تحلیل طلا

تحلیل تکنیکال طلا | رویدادهای اقتصادی مهم این هفته

تحلیل طلا

مطالعه در 3 دقیقه

در نیمه اول هفته، تقویم اقتصادی فاقد انتشارات مهم داده‌ای است که به طور قابل‌توجهی بر قیمت طلا تاثیر بگذارد.

تمرکز سرمایه‌گذاران بر تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه باقی خواهد ماند. تشدید تنش‌ها می‌تواند منجر به افزایش قیمت طلا شود.

نقطه عطف در اواخر هفته:

پنجشنبه: دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) آخرین بازنگری خود را از رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول منتشر می‌کند: این گزارش می‌تواند نشان‌دهنده وضعیت کلی اقتصاد باشد و بر نگرش معامله‌گران در مورد طلا تاثیر بگذارد.

جمعه: شاخص ‌هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای ماه می منتشر می‌شود که معیار نرخ تورم مورد نظر فدرال رزرو است: این شاخص، به عنوان معیار سنجش تورم توسط فدرال رزرو استفاده می‌شود.

تمرکز بر شاخص PCE:

  • افزایش 0.2 درصدی یا کمتر در شاخص PCE در ماه آوریل می‌تواند انتظارات برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر را افزایش دهد و به نفع طلا باشد.
  • در مقابل، انتشار 0.3 درصد یا بیشتر می‌تواند منجر به افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده شود و XAU/USD را تحت فشار قرار دهد.

تحلیل تکنیکال طلا

طلا در تایم‌فریم روزانه همچنان در روند صعودی قرار دارد، گرچه این روند از 21 ماه می با اصلاحی همراه بوده است. این اصلاح تا سطح 2280 دلار که حمایتی مهم محسوب می‌شود، ادامه یافت. پس از آن، طلا مجدداً به سمت بالا حرکت کرد و اکنون دوباره در حال نزدیک شدن به این سطح کلیدی است.

شکست این محدوده که خط گردن الگوی سر و شانه نیز محسوب می‌شود، ریزش قیمتی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

همچنین، RSI در حال تشکیل سقف‌های پایین‌تر از هم است؛ شکست سقف در این اندیکاتور، احتمال صعود مجدد قیمتی را بیش از پیش خواهد کرد.

به طور خلاصه: شکست حمایت یا خط گردن در قیمت ۲۲۸۰ دلار، طلا را نزولی و شکست سقف ۲۳۸۸ دلار (و با احتمال کمتر سقف RSI) طلا را مجددا صعودی خواهد کرد.

چارت روزانه طلا

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

مقالات منتخب سردبیر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید