بهترین روش میلیونر شدن چیست و از کجا باید شروع کنم؟

بهترین روش میلیونر شدن

احتمالا شما هم با این جمله موافق باشید که همه به دنبال سریع‌ترین و بهترین روش میلیونر شدن هستند. اما متاسفانه خیلی از همین افراد نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند. تصور کنید که می‌توانستید یاد بگیرید چطور درآمد خود را به روش دلخواه افزایش بدهید، همین امروز شروع می‌کردید و خود را در مسیر میلیونر شدن قرار می‌دادید. در این مطلب به استراتژی‌ها، تجارب و نکاتی که افراد عادی را به میلیونرهای افسانه‌ای تبدیل می‌کند، می‌پردازیم.

نگرش یک میلیونر

اگر می‌خواهید به ثروت خالص یک میلیون دلار برسید، داشتن نگرش صحیح نقش اصلی را ایفا می‌کند. قبل از این که بخواهیم به بهترین روش‌های میلیونر شدن بپردازیم، می‌خواهیم در مورد ایجاد یک سنگ‌بنای محکم و قدرتمند در نگرش و عادت‌های شما صحبت کنیم. هرچیز دیگری در روی این دو سنگ‌بنا قرار می‌گیرد.

صبوری

باور کنید که رسیدن به ثروت یک میلیون دلاری یک شبه اتفاق نمی‌افتد. در واقع میانگین سن میلیونرهای دنیا ۵۷ سال است که این نشان می‌دهد که ساختن ثروت به راحتی سه یا چهار دهه طول می‌کشد. در هر مرحله از طول مسیر خود همیشه ذهن آگاهی و قدردانی را تمرین کنید. وقتی روی سپاسگزاری بابت اهدافی که به تدریج به آن‌ها دست یافته‌اید تمرکز کنید، از موقعیت فعلی خود خوشحال خواهید بود و هم‌زمان چشم خود را روی هدف نهایی یعنی میلیونر شدن، می‌دوزید.

اراده محکم

اکثر میلیونرهای دنیا به شدت انسان‌های بااراده‌ای هستند. با حذف حواس‌پرتی‌ها و متمرکز شدن روی هدف، اراده خود را تقویت کنید. اگر اراده شما شروع به ضعیف شدن کرد و خواستید مسیر را رها کنید، به دفتر یا تخته اهداف خود برگردید و به خودتان یادآوری کنید که اصلا چرا شروع به گشتن برای یافتن بهترین راه میلیونر شدن کردید و چرا می‌خواهید به این هدف برسید.

اراده محکم

تمرکز

نگرش متمرکز شبیه اراده قوی است اما تفاوت‌هایی با آن دارد. تمرکز یعنی بدون فکر کردن به چیز دیگری، تمام انرژی خود را تنها معطوف به یک هدف کنید. اما اراده بیشتر حاصل انگیزه و شناخت هدفی است که برای خود تعیین کرده‌اید و می‌خواهید به آن برسید. در واقع متمرکز بودن پس از عزم اراده اتفاق می‌افتد.

افرادی که تمرکز بالایی دارند می‌توانند در مدت زمان کم، کارهای بیشتری انجام داده و به موفقیت‌های بزرگ‌تری دست پیدا کنند. فرقی نمی‌کند که ثروت میلیون دلاری خود را از راه‌اندازی یک کسب و کار به دست آورید یا سرمایه‌گذاری هوشمندانه داشته باشید، اگر توانایی تمرکز روی کاری که انجام می‌دهید را داشته باشید، ثروت بیشتری به دست خواهید آورد.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری

در مسیر میلیونر شدن قرار نیست همه چیز عالی و بی‌نقص پیش رود. در واقع شما باید انتظار این که در مسیر خود به چندین مانع برخورد کنید را داشته باشید. اینجا دقیقا همان نقطه‌ای است که انعطاف‌پذیری به کار شما می‌آید.

آماده باشید که در صورت نیاز مسیر خود را تغییر داده و کاری متفاوت با آنچه که در نظر داشتید انجام دهید و هم‌زمان تمرکز خود را روی هدف نهایی حفظ کنید. چیزی به نام بهترین روش میلیونر شدن وجود ندارد و میلیونر شدن فقط از یک مسیر اتفاق نمی‌افتد. استراتژی‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با دنبال کردن آنها به ثروت خود اضافه کنید. یاد بگیرید که کجا دست از کنترل اوضاع برداشته و مسیر دیگری را پیش بگیرید.

رشد مستمر

آخرین قطعه از پازل نگرش یک میلیونر، رشد است. وقتی طرز فکر شما رشدمحور باشد، هرگز به یک میلیونر سطح متوسط بودن راضی نخواهید شد. دیگر نمی‌خواهید کارها و محیط اطرافتان، آدم‌هایی که با آنها بیشترین زمان را می‌گذرانید، به همین شکل امروز باشد. در عوض، انگیزه کافی برای رشد مستمر را خواهید داشت و هر کاری که برای رسیدن به هدف نهایی شما لازم باشد را انجام خواهید داد.

۸ گام برای میلیونر شدن

حالا که می‌دانید چطور نگرش یک میلیونر را در خود خلق کنید، وقت آن رسیده که یاد بگیرید چطور میلیونر شوید. در ادامه ۹ مرحله برای کسب ثروت میلیون دلاری آورده شده است که به شما کمک می‌کند به هدف خود برسید. شاید ذکر این نکته بد نباشد که این نکات و استراتژی‌ها توسط یکی از میلیونرهای معروف جهان یعنی برایان تریسی ارائه شده است. آموزش مسیر از زبان کسی که خودش به موفقیت رسیده است، درصد رسیدن شما به هدف را افزایش نمی‌دهد؟ قطعا که همینطور است. پس اگر تا به اینجای مطلب را بدون تمرکز مطالعه کرده‌اید، بقیه را با حواس جمع بخوانید.

۱. درآمد خود را افزایش دهید

روش های افزایش درآمد

واضح‌ترین پاسخ به بهترین روش میلیونر شدن این است که سعی کنید درآمد خود را افزایش دهید. بی‌نهایت راه وجود دارد که می‌توانید با وارد شدن به آنها، به درآمد خود اضافه کنید. روش‌های زیر به شما در این مسیر کمک می‌کنند:

 • مهارت‌های مورد نیاز شغل‌های پردرآمد را یاد بگیرید
 • یک منبع درآمدی غیرفعال برای خود ایجاد کنید. سود سهام یکی از این منابع محسوب می‌شود
 • چندین پروژه یا موقعیت خوب برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید
 • از سودهای مرکب استفاده کنید
 • شغل دوم پیدا کنید
 • یک کسب و کار کوچک یا درآمد کناره راه‌اندازی کنید
 • خانه خود را بفروشید و به خانه کوچک‌تر نقل مکان کنید
 • در هر حرفه‌ای که مهارت دارید، مربی‌گری آن را شروع کنید

همه این موارد در افزایش درآمد شما نقش دارند. می‌توانید با خودتان خلوت کرده یا با مشورت بقیه، مسیرهای دیگری که به درآمد شما کمک می‌کنند را یادداشت کرده و انجام دهید.

گاهی وقتی در حال رانندگی هستید، نشسته‌اید یا در حال تماشای تلویزیون هستید، ایده‌ای به ذهن شما خطور می‌کند یا گفتگویی باعث روشن شدن چراغی در ذهن شما می‌شود و شما را به سمت اقبال تابنده‌ای سوق می‌دهد. اگر هدف شما کسب درآمد بیشتر است تمام این ایده‌ها را یادداشت کنید وگرنه خیلی زود آن را فراموش خواهید کرد. بنابراین اولین نکته برای میلیونر شدن این است که تمام ایده‌ها برای کسب درآمد بیشتر را یادداشت کرده و روی آنها کار کنید.

۲. هدف گذاری کنید

برای میلیونر شدن باید مهارت کافی در هدف‌گذاری داشته باشید. یادگیری نحوه تعیین اهداف دست‌یافتنی برای رویاهای مالی به شما کمک می‌کند که آینده مالی خود را تضمین کنید. قوانینی که برای تعیین اهداف مالی به کار می‌رود همان قوانینی است که برای تمام استراتژی‌های هدف‌گذاری استفاده می‌شود.

ابتدا اهداف بلندمدت خود را تعیین کرده و سپس آن‌ها را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنید. البته هدف بلندمدت و اصلی شما میلیونر شدن است. اما قدم‌های زیادی را باید در این مسیر بردارید. هدف‌های کوچک شما می‌تواند رسیدن به ثروت خالص ۵۰ یا ۱۰۰ هزار دلاری باشد. همین اهداف را هم می‌توانید به هدف‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.

حتما مطمئن شوید که زمان‌بندی شما واقع‌بینانه و با در نظر گرفتن جریان درآمدی، پس‌اندازها و موقعیت مالی فعلی شما باشد. این مهم است که خودتان را به چالش بکشید اما نباید اهداف و زمان‌بندی شما غیر قابل دسترس باشد. توصیه برایان تریسی این است که به طور منظم وقفه‌هایی را در نظر گرفته و اهداف و موانعی که مانع از رسیدن شما به هدف‌ها می‌شود را بررسی کنید. در حین این زمان‌های استراحت، ایده‌ها گاهی به طور کاملا ناگهانی به ذهن شما خطور می‌کنند و می‌توانند ساعت‌ها، روزها و گاهی سال‌ها در وقت شما صرفه‌جویی کنند.

۳. سرمایه گذاری را شروع کنید

بهترین بازارها برای سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش ها برای میلیونر شدن است و اگر بتوانید سرمایه‌گذاری صحیح را یاد بگیرید، ثروت زیادی برای شما رقم خواهد زد. رمز موفقیت در سرمایه‌گذاری، زود شروع کردن است. از سود مرکب به نفع خود استفاده کنید. در این شرایط هم از پولی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید سود می‌گیرید و هم به مرور زمان به آن سود هم، سود تعلق می‌گیرد. خرید سهام‌های ارزشمند، اوراق قرضه، صندوق مشترک و حتی ملک، بهترین روش های سرمایه گذاری هستند. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید یا کدام مورد برای شما مناسب‌تر است، از مشاوران مالی کمک بگیرید.

۴. کمتر از درآمد خود خرج کنید

شاید شما ماهی ۱۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید اما هزینه‌های ماهانه شما ۷ میلیون تومان باشد. هرگز تصور نکنید که ۳ میلیون تومان مبلغ کمی است و ارزش سرمایه‌گذاری ندارد و آن را خرج چیزهای غیرضروری کنید. نه! حتی می‌توانید با بررسی هزینه‌های ماهانه، چند مورد غیرضروری دیگر را حذف کرده و به مبلغ باقی‌مانده اضافه کنید.

۵. طوفان فکری را تمرین کنید

طوفان فکری

شاید قدرتمندترین روش تحریک تفکر خلاق، طوفان فکری یا روش ۲۰ ایده باشد. برایان تریسی اعتراف می‌کند که خودش هم با کمک همین روش توانسته است به یک میلیونر خودساخته تبدیل شود. در این روش باید هر هدف یا مشکلی که دارید را در قالب یک سوال بالای یک صفحه کاغذ بنویسید. برای مثال اگر هدف شما دو برابر کردن درآمد طی ۱۲ ماه بعدی است باید بنویسید: «چطور می‌توانم طی ۱۲ ماه آینده، درآمد خودم را دو برابر کنم؟»

سپس خودتان را ملزم کنید که حداقل ۲۰ پاسخ برای این سوال بنویسید. می‌توان تعداد پاسخ‌های بیشتری نوشت اما نباید از ۲۰ کمتر باشد. نیازی نیست همه ایده‌ها عالی و بی‌نقص باشند. گاهی یک ایده که به نظر خودتان مسخره می‌رسد می‌تواند کلید میلیونر شدن شما باشد.

۶. پس انداز کنید

شاید این ایده یا راه حل تریسی برای میلیونر شدن خیلی با اقتصاد تورمی ما هم‌خوانی نداشته باشد اما دو نکته مهم در این استراتژی وجود دارد: زود شروع کنید و برای دوران بازنشستگی برنامه مالی تعیین کنید. فرض کنید اگر از ۲۰ سالگی تا ۶۵ سالگی ماهی ۵۰ دلار در یک صندوق مشترک با سود ۱۰ درصد سرمایه‌گذاری کنید، در نهایت چیزی حدود ۶۰۰ هزار دلار سرمایه خواهید داشت. شاید امروز که در سنین جوانی هستید خیلی به آن سال‌های دور فکر نکنید، اما فراموش نکنید که مورچه‌ها به جای استراحت، تمام روزهای گرم را برای زمستان سخت و سرد آذوغه جمع می‌کنند.

خوشبختانه از هر سنی که این پس‌انداز کردن را شروع کنید باز هم سود کرده‌اید. هرگز ناامید و سرخورده نشوید اگر در دهه ۳۰ یا ۴۰ زندگی خود هستید و نتوانستید برای دوران بازنشستگی پس‌انداز کنید. هرگز برای شروع دیر نیست.

۷. بدهی های خود را پرداخت کنید

پرداخت بدهی

اگر بدهی دارید حتما برنامه‌ای بریزید تا هرچه زودتر از شر آنها راحت شوید و بتوانید تمام تمرکز خود را به کار کردن در مسیر میلیونر شدن معطوف کنید. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها بدهی‌های خود را بپردازید. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

 • متد آوالانچ: ابتدا سنگین‌ترین بدهی خود را پرداخت کنید و پس از آن به سراغ بدهی‌های کوچک‌تر بروید. در پرداخت بدهی‌های کوچک‌تر هم همین قانون را رعایت کرده و از سنگین به سبک بروید. مثلا اگر بدهی اول شما ۱۰ میلیون تومان و بعدی‌ها شامل ۸، ۳، ۱ و ۵ میلیون تومان است ابتدا ۸ سپس ۵ و به ترتیب ۳ و ۱ را پرداخت کنید.
 • متد گلوله برفی: اول از کوچک‌ترین بدهی شروع کنید و پس از آن سراغ دومین بدهی کوچک خود بروید. این روش را تا زمانی که بزرگ‌ترین بدهی هم پرداخت شود ادامه دهید.
 • اگر توانایی مالی شما اجازه می‌دهد ماهانه دو قسط از وام خود را پرداخت کنید تا هم میزان سودی که باید پرداخت کنید کمتر شود هم بار روانی آن از ذهن شما بیرون برود.

شاید ذکر این نکته نیازی نباشد اما وقتی تمام بدهی‌های خود را پرداخت کردید دیگر برای خود بدهی ایجاد نکنید. همیشه خرج شما باید کمتر از دخل‌تان باشد و برای زندگی خود بودجه‌بندی کنید. اگر به درآمد شما اضافه شد برای بیشتر و گران‌تر خرید کردن وسوسه نشوید. این مسیر هرگز شما را به سمت میلیونر شدن هدایت نخواهد کرد.

۸. منظم باشید

به مسیر و فرآیندی که برای میلیونر شدن انتخاب کرده‌اید متعهد باشید و به آن بچسبید. میلیونر شدن یک شبه اتفاق نمی‌افتد. وقتی یک جریان درآمدی غیرفعال (مثل سود سهام، اجاره از ملک، فروش بسته‌های آموزشی) ایجاد می‌کنید پول‌های حاصل از آن را فورا سرمایه‌گذاری کرده و بدهی‌هایی که نرخ بهره بالایی دارند پرداخت کنید. مهم‌ترین نکته این است که در این کار منظم و پایدار باشید.

گاهی منظم‌تر شدن مستلزم شناسایی عادت‌های مضر و جایگزین کردن آنها با عادات جدید باشد. شاید در تلاش هستید که یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید تا پول بیشتری به دست بیاورید اما عادت دارید آخر هفته‌ها با دوستانتان به تفریح بپردازید و هر پولی که در هفته گذشته درآورده‌اید را خرج کنید.

برای ترک این عادت، رفتارهای جدید مثل برنامه‌ریزی بلوک‌های زمانی در روزهای پنجشنبه و جمعه برای کار کردن روی پروژه جدیدتان برای میلیونر شدن را در پیش بگیرید. متعهد بودن به این عادات جدید به شما کمک می‌کند نظم را در خودتان پرورش داده و با سخت‌کوشی به سمت هدف نهایی خود حرکت کنید.

چگونه سریع میلیونر شویم؟

حتما وقتی ابتدای مقاله گفتیم میانگین سن میلیونرهای جهان ۵۷ سال است حسابی ناامید شده‌اید؟ البته باید تبریک بگوییم که باز هم تا اینجای مقاله آمدید. اگر می‌خواهید به فرآيند میلیونر شدن سرعت ببخشید چند نکته دیگر هم در این قسمت معرفی می‌کنیم تا بتوانید هرچه سریع‌تر به هدف خود برسید

بیش از ۲۰ درصد از درآمد خود را سرمایه گذاری کنید

بسیاری از متخصصان حوزه مالی توصیه می‌کنند که ۲۰ درصد از درآمد خود را پس‌انداز کنید. اما اگر کمی به هزینه‌های خود بازنگری کنید حتما می‌توانید بیشتر از این مقدار هم به سرمایه‌گذاری اختصاص دهید. اگر می‌خواهید در یک سن مشخص به هدف خود برسید، از ریاضی کمک بگیرید و ببینید ماهانه چقدر باید پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید که با یک سود تخمینی، تا سن مورد نظر خود به هدف برسید.

شغل خود را ارتقا بدهید

مهم‌ترین سرمایه‌گذاری که می‌توانید انجام دهید، سرمایه‌گذاری روی خودتان است. در حیطه شغلی خود مدام در حال آموزش دیدن باشید تا بتوانید مهارت‌ها و تخصص‌های لازم را برای ارتقای شغلی یا کسب یک موقعیت شغلی بهتر، به دست آورید. این مهارت‌ها می‌تواند حتی به شما کمک کند که کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید.

از یک متخصص کمک بگیرید

مشاوره مالی

مشاوران مالی می‌توانند به شما کمک کنند که ببینید چه تغییراتی باید در زندگی مالی خود ایجاد کنید تا سریع‌تر به هدف خود برسید. با توجه به نیازها و اولویت‌های شما می‌توانید از مشاوران مالی یا مشاوران سرمایه‌گذاری راهنمایی بگیرید. هر کدام از این افراد تخصص‌های متفاوتی دارند و با آشنایی با شرایط شما و تحلیل موقعیت مالی‌تان، مشاوره‌های اختصاصی ارائه می‌دهند تا بتوانید به هدف خود برسید. فرقی نمی‌کند که در مورد سرمایه‌گذاری، بازنشستگی، پس‌انداز یا هر دغدغه مالی دیگری سردرگم باشید، مشاور مالی می‌تواند به شما کمک کند که سریع‌تر به یک میلیونر تبدیل شوید.

آیا میلیونر شدن واقعا ارزش این همه سختی را دارد؟

شاید با مطالعه این مقاله یا زندگی‌نامه افراد ثروتمند که سراسر شکست و سختی بوده است از خودتان بپرسید میلیونر شدن، آن هم چندین سال آینده ارزشش را دارد که از خوشی‌ها و استراحت امروز چشم‌پوشی کنید؟ واضح است که میلیونر شدن نیازمند سال‌ها سخت کار کردن است. شاید لازم باشد سبک زندگی خود را کاملا تغییر دهید. اما پاسخ سوال شما، بله است. بله میلیونر شدن حتی در میان‌سالی ارزش تمام این سختی‌ها را دارد.

وقتی میلیونر شوید استرس و نگرانی شما در مورد آینده مالی خود و خانواده‌تان بسیار ناچیز خواهد بود. زمان و آزادی کامل را برای دنبال کردن کارها و فعالیت‌هایی که بیشترین اهمیت را برای شما دارند، خواهید داشت. می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را بخرید و به هر کجا که می‌خواهید بروید. همچنین می‌توانید به افراد نیازمند کمک کنید.

مزایای زندگی به عنوان یک میلیونر ۱۰۰ درصد ارزش هر لحظه تلاش و سخت‌کوشی را دارد. همچنین فرآیند دست یافتن به چنین هدف بزرگ و تاثیرگذاری باعث رشد چشمگیر شخصیت شما خواهد شد. اگر بتوانید تلاش لازم برای میلیونر شدن را در خود ایجاد کنید و سخت‌کوشی را به عادت خود تبدیل کنید، از عهده هر کاری برخواهید آمد.

۱. مهم‌ترین اشتباهات افراد در مسیر میلیونر شدن چیست؟

بیش از حد خرج کردن، سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های ریسکی و نامشخص، عدم ایجاد مهارت‌های ضروری در حوزه شخصی و کاری، عدم ارتباط با افراد موفق، افتادن در دام طرح‌های «یک شبه پولدار شدن».

۲. آیا می‌توان با درآمد کم هم میلیونر شد؟

بله هرچند مدت زمان بیشتری طول می‌کشد اما با ایجاد مهارت‌های مورد نیاز برای مشاغل پردرآمد و منظم بودن و متعهد بودن به رشد خود، می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

۳. نگرشی که باید برای میلیونر شدن در خود ایجاد کنیم، چیست؟

نگرش مثبت‌ اندیش، مشتاق بودن برای یادگیری و انعطاف‌پذیری، اهداف بلندمدت داشتن و متعهد بودن به مسیر میلیونر شدن.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥