Search
Close this search box.
4.4
(5)

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

معرفی و بررسی صرافی آریومکس | Ariomex

هر آنچه باید درباره صرافی آریو مکس بدانید! | بررسی اعتبار صرافی آریومکس

صرافی آریو مکس (Ariomex) یکی از پلتفرم‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات مربوط به حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال است. این صرافی در سال 1397 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد.

نام صرافی

آریومکس | Ariomex

امنیت

پایین

نوع صرافی

ایرانی

سال تأسیس

1397

سال ثبت دامنه

2018

دفتر مرکزی

تهران

ایمیل

support@ariomex.com

تلفن

2191035089

تعداد توکن‌ها

بیش از 20

کارمزد معاملات

حداکثر 0.35 درصد

راه‌های پشتیبانی

چت آنلاین

پشتیبانی ۲۴ ساعته

اپلیکیشن اختصاصی

پشتیبان تلگرام

کانال رسمی تلگرام

امکان معامله بدون احراز هویت

امکان ترید در بازار معاملاتی (P2P)

نگهداری دارایی در صرافی

افشای ریسک: مسئولیت انتخاب صرافی و مشکلات احتمالی آن و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال در صرافی آریومکس | Ariomex

قیمت‌های اعلام شده به صورت خودکار و لحظه‌ای (API) از طرف صرافی‌ها دریافت می‌گردد و ایران بروکر هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال قیمت‌ها ندارد و تصمیم‌گیری درمورد استفاده از آن‌ها برعهده شما عزیزان خواهد بود.

نام ارز فروش به کاربر خرید از کاربر
بایننس کوین 12,121,918 تومان
12,025,221 تومان
بیت کوین 2,068,135,266 تومان
2,058,039,362 تومان
اتریوم 110,426,774 تومان
109,485,900 تومان
تتر 50,578 تومان
50,400 تومان
دوج کوین 4,668 تومان
4,628 تومان
فهرست مطالب

صرافی ارز دیجیتال ایرانی آریومکس یکی از پلتفرم‌های ایرانی است که خدمات خوبی را مانند امکان سفارش گذاری و بازار معاملاتی آزمایشی برای کاربران خود فراهم کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها میپردازیم. همچنین می‌توانید از سطح کیفیت پشتیبانی این صرافی در بخش‌های بعدی این مطلب مطلع شوید.

صرافی آریو مکس

آیا صرافی آریو مکس معتبر است؟

در سالیان اخیر و با افزایش محبوبیت و آشنایی مردم با بازاررمزارزها، تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال نیز افزایش قابل توجهی داشتند. اما موضوع مهم در مورد این پلتفرم‌ها، اعتبار و امنیت آنان و توانایی محافظت از اطلاعات و دارایی کاربران است. فعالیت در پلتفرم‌هایی که از اعتبار کافی برخوردار نیستند ممکن است در آینده سرمایه و اطلاعات شخصی افراد را به خطر بیندازد.

صرافی آریو مکس (Ariomex) از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون (29 آبان 1402) در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است. ارائه نظر قطعی در مورد اعتبار پلتفرم‌های مالی واسطه اشتباه است و وظیفه افراد است تا قبل از ثبت نام در هر پلتفرمی از اعتبار و امنیت آن اطمینان حاصل کنند. ایران بروکر کاربران را در این امر یاری خواهد کرد.

بر اساس داده‌های سایت similarweb این صرافی به طور میانگین ماهانه کمتر از 5 هزار بازدید کننده دارد که این آمار اصلا مناسب نیست. یکی از نکات قابل توجه در مورد این آمار، افت بازدید شدید این صرافی در ماه‌های اخیر است.

ariomex in similarweb

افراد در مورد انتخاب صرفی ارز دیجیتال باید به این نکته توجه داشته باشند که فعالیت یک پلتفرم دلیل منطقی بر اعتبار آن نیست. بازار ارزهای دیجتال همواره دارای نوسانات و مشکلاتی است و همه پلتفرم‌ها توانایی برآورده کردن خواسته‌های کاربران در هنگام نوسانات شدید را ندارند.

سطوح کاربری در صرافی آریو مکس

برای استفاده از خدمات صرافی آریو مکس لازم است فرایندهای مربوط به احراز هویت خود را تکمیل کنید و امکان استفاده از خدمات این صرافی بدون انجام خدمات احراز هویت وجود ندارد.

در صرافی آریو مکس فقط یک سطح حساب کاربری وجود دارد، اما حساب‌های معاملاتی به سه بخش تقسیم می‌شوند.


حداکثر زمان برداشت رمزارزی

حداکثر زمان برداشت ریالی

مدت زمان تکمیل شدن احراز هویت

مدارک لازم جهت احراز هویت

برداشت اول پس از 72 ساعت، برداشت‌های بعدی آنی

طبق سیکل پایا

حداکثر 15 دقیقه

تصویر کارت ملی یا شناسنامه، متن دست نویس به همراه عکس شخص

حساب نرمال (Normal Account)

حساب نرمال، حسابی است که با ثبت‌نام و ورود به صرافی و تکمیل احراز هویت ایجاد می‌شود. در حساب نرمال، واریز و برداشت برای تمامی رمزارزها و تومان امکان‌پذیر خواهد بود. 

کارمزد معامله برای تمامی بازارهای رمزارزی (BTCUSDT, ATOMUSDT و …)، برای سفارش‌گذار 0.18 درصد و برای سفارش‌بردار 0.2 درصد خواهد بود. این مقادیر برای تمامی حجم‌های معاملاتی ثابت است. 
کارمزدها برای بازارهایی که ارز مرجع آن‌ها تومان می‌باشد (BTCIRT, ONTIRT و …) بر مبنای حجم معامله‌شده 30 روز اخیر و به تفکیک سفارش‌بردار و سفارش‌گذار است که در بخش کارمزدها به بررسی این موارد می‌پردازیم.
 

حساب اکونومی (Economy Account)

معامله‌گران حرفه‌ای، برای مدیریت حساب‌های مالی خود یک ارز واحد را مبنای محاسبات سود و زیان خود قرار می دهند و تمامی گزارش‌های هفتگی یا ماهانه خود را به ارز مرجع تبدیل و اقدام به محاسبه سود و زیان خود می کنند.

در حساب اکونومی صرافی آریو مکس همانند حساب نرمال، شما به تمامی بازارهای موجود در صرافی آریو مکس دسترسی خواهید داشت اما تمامی برداشت‌های شما در این حساب، به تومان است.

کارمزد در این حساب‌ها برای تمامی بازارها و در هر حجمی از معامله ثابت و برابر 0.1 درصد برای سفارش‌گذار و 0.15 درصد برای سفارش‌بردار خواهد بود. به عنوان مثال شما مبلغ 10 میلیون تومان در حساب اکونومی واریز می‌کنید و شروع به معامله در هر بازار موجود در صرافی آریومکس می‌کنید.

اما برای اینکه سودهای خود را که از بازارهای مختلف کسب کرده‌اید را برداشت کنید نیازمند تبدیل آن‌ها به تومان خواهید بود. پس به عبارتی، تمامی خروجی (برداشت) در حساب اکونومی تنها به تومان امکان‌پذیر خواهد بود اما همانند حساب اصلی می توانید در هر بازاری به معامله بپردازید.

لازم به ذکر است این نوع حساب هم نیاز به احراز هویت دارد و برای ارتقای حساب خود به این سطح باید تمام دارایی‌های خود را به تومان تبدیل کنید.

حساب شبیه‌ساز (Demo Account)

ممکن است شما در بدو ورود، تمایلی به انجام معامله با پول واقعی نداشته باشید و صرفا به دنبال آشنایی و یادگیری با سازوکار صرافی آریو مکس یا آزمودن استراتژی‌های معاملاتی خود باشید. بنابراین شما نیازمند حسابی هستید که دسترسی شما را به بازار واقعی بدون واریز پول فراهم کند. حساب شبیه‌ساز برای این کار طراحی شده است.

توجه داشته باشید، معاملاتی که در آن انجام می‌دهید به صورت دمو و تست هستند. شما به صورت رایگان و بدون نیاز به احراز هویت تنها با آدرس ایمیل، می توانید حساب شبیه‌ساز خود را در صرافی آریو مکس ایجاد کنید.

به محض ورود به حساب شبیه‌ساز، کیف پول بیتکوین به اندازه 1BTC، کیف پول تومان به اندازه 100 میلیون تومان، کیف پول تتر 1000 دلار و اتریوم به میزان 10ETH شارژ خواهند شد تا بتوانید معاملات خود را به این مبالغ انجام دهید. بدیهی است کلیه معاملات و مبالغ این حساب کاربری جنبه آموزشی و تست داشته و فاقد هرگونه ارزش مالی برای برداشت می‌باشند.

کارمزدها در صرافی آریو مکس

یکی از مهم ترین مواردی که هر معامله‌گر قبل از انتخاب صرافی برای معاملات خود مورد بررسی قرار می‌هد، کارمزد دریافتی صرافی در معاملات است.

صرافی ارز دیجیتال آریومکس با توجه به حجم معاملات و سطح کاربری افراد، کارمزدهای متفاوتی از کاربران دریافت می‌کند. میانگین کارمزدهای دریافتی این پلتفرم از کاربران 0.2 درصد است. می‌توانید از طریق این لینک به صفحه کارمزدهای صرافی آریومکس دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی صرافی آریومکس

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب یک صرافی باید مد نظر قرار بگیرد، مساله پشتیبانی صرافی از مشتریان خود است. برای هرکسی ممکن است حین معامله مشکلاتی پیش بیاید، به همین خاطر مساله پشتیبانی یک صرافی موضوع بسیار مهمی است زیرا نبود پشتیبانی قوی ممکن است به ضرر شما و از دست رفتن دارایی هایتان منجر شود.

صرافی آریو مکس (Ariomex) از طریق چت آنلاین 24 ساعته و تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات مشتریان و معامله‌گران خود است تا مشکلات آنان را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنند.


روش‌های پشتیبانی

زمان فعالیت

زمان پاسخگویی

کیفیت

چت آنلاین

شبانه روزی

بین 3 تا 5 دقیقه

مناسب

تماس تلفنی

از 8 صبح الی 18

بین 3 تا 5 دقیقه

مناسب
ariomex support
ariomex support2

طبق تجربه شخصی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین 24 ساعته این پلتفرم، از سرعت و پیگیری قابل قبولی برخوردار است.

امکانات صرافی Ariomex

بازار معاملاتی: این صرافی از قابلیت بازار معاملاتی بهره می‌برد و با پلتفرم همتا با همتا (P2P) فعالیت می‌کند. این قابلیت باعث رعایت قوانین عرضه و تقاضا شده و کیفیت معاملات کاربران را افزایش می‌دهد.

امکان سفارش گذاری: صرافی Ariomex برای معامله‌گران خود امکان استفاده از سفارش‌گذاری در بازارهای مختلف خود را فراهم کرده است و کاربران می‌توانند سفارش‌های خود را با قیمت معین ثبت کنند.

market

بازار دمو (آزمایشی): یکی از امکانات جالب و مفید صرافی Ariomex که کمتر صرافی ایرانی از آن بهره می‌برد، بازار معاملاتی دمو (آزمایشی) است و افراد مبتدی می‌توانند پیش از آغاز سرمایه گذاری در این صرافی، با تکنیک‌های سرمایه گذاری و خرید و فروش آشنا شوند.

همچنین می‌توانند انواع استراتژی‌های معاملاتی خود را در این بازار امتحان کنند. این ویژگی به افرادی که وارد بازار نشده‌اند کمک می‌کند تا قبل از معامله با پول واقعی، با شرایط و ریسک‌های مختلف این کار آشنا شوند.

بازار ریالی و دلاری: یکی دیگر از امکانات صرافی آریو مکس، وجود دو بازار ریالی و دلاری است. در بازار دلاری شما می‌توانید شبیه صرافی‌های خارجی معاملات خود را با تتر انجام دهید و قیمت‌ها به صورت اصلی است. اما در بازارهای اصلی شما برای خرید رمزارزهای مورد نظر خود نیاز به ریال دارید و معاملات با ریال انجام می‌شود.

در واقع تفاوت اصلی این بازار در مبدا معاملات است، در بازار ریالی شما برای خرید باید در حساب خود ریال موجود داشته باشید اما در بازار دلاری مبدا معاملات رمزارز تتر (USDT) است و برای خرید باید موجودی حساب تتر خود را شارژ کنید.

قابلیت ارائه API: کلمه API مخفف “Application Programming Interface” به معنای “رابط کاربردی برنامه‌نویسی” است. در واقع API درخواست کاربر را دریافت کرده و به سیستم ها و نرم افزارها منتقل می‌کند و سپس پاسخ را به کاربر بازمی‌گرداند. به عبارتی می‌توان API را یک پیام‌رسان نامید. این قابلیت به شما کمک می‌کند حساب خود را به پلتفرم‌های مختلف متصل کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. صرافی آریو مکس برای راحتی بیشتر کاربران خود این قابلیت را فراهم کرده است.

امکان گذاشتن انواع سفارش‌های حد سود و حد ضرر: در این پلتفرم می‌توانید سفارش‌های معاملاتی خود را مانند صرافی‌های خارجی به صورت Stop limit، OCO، Market و… ثبت کنید تا از دارایی‌های خود در برابر نوسانات شدید بازار محافظت کنید.


اپلیکیشن صرافی آریومکس

این پلتفرم برای راحتی و سهولت کاربران خود اپلیکیشن اختصاصی خود را برای سیستم عامل اندروید منتشر کرده است. لازم به ذکر است هنوز اپلیکیشن اختصاصی صرافی آریو مکس برای سیستم عامل IOS منتشر نشده است. شما می‌توانید اپلیکیشن اندروید این صرافی را از طریق سایت صرافی و یا از لینک زیر دانلود کنید.

تیم توسعه دهنده آریو مکس

صرافی آریومکس در سال 1397 تاسیس شده است. این صرافی هیچ صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی لینکدین ندارد و هیچ اطلاعات خاصی از تیم توسعه دهنده این صرافی در دسترس نیست.

شفافیت کاری یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب توسط کاربران است. قطعا پلتفرمی که اطلاعت شرکت، مدیران و کارکنان آن در دسترس باشد، گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاری مردم است.

دفتر مرکزی صرافی آریومکس

در قسمت درباره ما سایت صرافی آریو مکس، مکان دفتر مرکزی این صرافی در تهران، بلوار نلسون ماندلا، بن بست آناهیتا، پلاک 22 واحد 6 ذکر شده است.

office

آریومکس در شبکه‌های اجتماعی

صرافی ارز دیجیتال آریو مکس در شبکه‌های اینستاگرام، توییتر و تلگرام دارای صفحه است.

صفحه این صرافی در اینستاگرام دارای 2 هزار دنبال کننده است و در این صفحه محتوای منظم و روزانه‌ای وجود ندارد.

instagra

صفحه توییتر صرافی آریو مکس نیز دنبال کننده و محتوای خاصی ندارد و واضح است که این صفحه به حال خود رها شده است.

صرافی آریو مکس

کانال تلگرام صرافی دارای بیش از 800 دنبال کننده است و در این کانال برخی اخبار و اطلاعیه‌های مهم منتشر می‌شود.

متاسفانه صرافی آریو مکس در بخش توسعه و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی خود بسیار ضعیف عمل کرده است.

آموزش ثبت نام در صرافی آریومکس

برای ثبت نام در صرافی آریومکس ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید.

در صفحه باز شده ابتدا اطلاعات خواسته شده را به درستی و با دقت وارد کنید.

signup in

سپس لینک ثبت نام برای ایمیل شما ارسال می‌شود و ثبت نام شما با تایید لیک ارسال شده به اتمام می‌رسد.

signup in

در صورت کلاهبرداری چگونه از صرافی آریومکس شکایت کنیم؟

نبود نهادهای نظارتی و قوانین مربوط به معامله در بازار رمزارزها و فعالیت پلتفرم‌های واسطه، یکی از بزرگترین حفره‌های قانونی برای معامله‌گران ایرانی بازار رمزارزها است. این موضوع باعث ایجاد نگرانی‌های زیادی برای کاربران شده است زیرا اگر صرافی ایرانی به مشکل بر بخورد و یا از کاربران کلاهبرداری کند، هیچ مرجع قانونی مرتبطی برای دفاع از حقوق کاربران و باز پس‌گیری دارایی افراد وجود ندارد. 

ایران بروکر با توجه به رسالت خود و همچنین کاهش نگرانی هموطنان عزیز، بخش گزارش کلاهبرداری صرافی‌های ارز دیجیتال و بروکرهای فارکس را راه‌اندازی کرده است. کاربران می‌توانند از طریق این بخش مدارک و مستندات خود مبنی بر تخلف پلتفرم مورد نظر را برای ما ارسال کنند تا کارشناسان مربوط در کمترین زمان ممکن گزارش شما را بررسی کرده و نتیجه را اطلاع‌رسانی کنند. 

بررسی گزارش تخلف صرافی آریو مکس

پیرو ثبت گزارش تخلف از سمت یکی از کاربران این صرافی مبنی بر برداشت ناموفق بیت کوین، بررسی‌های لازم را انجام دادیم. طبق گفته مشتری بیت کوین از حساب آریومکس ایشان کم شده بود ولی در ولت مقصد واریز نشده.

این کاربر اشاره کرده که پس از پیگیری، صرافی مدعی شده که تراکنش از سمت ایشان انجام شده و مشکل در مقصد است. کاربر مدرکی برای این ادعای خود ارائه نکرد.

در روز بعد (طبق مدارک مشاهده شده) یک هش تراکنش جدید در پنل کاربری کاربر ثبت شده و رمزارز به حساب ایشان واریز شده است.

ariomex 1
ariomex 2

ما با صرافی تماس گرفتیم. ایشان تایید کردند که به دلیل مسائل فنی در تاییدیه‌های شبکه بیتکوین این تراکنش بیش از اندازه زمان برده و با پیگیری کاربر تراکنششان مجدد بررسی و در نهایت به کیف پول ایشان واریز شده است.

صرافی اعلام کرد که فرایند برداشت‌ها کاملا خودکار هستند و حتی قبل از پیگیری کاربر نیز تراکنش ایشان در حال بررسی بوده است.

این موضوع مهم است که همه کاربران آگاهی و دانش کافی برای بررسی و پیگیری مشکلات را ندارند و این وظیفه صرافی است که خدمات خود را بدون مشکل به مشتریان ارائه دهد. علاوه بر این، تاخیر در واریز می‌تواند باعث ضرر و زیاد به مشتریان شود.

در مورد تخلف در واریز، از آنجا که مشکل از سمت صرافی رفع شده و انتقال رمزارز انجام شده، لذا در این مورد تخلفی صورت نگرفته است.

پاسخ تیم فنی صرافی آریو مکس به مشکلات مطرح شده

کاربر قصد برداشت بیتکوین به این آدرس اعلام شده را داشته که به علت مشکل فنی پیش آمده هش تراکنشی که برای درخواست برداشت ایشان ثبت شده بود،  شامل تراکنش ایشان نبوده و به علت مشکل فنی به صورت اشتباهی درج شده، که بعد از پیگیری کاربر و حل مشکل فنی، لینک تراکنش اصلاح شد. که هش ارسالی نشان دهنده انتقال موفق مقدار برداشت بیت کوین به کیف پول ایشان هست.

لازم به ذکر است که کلیه تراکنش‌های برداشت در آریومکس برای بیتکوین به صورت دسته‌ای ارسال می‌شوند کما اینکه در قسمت Output هش تراکنش هم برداشت‌ها در قالب یک تراکنش برای چندین ولت ارسال می‌شوند. مورد این کاربر هم در مرحله نخست در تراکنش دسته‌ای اول قرار نداشته و سپس با ایجاد تیکت پشتیبانی تراکنش ایشان بصورت اختصاصی و دستی در قالب یک تراکنش مستقیم از هات ولت آریومکس ارسال شده است. کلیه پلتفرم‌ها با برداشت‌های خودکار، برداشت‌های کاربران خود را تک تک ارسال ننموده و برداشت‌های کاربران را تجمیع و در قالب یک تراکنش برای تعدادی زیادی برداشت در حال انتظار ارسال می‌کنند که این کاربر هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد صرافی آریومکس به طور دقیق برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد.

با توجه به نبود قانون مشخص برای معاملات ارز دیجیتال در ایران، باید در مبحث انتخاب صرافی دقت کنید تا در دام کلاهبرداران نیوفتید و سرمایه شما به خطر نیوفتد.

همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی‌های بررسی شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

موفق و پر سود باشید!

پرسش‌های متداول

صرافی آریومکس از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر هک، پولشویی یا کلاهبرداری این پلتفرم منتشر نشده است.

خیر، فعالیت در این صرافی نیاز به احراز هویت دارد.

مزایا

معایب

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

نظر شما درباره‌ی صرافی آریومکس | Ariomex چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
خیام شمیرانی

سلام
من قبلا با آریومکس کار می‌کردم. چند روزی بود که دوباره کار با آریومکس رو شروع کردم تا اینکه انتقال بیت کوین به کیف پولم به مشکل برخورد کرد. تماس گرفتم لینگ تراکنش رو برام ارسال کردند( البته توی سایت هم بود) و گفتند که ما ارسال کردیم و شما باید از طریق والت خودت پیگیری کنی که چرا برات واریز نشده.
به لینک تراکنش مراجعه کردم و دیدم نه مبلغ و نه آدرس با انتقال من یکی است تماس گرفتم گفتند کادر فنی و مالی باید بررسی کنند. البته مدعی هستند که همه عملیات به صورت اتوماتیک انجام میشه.
بعد از مدتی دیدم لینک تراکنش من رو توی سایت آریومکس عوض کردن، اعتراض کردم که چرا لینک رو عوض کردید، گفتند هر کاری صلاح بدونیم انجام میدیم. شما صبور باشید. البته من از همه چیز قبلا عکس گرفته بودم و آدرس‌ها رو توی اکسل سیو کرده بودم. دروغ پشت دروغ شروع شد. در نهایت انتقال من انجام شد ولی عملکرد تیم پشتیبانی، کارد فنی و مالی دقیقا کلاهبرداری بود.
همه مدارک رو دارم و میتونم براتون ارسال کنم. لطفا اطلاع رسانی کنید. شرکت‌های ایرانی متاسفانه بعد از چند سال کار درست و جمع کردن مشتری به دزدی رو میارن.
با تشکر
خیام شمیرانی

کارشناس ایران بروکر

با سلام. سپاسگذاریم که تجربه خود را با دیگران به اشتراک گذاشتید. لطفا از طریق فرم ثبت تخلف مدارکتان را برای ما ارسال کنید تا بعد از بررسی در سایت منتشر کنیم. با تشکر

کوینکس
نوبیتکس
بینگ ایکس
اکسیر
والکس