تحلیل تکنیکال قیمت طلا | طلا در تله رنج: صعود یا سقوط؟

مطالعه در 2 دقیقه
پیش بینی قیمت طلا

بیشتر از یک ماه است که طلا در محدوده‌ای در حدود ۶۰۰ پیپ در حال نوسان و رنج است. علت این امر را هم در تحلیل‌های قبلی مورد بررسی قرار داده‌ایم.

در آخرین تحلیلی که از طلا منتشر شد، پیش‌بینی شد که وزنه ریزش از صعود سنگین‌تر باشد؛ در مقابل، سناریوی صعود هم وجود داشت که گفته شد با شکست مقاومت ۲۰۳۰ دلار، طلا به خلأ نقدینگی خواهد رسید.

در نهایت قیمت ریزش نکرد و با شکست مقاومت ۲۰۳۰ دلار به نزدیکی محدوده ۲۰۴۵ دلار یعنی ۵۰ درصد خلأ نقدینگی رسید و سپس به پایین برگشت و اکنون در ۲۰۲۰ دلار معامله می‌شود.

پیش بینی قیمت طلا

با توجه به ساختار بازار، به نظر می‌رسد که هدف قیمتی زیر ۲۰۱۵ دلار برای طلا همچنان معتبر باشد و احتمالا، شاهد ریزش بیشتر قیمت طلا خواهیم بود.

مقاومت‌های مهمی که ممکن است قیمت به آن واکنش نشان دهد بر روی چارت مشخص شده است اما به یاد داشته باشید که طلا همچنان در فازی نامتعادل و رنج، در میان تقاضای امن و شاخص‌های اقتصادی قرار دارد؛ بنابراین می‌توان انتظارهای ناگهانی را از آن داشت.

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

امیر مهراد
تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده