تحلیل پوند به دلار

تحلیل تکنیکال پوند | بررسی چارت GBPUSD

تحلیل پوند به دلار

مطالعه در 2 دقیقه

یکی از نکات قابل توجه در تایم‌فریم روزانه، شکل‌گیری الگوی برگشت V شکل قیمت بود. این الگو نشان‌‌دهنده حرکتی قدرتمند و پرشتاب است که می‌تواند پتانسیل قابل‌توجهی برای ادامه روند صعودی یا نزولی قیمت را به همراه داشته باشد.

در مسیر صعود قیمت به سمت سقف یک سال اخیر، سطح مقاومتی کلیدی در ۱/۲۸۸۳ دلار وجود دارد. عبور از این ناحیه مقاومتی می‌تواند قیمت را تا سقف یک سال گذشته (نقطه اوج) افزایش دهد.

البته این سناریوی صعودی در صورتی محقق خواهد شد که قیمت در برخورد با مقاومت ۱/۲۸۸۳ دلار با ضعف همراه نباشد و بتواند آن را با قدرت شکست دهد.

چارت روزانه پوند دلار

سناریوی نزولی را در تایم‌فریم ۴ ساعته بررسی خواهیم کرد. روند در این تایم‌فریم صعودی بوده و قیمت در حال تشکیل کف‌ها و سقف‌های پشت‌سر هم است.

شکست کف ۱/۲۶۷۵ دلار ساختار را در این ‌تایم‌فریم تغییر خواهد داد و روند را برعکس می‌کند. با این حال قیمت در حال حاضر به مقاومت روزانه ۱/۲۸۸۳ دلار نزدیک می‌شود.

چارت ۴ ساعته پوند دلار

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید