banke melat logo png
0 ( 0 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری بانک ملت | Mellat

نقد و بررسی کارگزاری بانک ملت | همه چیز در مورد کارگزاری بانک ملت

شرکت کارگزاری بانک ملت با هدف فعالیت و ارائه خدمات در حوزه بازار سرمایه در تاریخ ۱۳۷۲ تاسیس شده و با ۶۰ شعبه در کشور فعال است و نزدیک به یک درصد از حجم معاملات آنلاین را ازآن خود کرده‌است. این کارگزاری از سامانه معاملاتی آنلاین پلاس شرکت تدبیر پرداز استفاده کرده و علاوه بر معاملات اوراق بهادار، کالا و انرژی، معاملات اوراق مشتقه را نیز به مشتریان خود سرویس می‌دهد.
تاریخ تأسیس :1372/07/26
سامانه معاملات :تدبیر
سهام معاملات :0.92 درصد
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری بانک ملت

از زمان تاسیس بازار بورس و اوراق بهادار در داخل کشور، خرید و فروش سهام انواع شرکت‌ها و صنایع مختلف برای سرمایه‌گذاران جذاب بوده است. یکی از اولین قدم‌ها برای ورود به بازار معاملات سهام و یا کالا در بورس، ثبت نام در یک کارگزاری است. در این مطلب به بررسی کارگزاری بانک ملت که یکی از کارگزاری‌های با سابقه در این زمینه است خواهیم پرداخت.

کارگزاری بانک ملت

بررسی اعتبار کارگزاری بانک ملت

ورود به عرصه معاملات در بازارهای مالی همواره نیازمند ثبت نام و فعالیت در پلتفرم‌های مالی واسطه مانند کارگزاری‌ها بوده است. امروزه تعداد بی شماری پلتفرم واسطه در بازاهای مالی مشغول فعالیت هستند. اما سوالی که ممکن است برای هر فرد پیش بیاید این است که آیا همه این پلتفرم‌ها معتبر هستند؟

کارگزاری بانک ملت در تاریخ  1372/07/26 باسرمایه اولیه 100 میلیون ریال تحت شماره 100339 و شناسه ملی 10101443196 در تهران به ثبت رسید و شروع به فعالیت نمود و در واقع فعالیت‌های قبلی که توسط نماینده (شخص حقیقی) انجام می‌شد در قالب شرکت (شخص حقوقی) ادامه یافت. سهامدران عمده شرکت کارگزاری بانک ملت شرکت‌های تامین سرمایه بانک ملت و گروه مالی ملت می‌باشند و سرمایه فعلی و ثبت شده آن 1000 میلیارد ریال بوده و 100% این مبلغ پرداخت شده است.

این شرکت تمامی مجوزهای لازم مربوط به معاملات اوراق بهادار و برخی مجوزهای دیگر از جمله معاملات بورس کالا، معاملات مشتقه مبتنی بر اوراق بهادار، مشاوره پذیرش و… را از نهادها و سازمان‌های مربوط دریافت کرده است.

همچنین در تصویر زیر می‌توانید اعضای هییت مدیره این کارگزاری را مشاهده فرمایید.

بررسی اعتبار کارگزاری بانک ملت

ثبت نام آنلاین در کارگزاری بانک ملت

امروزه ثبت نام و یا احراز هویت با نیاز به حضور فیزیکی افراد رو به منسوخ شدن است و به مرور زمان تمام فرایندهای ثبت نام پلتفرم‌های مالی و یا بانک‌ها رو به غیر حضوری شدن است. موضوعی که برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد امکان ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری در کارگزاری مورد نظر بدون نیاز به حضور فیزیکی افراد است.

کارگزاری بانک ملت تمامی فرایندهای مربوط به ثبت نام و احراز هویت کاربران جدید خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری تکمیل می‌کند تا رضایت هرچه بیشتر مشتریان جدید خود را به دست آورده و سطح خدمات خود نسبت به رقبا را افزایش دهد.

شعب کارگزاری بانک ملت در سراسر کشور

بدیهی است وقتی صحبت از ارائه خدمات مربوط به انواع بازارهای بورس در داخل کشور می‌شود، تعداد شعب کارگزاری مورد نظر یکی از اولین موضوعاتی است که به ذهن افراد می‌رسد. هرچه تعداد شعب در سراسر کشور بیشتر باشد براس مشتریان مختلف در سراسر کشور آسان تر است.

بروکر بانک ملت دارای 16 شعبه در سراسر کشور است که به صورت حضوری به افراد خدمات مربوطه را ارائه می‌دهند. لازم به ذکر است با توجه به تعداد استان‌ها در کشور و همچنین عدم پراکندگی شعب کارگزاری بانک ملت، این تعداد شعبه برای کارگزاری با این سابقه مناسب نیست.

خدمات کارگزاری بانک ملت

با توجه به عدم وجود بازارهای مختلف در بورس ایران، در حال حاضر بیشتر کارگزاری‌های موجود خدماتی شبیه به هم را برای کاربران خود فراهم کردند. در این بخش خدمات کارگزاری بانک ملت را بررسی خواهیم کرد.

اولین و مهم ترین فعالیت هر کارگزاری، متصل کردن کاربران به هسته معاملات بازار بورس اوراق بهادار و خرید و فروش سهام‌های مختلف است. زیرا عمده فعالیت کاربران فعال در بازار سرمایه داخلی به این بخش مربوط است. کارگزاری بانک ملت این امکان را برای کاربران و مشتریان خود فراهم کرده است و افراد می‌توانند با تکمیل فرایندهای ثبت نام و احراز هویت اطلاعات مربوط به سامانه معاملات کارگزاری بانک ملت را دریافت کرده و از این طریق به فعالیت در بازار بورس بپردازند.

علاوه بر بورس اوراق بهادار دو بازار دیگر به نام بورس کالا و بورس انرژی نیز در داخل کشور وجود دارد. ارائه خدمات بورس کالا و انرژی برای هر کارگزاری ممکن نیست و کارگزاری مورد نظر باید مجوزهای مربوط به بخش‌های مذکور را دریافت نماید. کارگزاری بانک ملت با دریافت مجوزهای لازم و مربوط به این دو بازار، خدمات مربوط به بورس کالا و انرژی را برای کاربران خود فراهم کرده است. کاربران می‌توانند با تکمیل اقدامات مربوط به بورس کالا و دریافت کد بورسی معاملات فیزیکی بورس کالا به خرید و فروش خودرو در این بازار بپردازند.

پشتیبانی کارگزاری بانک ملت

وجود پشتیبانی مناسب، در پلتفرم‌های واسطه مالی یکی از مهم ترین موضوعات مربوط به آن است. دارا بودن پشتیبانی پر سرعت و مناسب علاوه بر جلب رضایت هرچه بیشتر کاربران می‌تواند در افزایش کیفیت خدمات کارگزاری مورد نظر نقش مهمی ایفا کند.

کارگزاری بانک ملت از طریق ایمیل، تماس تلفنی و همچنین تیکت آنلاین پاسخگوی سوالات و مشکلات مشتریان خود است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری بانک ملت

پلتفرم‌های معاملاتی مربوط به کارگزاری‌ها در داخل کشور از تنوع بالایی برخوردار نبوده و بیشتر کارگزاری‌ها از یک نوع پلتفرم و اپلیکیشن برای ارائه خدمات به کاربران خود استفاده می‌کنند.

کارگزاری بانک ملت از پلتفرم معاملاتی آنلاین پلاس و همچنین اپلیکیشن همراه تریدر برای ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده می‌کند.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری بانک ملت

کارگزای بانک ملت، بله یا خیر؟

کارگزاری بانک ملت جزو قدیمی ترین کارگزاری‌های داخل کشور به شمار می‌رود. سطح خدمات این کارگزاری در مقایسه با سابقه این پلتفرم مناسب است و پلتفرم‌های معاملاتی قابل قبولی را برای کاربران خود فراهم کرده است.

البته این کارگزاری معایبی مانند عدم وجود پشتیبانی 24 ساعته و تعداد شعب کم در سراسر کشور دارد که این موضوع به راحتی قابل حل بوده و عوامل کارگزاری می‌توانند با برطرف ساختن این معایب سطح خدمات به مشتریان خود را تا حد زیادی افزایش دهند.

آیا کارگزاری بانک ملت معتبر است؟

کارگزاری بانک ملت یکی از قدیمی ترین کارگزاری‌های داخل کشور است.

آیا امکان ثبت نام غیر حضوری در کارگزاری بانک ملت وجود دارد؟

بله، امکان ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری در کارگزاری بانک ملت برای مشتریان فراهم شده است.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (2نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
مصطفی ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

از صبح هر چه کردیم واد سایت کارگزاری نشدیم

علی ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

در آخرین مرحله از ثبت نام پس از تایید قراردادها ثبت نام نهایی انجام نمیشود