تحلیل اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم | بررسی چارت ETHBTC

تحلیل اتریوم

مطالعه در 3 دقیقه

در ۱۱ ژوئن شاهد خروج گسترده اتریوم از صرافی‌ها بودیم که بزرگترین خروجی سال جاری به حساب می‌آید. با این حال، این روند باعث شده تا بسیاری حدس بزنند که افزایش احتمالی قیمت به ۴۰۰۰ دلار، به تعویق افتاده است.

طبق اطلاعات به دست آمده از کریپتوکوانت، خروج اتریوم از صرافی‌ها کاهش یافته است. برای مثال، رقم ثبت شده در ۱۲ ژوئن، تقریبا نصف روز قبل از آن است.

در حال حاضر، وبسایت BeInCrypto گزارش می‌دهد که ۷۰,۸۳۹ اتریوم از صرافی‌های برتر خارج شده است. به بیان ساده، خروج از صرافی به کل مقدار ارزهای دیجیتالی گفته می‌شود که از صرافی‌ها به کیف پول‌ها منتقل می‌شوند.

نگهداری ارزهای دیجیتال به دور از صرافی‌ها، ممکن است منجر به کاهش فشار فروش شود. با این حال، برای اتریوم، این موضوع ممکن است صدق نکند. کاهش خروج ارز ‌از صرافی‌ها می‌تواند به تثبیت قیمت منجر شود.

علاوه بر این، اگر ورود ارز به صرافی‌ها افزایش یابد، قیمت‌ها ممکن است به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کنند. برای درک بهتر، ورود ارز دیجیتال به صرافی‌ها به معنای انتقال آن‌ها به صرافی‌ برای فروش است. هنگامی که این رقم افزایش می‌یابد، فشار فروش را بر قیمت بالا می‌برد. از طرف دیگر، کاهش ورود ارز به صرافی‌ها، احتمال سقوط شدید قیمت را کاهش می‌دهد.

آیا قیمت اتر روند بیت‌ کوین را دنبال می‌کند؟

نمودار روزانه ETH/USDT الگوی سقف دو قلو (تقریبا شبیه به بیت کوین) را با سقف ۳۸۸۵ دلار نشان می‌دهد. در تحلیل تکنیکال، این الگو نشان‌دهنده بازگشت قیمت است. با شکست خط گردن، قیمت به پایین‌تر از سطح ۰/۵ فیبوناچی در ۳۳۶۰ دلار رسید.

چارت روزانه اتریوم

حال در تایم‌فریم ۴ ساعته، اتریوم در کانالی نزولی در حال حرکت است. شکست سقف کانال و همچنین مقاومت ۳۶۶۰ دلار احتمالا این ارز را از اصلاح خارج خواهد کرد و دوباره در روندی صعودی قرار خواهد داد.

چارت ۴ ساعته اتریوم

نمودار زیر چارت ETH/BTC روزانه است، در این چارت روند بلند‌مدت نزولی را مشاهده می‌کنید.

قیمت به حمایت ۰/۰۵۱ واکنش نشان داده و شکست این ناحیه روند را در کانال نزولی نگه خواهد داشت. از طرفی دیگر، در صورتی که سقف کانال به طور کامل شکسته شود، احتمالا شاهد اوج‌گیری آلت کوین‌ها از جمله اتریوم خواهیم بود.

چارت روزانه ETHBTC

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

مقالات منتخب سردبیر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید