امتیاز شما به این صرافی:

امتیاز ایران بروکر:
6.3/10
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

معرفی و بررسی صرافی آریومکس | Ariomex

هر آنچه باید درباره صرافی آریو مکس بدانید!

صرافی آریو مکس (Ariomex) یکی از پلتفرم‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات مربوط به حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال است. این صرافی در سال 1397 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد.

نام صرافی

آریومکس | Ariomex

امنیت

پایین

امتیاز کاربران

3.5
(2)

نوع صرافی

ایرانی

سال تأسیس

1397

سال ثبت دامنه

1397

دفتر مرکزی

تهران

ایمیل

support@ariomex.com

تلفن

02191035089

تعداد توکن‌ها

40

کارمزد معاملات

حداکثر 0.35 درصد

راه‌های پشتیبانی

چت آنلاین

پشتیبانی ۲۴ ساعته

اپلیکیشن اختصاصی

پشتیبان تلگرام

کانال رسمی تلگرام

امکان معامله بدون احراز هویت

امکان ترید در بازار معاملاتی (P2P)

نگهداری دارایی در صرافی

افشای ریسک: مسئولیت انتخاب صرافی و مشکلات احتمالی آن و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی آریومکس یکی از پلتفرم‌های ایرانی است که خدمات خوبی را مانند امکان سفارش گذاری و بازار معاملاتی آزمایشی برای کاربران خود فراهم کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها میپردازیم. همچنین می‌توانید از سطح کیفیت پشتیبانی این صرافی در بخش‌های بعدی این مطلب مطلع شوید.

صرافی آریو مکس

آیا صرافی آریو مکس معتبر است؟

صرافی آریو مکس (Ariomex) از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است. تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر کلاهبرداری، هک یا پولشویی این صرافی منتشر نشده است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل نبود قوانین مشخص برای مبادلات رمزارزها در ایران، پلتفرم‌های ایرانی همیشه در معرض خطرات پیش‌بینی نشده‌ای هستند.

بر اساس داده‌های سایت similarweb این صرافی به طور میانگین ماهانه 19 هزار بازدید کننده دارد که میزان کمی برای یک صرافی ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

ariomex in similarweb

سطوح کاربری در صرافی آریو مکس

برای استفاده از خدمات صرافی آریو مکس لازم است فرایندهای مربوط به احراز هویت خود را تکمیل کنید و امکان استفاده از خدمات این صرافی بدون انجام خدمات احراز هویت وجود ندارد.

در صرافی آریو مکس فقط یک سطح حساب کاربری وجود دارد، اما حساب‌های معاملاتی به سه بخش تقسیم می‌شوند.

حساب نرمال (Normal Account)

حساب نرمال، حسابی است که با ثبت‌نام و ورود به صرافی و تکمیل احراز هویت ایجاد می‌شود. در حساب نرمال، واریز و برداشت برای تمامی رمزارزها و تومان امکان‌پذیر خواهد بود. 

کارمزد معامله برای تمامی بازارهای رمزارزی (BTCUSDT, ATOMUSDT و …)، برای سفارش‌گذار 0.18 درصد و برای سفارش‌بردار 0.2 درصد خواهد بود. این مقادیر برای تمامی حجم‌های معاملاتی ثابت است. 
کارمزدها برای بازارهایی که ارز مرجع آن‌ها تومان می‌باشد (BTCIRT, ONTIRT و …) بر مبنای حجم معامله‌شده 30 روز اخیر و به تفکیک سفارش‌بردار و سفارش‌گذار است که در بخش کارمزدها به بررسی این موارد می‌پردازیم.
 

حساب اکونومی (Economy Account)

معامله‌گران حرفه‌ای، برای مدیریت حساب‌های مالی خود یک ارز واحد را مبنای محاسبات سود و زیان خود قرار می دهند و تمامی گزارش‌های هفتگی یا ماهانه خود را به ارز مرجع تبدیل و اقدام به محاسبه سود و زیان خود می کنند.

در حساب اکونومی صرافی آریو مکس همانند حساب نرمال، شما به تمامی بازارهای موجود در صرافی آریو مکس دسترسی خواهید داشت اما تمامی برداشت‌های شما در این حساب، به تومان است.

کارمزد در این حساب‌ها برای تمامی بازارها و در هر حجمی از معامله ثابت و برابر 0.1 درصد برای سفارش‌گذار و 0.15 درصد برای سفارش‌بردار خواهد بود. به عنوان مثال شما مبلغ 10 میلیون تومان در حساب اکونومی واریز می‌کنید و شروع به معامله در هر بازار موجود در صرافی آریومکس می‌کنید.

اما برای اینکه سودهای خود را که از بازارهای مختلف کسب کرده‌اید را برداشت کنید نیازمند تبدیل آن‌ها به تومان خواهید بود. پس به عبارتی، تمامی خروجی (برداشت) در حساب اکونومی تنها به تومان امکان‌پذیر خواهد بود اما همانند حساب اصلی می توانید در هر بازاری به معامله بپردازید.

لازم به ذکر است این نوع حساب هم نیاز به احراز هویت دارد و برای ارتقای حساب خود به این سطح باید تمام دارایی‌های خود را به تومان تبدیل کنید.

حساب شبیه‌ساز (Demo Account)

ممکن است شما در بدو ورود، تمایلی به انجام معامله با پول واقعی نداشته باشید و صرفا به دنبال آشنایی و یادگیری با سازوکار صرافی آریو مکس یا آزمودن استراتژی‌های معاملاتی خود باشید. بنابراین شما نیازمند حسابی هستید که دسترسی شما را به بازار واقعی بدون واریز پول فراهم کند. حساب شبیه‌ساز برای این کار طراحی شده است.

توجه داشته باشید، معاملاتی که در آن انجام می‌دهید به صورت دمو و تست هستند. شما به صورت رایگان و بدون نیاز به احراز هویت تنها با آدرس ایمیل، می توانید حساب شبیه‌ساز خود را در صرافی آریو مکس ایجاد کنید.

به محض ورود به حساب شبیه‌ساز، کیف پول بیتکوین به اندازه 1BTC، کیف پول تومان به اندازه 100 میلیون تومان، کیف پول تتر 1000 دلار و اتریوم به میزان 10ETH شارژ خواهند شد تا بتوانید معاملات خود را به این مبالغ انجام دهید. بدیهی است کلیه معاملات و مبالغ این حساب کاربری جنبه آموزشی و تست داشته و فاقد هرگونه ارزش مالی برای برداشت می‌باشند.

کارمزدها در صرافی آریو مکس

یکی از مهم ترین مواردی که هر معامله‌گر قبل از انتخاب صرافی برای معاملات خود مورد بررسی قرار می‌هد، کارمزد دریافتی صرافی در معاملات است.

در حساب‌های اکونومی (Economy Account) صرافی آریو مکس کارمزدها در تمامی معاملات برای سفارش گذار 0.1 درصد و برای سفارش بردار 0.15 درصد و به صورت ثابت است.

اما کارمزدها در حساب‌های نرمال بر اساس حجم معاملات 30 روزه کاربر و به صورت متغیر دریافت می‌شود که در جدول زیر قابل مشاهده است.

fees in ariomex 1

پشتیبانی صرافی آریومکس

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب یک صرافی باید مد نظر قرار بگیرد، مساله پشتیبانی صرافی از مشتریان خود است. برای هرکسی ممکن است حین معامله مشکلاتی پیش بیاید، به همین خاطر مساله پشتیبانی یک صرافی موضوع بسیار مهمی است زیرا نبود پشتیبانی قوی ممکن است به ضرر شما و از دست رفتن دارایی هایتان منجر شود.

صرافی آریو مکس (Ariomex) از طذیق چت آنلاین 24 ساعته پاسخگوی سوالات و مشکلات مشتریان و معامله‌گران خود است.

طبق تجربه شخصی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین 24 ساعته این پلتفرم، از سرعت و ادبیات قابل قبولی برخوردار است.

امکانات صرافی Ariomex

بازار معاملاتی: این صرافی از قابلیت بازار معاملاتی بهره می‌برد و با پلتفرم همتا با همتا (P2P) فعالیت می‌کند. این قابلیت باعث رعایت قوانین عرضه و تقاضا شده و کیفیت معاملات کاربران را افزایش می‌دهد.

امکان سفارش گذاری: صرافی Ariomex برای معامله‌گران خود امکان استفاده از سفارش‌گذاری در بازارهای مختلف خود را فراهم کرده است و کاربران می‌توانند سفارش‌های خود را با قیمت معین ثبت کنند.

market

بازار دمو (آزمایشی): یکی از امکانات جالب و مفید صرافی Ariomex که کمتر صرافی ایرانی از آن بهره می‌برد، بازار معاملاتی دمو (آزمایشی) است و افراد مبتدی می‌توانند پیش از آغاز سرمایه گذاری در این صرافی، با تکنیک‌های سرمایه گذاری و خرید و فروش آشنا شوند.

همچنین می‌توانند انواع استراتژی‌های معاملاتی خود را در این بازار امتحان کنند. این ویژگی به افرادی که وارد بازار نشده‌اند کمک می‌کند تا قبل از معامله با پول واقعی، با شرایط و ریسک‌های مختلف این کار آشنا شوند.

بازار ریالی و دلاری: یکی دیگر از امکانات صرافی آریو مکس، وجود دو بازار ریالی و دلاری است. در بازار دلاری شما می‌توانید شبیه صرافی‌های خارجی معاملات خود را با تتر انجام دهید و قیمت‌ها به صورت اصلی است. اما در بازارهای اصلی شما برای خرید رمزارزهای مورد نظر خود نیاز به ریال دارید و معاملات با ریال انجام می‌شود.

در واقع تفاوت اصلی این بازار در مبدا معاملات است، در بازار ریالی شما برای خرید باید در حساب خود ریال موجود داشته باشید اما در بازار دلاری مبدا معاملات رمزارز تتر (USDT) است و برای خرید باید موجودی حساب تتر خود را شارژ کنید.

قابلیت ارائه API: کلمه API مخفف “Application Programming Interface” به معنای “رابط کاربردی برنامه‌نویسی” است. در واقع API درخواست کاربر را دریافت کرده و به سیستم ها و نرم افزارها منتقل می‌کند و سپس پاسخ را به کاربر بازمی‌گرداند. به عبارتی می‌توان API را یک پیام‌رسان نامید. این قابلیت به شما کمک می‌کند حساب خود را به پلتفرم‌های مختلف متصل کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. صرافی آریو مکس برای راحتی بیشتر کاربران خود این قابلیت را فراهم کرده است.

امکان گذاشتن انواع سفارش‌های حد سود و حد ضرر: در این پلتفرم می‌توانید سفارش‌های معاملاتی خود را مانند صرافی‌های خارجی به صورت Stop limit، OCO، Market و… ثبت کنید تا از دارایی‌های خود در برابر نوسانات شدید بازار محافظت کنید.


اپلیکیشن صرافی آریومکس

این پلتفرم برای راحتی و سهولت کاربران خود اپلیکیشن اختصاصی خود را برای سیستم عامل اندروید منتشر کرده است. لازم به ذکر است هنوز اپلیکیشن اختصاصی صرافی آریو مکس برای سیستم عامل IOS منتشر نشده است. شما می‌توانید اپلیکیشن اندروید این صرافی را از طریق سایت صرافی و یا از لینک زیر دانلود کنید.

تیم توسعه دهنده آریو مکس

صرافی آریومکس در سال 1397 تاسیس شده است. این صرافی هیچ صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی لینکدین ندارد و هیچ اطلاعات خاصی از تیم توسعه دهنده این صرافی در دسترس نیست.

شفافیت کاری یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب توسط کاربران است. قطعا پلتفرمی که اطلاعت شرکت، مدیران و کارکنان آن در دسترس باشد، گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاری مردم است.

دفتر مرکزی صرافی آریومکس

در قسمت درباره ما سایت صرافی آریو مکس، مکان دفتر مرکزی این صرافی در تهران، بلوار نلسون ماندلا، بن بست آناهیتا، پلاک 22 واحد 6 ذکر شده است.

office

آریومکس در شبکه‌های اجتماعی

صرافی ارز دیجیتال آریو مکس در شبکه‌های اینستاگرام، توییتر و تلگرام دارای صفحه است.

صفحه این صرافی در اینستاگرام دارای 2 هزار دنبال کننده است و در این صفحه محتوای منظم و روزانه‌ای وجود ندارد.

instagra

صفحه توییتر صرافی آریو مکس نیز دنبال کننده و محتوای خاصی ندارد و واضح است که این صفحه به حال خود رها شده است.

صرافی آریو مکس

کانال تلگرام صرافی دارای بیش از 800 دنبال کننده است و در این کانال برخی اخبار و اطلاعیه‌های مهم منتشر می‌شود.

متاسفانه صرافی آریو مکس در بخش توسعه و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی خود بسیار ضعیف عمل کرده است.

آموزش ثبت نام در صرافی آریومکس

برای ثبت نام در صرافی آریومکس ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید.

در صفحه باز شده ابتدا اطلاعات خواسته شده را به درستی و با دقت وارد کنید.

signup in

سپس لینک ثبت نام برای ایمیل شما ارسال می‌شود و ثبت نام شما با تایید لیک ارسال شده به اتمام می‌رسد.

signup in

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد صرافی آریومکس به طور دقیق برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد.

با توجه به نبود قانون مشخص برای معاملات ارز دیجیتال در ایران، باید در مبحث انتخاب صرافی دقت کنید تا در دام کلاهبرداران نیوفتید و سرمایه شما به خطر نیوفتد.

همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی‌های بررسی شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

موفق و پر سود باشید!

پرسش‌های متداول

صرافی آریومکس از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر هک، پولشویی یا کلاهبرداری این پلتفرم منتشر نشده است.

خیر، فعالیت در این صرافی نیاز به احراز هویت دارد.

مزایا

معایب

نظر شما درباره‌ی صرافی آریومکس | Ariomex چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کوکوین
کوینکس
نوبیتکس
بینگ ایکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.