مکس معتبر است؟

در سالیان اخیر و با افزایش محبوبیت و آشنایی مردم با بازاررمزارزها، تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال نیز افزایش قابل توجهی داشتند. اما موضوع مهم در مورد این پلتفرم‌ها، اعتبار و امنیت آنان و توانایی محافظت از اطلاعات و دارایی کاربران است. فعالیت در پلتفرم‌هایی که از اعتبار کافی برخوردار نیستند ممکن است در آینده سرمایه و اطلاعات شخصی افراد را به خطر بیندازد.

صرافی آریو مکس (Ariomex) از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون (29 آبان 1402) در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است.

بر اساس داده‌های سایت similarweb این صرافی به طور میانگین ماهانه کمتر از 5 هزار بازدید کننده دارد.

ariomex in similarweb

افراد در مورد انتخاب صرفی ارز دیجیتال باید به این نکته توجه داشته باشند که فعالیت یک پلتفرم دلیل منطقی بر اعتبار آن نیست. بازار ارزهای دیجتال همواره دارای نوسانات و مشکلاتی است و همه پلتفرم‌ها توانایی برآورده کردن خواسته‌های کاربران در هنگام نوسانات شدید را ندارند.

سطوح کاربری در صرافی آریو مکس

برای استفاده از خدمات صرافی آریو مکس لازم است فرایندهای مربوط به احراز هویت خود را تکمیل کنید و امکان استفاده از خدمات این صرافی بدون انجام خدمات احراز هویت وجود ندارد.

در صرافی آریو مکس فقط یک سطح حساب کاربری وجود دارد، اما حساب‌های معاملاتی به سه بخش تقسیم می‌شوند.

حداکثر زمان برداشت رمزارزیحداکثر زمان برداشت ریالیمدت زمان تکمیل شدن احراز هویتمدارک لازم جهت احراز هویت
برداشت اول پس از 72 ساعت، برداشت‌های بعدی آنیطبق سیکل پایاحداکثر 15 دقیقهتصویر کارت ملی یا شناسنامه، متن دست نویس به همراه عکس شخص

حساب نرمال (Normal Account)

حساب نرمال، حسابی است که با ثبت‌نام و ورود به صرافی و تکمیل احراز هویت ایجاد می‌شود. در حساب نرمال، واریز و برداشت برای تمامی رمزارزها و تومان امکان‌پذیر خواهد بود. 

کارمزد معامله برای تمامی بازارهای رمزارزی (BTCUSDT, ATOMUSDT و …)، برای سفارش‌گذار 0.18 درصد و برای سفارش‌بردار 0.2 درصد خواهد بود. این مقادیر برای تمامی حجم‌های معاملاتی ثابت است.
کارمزدها برای بازارهایی که ارز مرجع آن‌ها تومان می‌باشد (BTCIRT, ONTIRT و …) بر مبنای حجم معامله‌شده 30 روز اخیر و به تفکیک سفارش‌بردار و سفارش‌گذار است که در بخش کارمزدها به بررسی این موارد می‌پردازیم.

حساب اکونومی (Economy Account)

معامله‌گران حرفه‌ای، برای مدیریت حساب‌های مالی خود یک ارز واحد را مبنای محاسبات سود و زیان خود قرار می دهند و تمامی گزارش‌های هفتگی یا ماهانه خود را به ارز مرجع تبدیل و اقدام به محاسبه سود و زیان خود می کنند.

در حساب اکونومی صرافی آریو مکس همانند حساب نرمال، شما به تمامی بازارهای موجود در صرافی آریو مکس دسترسی خواهید داشت اما تمامی برداشت‌های شما در این حساب، به تومان است.

کارمزد در این حساب‌ها برای تمامی بازارها و در هر حجمی از معامله ثابت و برابر 0.1 درصد برای سفارش‌گذار و 0.15 درصد برای سفارش‌بردار خواهد بود. به عنوان مثال شما مبلغ 10 میلیون تومان در حساب اکونومی واریز می‌کنید و شروع به معامله در هر بازار موجود در صرافی آریومکس می‌کنید.

اما برای اینکه سودهای خود را که از بازارهای مختلف کسب کرده‌اید را برداشت کنید نیازمند تبدیل آن‌ها به تومان خواهید بود. پس به عبارتی، تمامی خروجی (برداشت) در حساب اکونومی تنها به تومان امکان‌پذیر خواهد بود اما همانند حساب اصلی می توانید در هر بازاری به معامله بپردازید.

لازم به ذکر است این نوع حساب هم نیاز به احراز هویت دارد و برای ارتقای حساب خود به این سطح باید تمام دارایی‌های خود را به تومان تبدیل کنید.

حساب شبیه‌ساز (Demo Account)

ممکن است شما در بدو ورود، تمایلی به انجام معامله با پول واقعی نداشته باشید و صرفا به دنبال آشنایی و یادگیری با سازوکار صرافی آریو مکس یا آزمودن استراتژی‌های معاملاتی خود باشید. بنابراین شما نیازمند حسابی هستید که دسترسی شما را به بازار واقعی بدون واریز پول فراهم کند. حساب شبیه‌ساز برای این کار طراحی شده است.

توجه داشته باشید، معاملاتی که در آن انجام می‌دهید به صورت دمو و تست هستند. شما به صورت رایگان و بدون نیاز به احراز هویت تنها با آدرس ایمیل، می توانید حساب شبیه‌ساز خود را در صرافی آریو مکس ایجاد کنید.

به محض ورود به حساب شبیه‌ساز، کیف پول بیتکوین به اندازه 1BTC، کیف پول تومان به اندازه 100 میلیون تومان، کیف پول تتر 1000 دلار و اتریوم به میزان 10ETH شارژ خواهند شد تا بتوانید معاملات خود را به این مبالغ انجام دهید. بدیهی است کلیه معاملات و مبالغ این حساب کاربری جنبه آموزشی و تست داشته و فاقد هرگونه ارزش مالی برای برداشت می‌باشند.

کارمزدها در صرافی آریو مکس

یکی از مهم ترین مواردی که هر معامله‌گر قبل از انتخاب صرافی برای معاملات خود مورد بررسی قرار می‌هد، کارمزد دریافتی صرافی در معاملات است.

صرافی ارز دیجیتال آریومکس با توجه به حجم معاملات و سطح کاربری افراد، کارمزدهای متفاوتی از کاربران دریافت می‌کند. میانگین کارمزدهای دریافتی این پلتفرم از کاربران 0.2 درصد است. می‌توانید از طریق این لینک به صفحه کارمزدهای صرافی آریومکس دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی صرافی آریومکس

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب یک صرافی باید مد نظر قرار بگیرد، مساله پشتیبانی صرافی از مشتریان خود است. برای هرکسی ممکن است حین معامله مشکلاتی پیش بیاید، به همین خاطر مساله پشتیبانی یک صرافی موضوع بسیار مهمی است زیرا نبود پشتیبانی قوی ممکن است به ضرر شما و از دست رفتن دارایی هایتان منجر شود.

صرافی آریو مکس (Ariomex) از طریق چت آنلاین 24 ساعته و تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات مشتریان و معامله‌گران خود است تا مشکلات آنان را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنند.

روش‌های پشتیبانیزمان فعالیتزمان پاسخگوییکیفیت
چت آنلاینشبانه روزیبین 3 تا 5 دقیقهمناسب
تماس تلفنیاز 8 صبح الی 18بین 3 تا 5 دقیقهمناسب
ariomex support
ariomex support2

طبق تجربه شخصی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین 24 ساعته این پلتفرم، از سرعت و پیگیری قابل قبولی برخوردار است.

امکانات صرافی Ariomex

بازار معاملاتی: این صرافی از قابلیت بازار معاملاتی بهره می‌برد و با پلتفرم همتا با همتا (P2P) فعالیت می‌کند. این قابلیت باعث رعایت قوانین عرضه و تقاضا شده و کیفیت معاملات کاربران را افزایش می‌دهد.

امکان سفارش گذاری: صرافی Ariomex برای معامله‌گران خود امکان استفاده از سفارش‌گذاری در بازارهای مختلف خود را فراهم کرده است و کاربران می‌توانند سفارش‌های خود را با قیمت معین ثبت کنند.

market

بازار دمو (آزمایشی): یکی از امکانات جالب و مفید صرافی Ariomex که کمتر صرافی ایرانی از آن بهره می‌برد، بازار معاملاتی دمو (آزمایشی) است و افراد مبتدی می‌توانند پیش از آغاز سرمایه گذاری در این صرافی، با تکنیک‌های سرمایه گذاری و خرید و فروش آشنا شوند.

همچنین می‌توانند انواع استراتژی‌های معاملاتی خود را در این بازار امتحان کنند. این ویژگی به افرادی که وارد بازار نشده‌اند کمک می‌کند تا قبل از معامله با پول واقعی، با شرایط و ریسک‌های مختلف این کار آشنا شوند.

بازار ریالی و دلاری: یکی دیگر از امکانات صرافی آریو مکس، وجود دو بازار ریالی و دلاری است. در بازار دلاری شما می‌توانید شبیه صرافی‌های خارجی معاملات خود را با تتر انجام دهید و قیمت‌ها به صورت اصلی است. اما در بازارهای اصلی شما برای خرید رمزارزهای مورد نظر خود نیاز به ریال دارید و معاملات با ریال انجام می‌شود.

در واقع تفاوت اصلی این بازار در مبدا معاملات است، در بازار ریالی شما برای خرید باید در حساب خود ریال موجود داشته باشید اما در بازار دلاری مبدا معاملات رمزارز تتر (USDT) است و برای خرید باید موجودی حساب تتر خود را شارژ کنید.

قابلیت ارائه API: کلمه API مخفف “Application Programming Interface” به معنای “رابط کاربردی برنامه‌نویسی” است. در واقع API درخواست کاربر را دریافت کرده و به سیستم ها و نرم افزارها منتقل می‌کند و سپس پاسخ را به کاربر بازمی‌گرداند. به عبارتی می‌توان API را یک پیام‌رسان نامید. این قابلیت به شما کمک می‌کند حساب خود را به پلتفرم‌های مختلف متصل کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. صرافی آریو مکس برای راحتی بیشتر کاربران خود این قابلیت را فراهم کرده است.

امکان گذاشتن انواع سفارش‌های حد سود و حد ضرر: در این پلتفرم می‌توانید سفارش‌های معاملاتی خود را مانند صرافی‌های خارجی به صورت Stop limit، OCO، Market و… ثبت کنید تا از دارایی‌های خود در برابر نوسانات شدید بازار محافظت کنید.

اپلیکیشن صرافی آریومکس

این پلتفرم برای راحتی و سهولت کاربران خود اپلیکیشن اختصاصی خود را برای سیستم عامل اندروید منتشر کرده است. لازم به ذکر است هنوز اپلیکیشن اختصاصی صرافی آریو مکس برای سیستم عامل IOS منتشر نشده است. شما می‌توانید اپلیکیشن اندروید این صرافی را از طریق سایت صرافی و یا از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکشن اندروید

تیم توسعه دهنده آریو مکس

صرافی آریومکس در سال 1397 تاسیس شده است. این صرافی هیچ صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی لینکدین ندارد و هیچ اطلاعات خاصی از تیم توسعه دهنده این صرافی در دسترس نیست.

دفتر مرکزی صرافی آریومکس

در قسمت درباره ما سایت صرافی آریو مکس، مکان دفتر مرکزی این صرافی در تهران، بلوار نلسون ماندلا، بن بست آناهیتا، پلاک 22 واحد 6 ذکر شده است.

office

آریومکس در شبکه‌های اجتماعی

صرافی ارز دیجیتال آریو مکس در شبکه‌های اینستاگرام، توییتر و تلگرام دارای صفحه است.

صفحه این صرافی در اینستاگرام دارای 2 هزار دنبال کننده است و در این صفحه محتوای منظم و روزانه‌ای وجود ندارد.

instagra

صفحه توییتر صرافی آریو مکس نیز دنبال کننده و محتوای خاصی ندارد.

کانال تلگرام صرافی دارای بیش از 800 دنبال کننده است و در این کانال برخی اخبار و اطلاعیه‌های مهم منتشر می‌شود.

آموزش ثبت نام در صرافی آریومکس

برای ثبت نام در صرافی آریومکس ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید.
ثبت نام در صرافی آریومکس | Ariomex

در صفحه باز شده ابتدا اطلاعات خواسته شده را به درستی و با دقت وارد کنید.

signup in

سپس لینک ثبت نام برای ایمیل شما ارسال می‌شود و ثبت نام شما با تایید لیک ارسال شده به اتمام می‌رسد.

signup in

بررسی گزارش تخلف صرافی آریو مکس

پیرو ثبت گزارش تخلف از سمت یکی از کاربران این صرافی مبنی بر برداشت ناموفق بیت کوین، بررسی‌های لازم را انجام دادیم. طبق گفته مشتری بیت کوین از حساب آریومکس ایشان کم شده بود ولی در ولت مقصد واریز نشده.

این کاربر اشاره کرده که پس از پیگیری، صرافی مدعی شده که تراکنش از سمت ایشان انجام شده و مشکل در مقصد است. کاربر مدرکی برای این ادعای خود ارائه نکرد.

در روز بعد (طبق مدارک مشاهده شده) یک هش تراکنش جدید در پنل کاربری کاربر ثبت شده و رمزارز به حساب ایشان واریز شده است.

ariomex 1
ariomex 2

ما با صرافی تماس گرفتیم. ایشان تایید کردند که به دلیل مسائل فنی در تاییدیه‌های شبکه بیتکوین این تراکنش بیش از اندازه زمان برده و با پیگیری کاربر تراکنششان مجدد بررسی و در نهایت به کیف پول ایشان واریز شده است.

صرافی اعلام کرد که فرایند برداشت‌ها کاملا خودکار هستند و حتی قبل از پیگیری کاربر نیز تراکنش ایشان در حال بررسی بوده است.

این موضوع مهم است که همه کاربران آگاهی و دانش کافی برای بررسی و پیگیری مشکلات را ندارند و این وظیفه صرافی است که خدمات خود را بدون مشکل به مشتریان ارائه دهد. علاوه بر این، تاخیر در واریز می‌تواند باعث ضرر و زیاد به مشتریان شود.

در مورد تخلف در واریز، از آنجا که مشکل از سمت صرافی رفع شده و انتقال رمزارز انجام شده، لذا در این مورد تخلفی صورت نگرفته است.

پاسخ تیم فنی صرافی آریو مکس به مشکلات مطرح شده

کاربر قصد برداشت بیتکوین به این آدرس اعلام شده را داشته که به علت مشکل فنی پیش آمده هش تراکنشی که برای درخواست برداشت ایشان ثبت شده بود،  شامل تراکنش ایشان نبوده و به علت مشکل فنی به صورت اشتباهی درج شده، که بعد از پیگیری کاربر و حل مشکل فنی، لینک تراکنش اصلاح شد. که هش ارسالی نشان دهنده انتقال موفق مقدار برداشت بیت کوین به کیف پول ایشان هست.

لازم به ذکر است که کلیه تراکنش‌های برداشت در آریومکس برای بیتکوین به صورت دسته‌ای ارسال می‌شوند کما اینکه در قسمت Output هش تراکنش هم برداشت‌ها در قالب یک تراکنش برای چندین ولت ارسال می‌شوند. مورد این کاربر هم در مرحله نخست در تراکنش دسته‌ای اول قرار نداشته و سپس با ایجاد تیکت پشتیبانی تراکنش ایشان بصورت اختصاصی و دستی در قالب یک تراکنش مستقیم از هات ولت آریومکس ارسال شده است. کلیه پلتفرم‌ها با برداشت‌های خودکار، برداشت‌های کاربران خود را تک تک ارسال ننموده و برداشت‌های کاربران را تجمیع و در قالب یک تراکنش برای تعدادی زیادی برداشت در حال انتظار ارسال می‌کنند که این کاربر هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

صرافی آریومکس

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد صرافی آریومکس به طور دقیق برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

موفق و پر سود باشید!

پرسش‌های متداول

آیا صرافی آریومکس معتبر است؟

صرافی آریومکس از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر هک، پولشویی یا کلاهبرداری این پلتفرم منتشر نشده است.

آیا می‌توان بدون احراز هویت در صرافی آریومکس فعالیت کرد؟

خیر، فعالیت در این صرافی نیاز به احراز هویت دارد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (2نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
خیام شمیرانی ۲۷ تیر ۱۴۰۲

سلام
من قبلا با آریومکس کار می‌کردم. چند روزی بود که دوباره کار با آریومکس رو شروع کردم تا اینکه انتقال بیت کوین به کیف پولم به مشکل برخورد کرد. تماس گرفتم لینگ تراکنش رو برام ارسال کردند( البته توی سایت هم بود) و گفتند که ما ارسال کردیم و شما باید از طریق والت خودت پیگیری کنی که چرا برات واریز نشده.
به لینک تراکنش مراجعه کردم و دیدم نه مبلغ و نه آدرس با انتقال من یکی است تماس گرفتم گفتند کادر فنی و مالی باید بررسی کنند. البته مدعی هستند که همه عملیات به صورت اتوماتیک انجام میشه.
بعد از مدتی دیدم لینک تراکنش من رو توی سایت آریومکس عوض کردن، اعتراض کردم که چرا لینک رو عوض کردید، گفتند هر کاری صلاح بدونیم انجام میدیم. شما صبور باشید. البته من از همه چیز قبلا عکس گرفته بودم و آدرس‌ها رو توی اکسل سیو کرده بودم. دروغ پشت دروغ شروع شد. در نهایت انتقال من انجام شد ولی عملکرد تیم پشتیبانی، کارد فنی و مالی دقیقا کلاهبرداری بود.
همه مدارک رو دارم و میتونم براتون ارسال کنم. لطفا اطلاع رسانی کنید. شرکت‌های ایرانی متاسفانه بعد از چند سال کار درست و جمع کردن مشتری به دزدی رو میارن.
با تشکر
خیام شمیرانی

کارشناس ایران بروکر ۲۸ تیر ۱۴۰۲

با سلام. سپاسگذاریم که تجربه خود را با دیگران به اشتراک گذاشتید. لطفا از طریق فرم ثبت تخلف مدارکتان را برای ما ارسال کنید تا بعد از بررسی در سایت منتشر کنیم. با تشکر