تحلیل پوند به دلار

پیش بینی روند قیمت پوند | آپدیت تحلیل GBPUSD

تحلیل پوند به دلار

مطالعه در 2 دقیقه

در چارت ۴ ساعته، پوند همچنان در روند صعودی قرار دارد. با اینکه خط روند صعودی را شکست اما مقاومت ۱.۲۶۱ و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (SMA) مانع از ریزش بیشتر شدند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد:

  • نقدینگی زیادی در ناحیه ۱.۲۶۱ ساخته شده است که این احتمال را افزایش می‌دهد قیمت جهت جمع کردن سفارشات به آن ناحیه برگردد.
  • کفی که در تصویر زیر مشخص شده، اکنون یک کف ضعیف است و امکان شکست آن بیشتر شده است.

بنابراین وزنه‌ی سناریوی نزول، سنگین‌تر از صعود است که البته در تحلیل‌های قبلی هم به تضعیف روند صعودی اشاره شده بود.

پیش بینی قیمت پوند

آپدیت تحلیل تکنیکال پوند ۱۳ دی

در این تحلیل ذکر شده بود که اگر حمایت ۱.۲۶۱ شکسته شود ریزش ادامه‌دار خواهد بود در غیر این صورت به سطوح فیبوناچی پولبک خواهد داشت؛ قیمت ابتدا به سطح ۰.۷۸۶ رسید و دوباره به حمایت ۱.۲۶۱ برگشت. در نهایت به مقاومت ۱.۲۷۷ رسید و اکنون در بین این دو سطح در حال نوسان است. تمام این سطوح از قبل بر روی چارت مشخص بودند که برای تأیید یا عدم تأیید آن‌ها باید از تایم‌فریم‌های پایین‌تر کمک گرفت.

پیش بینی قیمت پوند

با اینکه سناریوی نزول قوی‌تر است اما در چارت ۱ ساعته نیز در مقاومت ۱.۲۷۷ نقدینگی دیده می‌شود؛ قیمت یک بار به آن ناحیه نفوذ کرده است، اگر سفارشات را جمع کرده باشد احتمالا شاهد صعود بیشتری نباشیم و قیمت ریزشی شود اما اگر سفارشات جمع نشده باشند ممکن است قیمت ابتدا به آن سمت حرکت کند و پس از تأییدیه‌های لازم برای ریزش، می‌توان با آن همراه بود.

پیش بینی قیمت پوند

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید