تحلیل تکنیکال و آنچین اتریوم (ETHUSDT) | نقش نهنگ ها در رشد ملکه ارزهای دیجیتال

مطالعه در 3 دقیقه
تحلیل تکنیکال و آنچین اتریوم

هولدرهای اتریوم در انتظار قیمت ۲۵۰۰ دلاری برای این رمزارز محبوب هستند. با خرید ۲۱۰ میلیون دلار اتریوم توسط نهنگ‌ها انتظارات صعودی درباره قیمت اتریوم افزایش یافت.

قیمت اتریوم در هفته گذشته از ۲۰۰۰ دلار گذشت و عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشت. تحلیل آنچین نشان می‌دهد که نهنگ‌ها چه نقشه‌ای برای ETH کشیده‌اند.

پیش بینی قیمت اتریوم (تحلیل آنچین)

قیمت اتریوم (ETH) هفته گذشته نسبت به بیت کوین (BTC) روند صعودی قوی‌تری داشت و البته متاثر از خبرهای مربوط به ETF بود که باعث ایجاد هیجان سراسری در اکوسیستم قراردادهای هوشمند شد.

بررسی داده‌های آنچین نشان می‌دهد که برخی از نهنگ‌های تاثیرگذار روی قیمت اتریوم، در آواخر هفته گذشته ۲۱۰ میلیون دلار ETH به دارایی‌های خود اضافه کرده‌اند.

با نگاه به شاخص‌های تحلیل تکنیکال نیز مقاومت کلیدی در قیمت ۲۵۰۰ دلار را برای اتریوم نشان می‌دهند و به نظر می‌رسد گاوها به دنبال انتقال حرکت اتریوم به بالای ۲۵۰۰ دلار هستند.

قیمت اتریوم در روز پنج‌شنبه، ۹ نوامبر، پس از تأیید برنامه‌های بلک راک (Black Rock) برای راه‌اندازی یک ETF اسپات اتریوم در یک پرونده نزدک (NASDAQ)، به بالای ۲۰۰۰ دلار رسید. داده‌های آنچین نشان می‌دهد که گروهی از سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ که از قیمت‌ها آگاه هستند، آخر هفته را صرف خرید میلیون‌ها دلار ETH کردند.

نمودار سنتیمنت (Santiment) زیر نشان می‌دهد که گروه نهنگ‌ها با موجودی (۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ اتریوم) در ۹ نوامبر حدود ۱۳.۹۸ میلیون اتریوم داشتند. اما در ساعات پایانی یکشنبه ۱۲ نوامبر، آنها دارایی تجمعی ETH خود را به ۱۴.۰۸ میلیون افزایش دادند.

این موضوع نشان می‌دهد که در این بازه زمانی نهنگ‌ها حدود ۱۰۰هزار اتریوم به موجودی خود اضافه کرده‌اند.

اگر این میزان را با قیمت فعلی اتریوم، یعنی ۲۱۰۰ دلار ارزش‌گذاری کنیم، مشخص می‌شود که نهنگ‌ها در آخر هفته قبل حدود ۲۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

تحلیل آنچین اتریوم ۲۲ آبان

متریک Whales Wallet Balances تغییرات تعداد کوین‌های موجود توسط شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران با ارزش خالص را نمایش می‌دهد. وقتی این متریک افزایش می‌یابد، به این معنی است که نهنگ‌ها برنامه جدیدی برای سرمایه‌گذاری و جمع‌آوری کوین‌های بیشتر انجام داده‌اند.

نمودار بالا نشان می‌دهد که نهنگ‌ها درست زمانی که پرونده ETF اتریوم در بلاک راک (Blackrock ETH ETF) در ۹ نوامبر مطرح شد، فروش یک ماهه دیوانه‌وار خود را متوقف کردند.

اما می‌توان متوجه شد که نهنگ‌ها دچار فومو (FOMO) نشده‌اند و در هفته گذشته در اوج قیمت از خرید اجتناب کرده‌اند و منتظر شده‌اند تا قیمت کمی کاهش پیدا کند و بلافاصله خرید ۲۱۰ میلیون دلاری خود را در آخر هفته انجام داده‌اند.

به طور معمول زمانی که نهنگ های ارز دیجیتال در یک روند صعودی، چنین خریدهای بزرگی انجام می‌دهند، نشان‌دهنده قله‌های جدید برای اتریوم است.

اگر این دیدگاه درست باشد، احتمالا اتریوم‌داران می‌توانند منتظر رشد قیمت آن تا ۲۵۰۰ دلار باشند.

تحلیل تکنیکال اتریوم

با اینکه قیمت اتریوم در هفته گذشته با نزدیک شدن به قله ۲۱۴۰ دلاری، بار دیگر کاهش یافت، احتمالا گاوها برنامه‌هایی برای رشد قیمت اتریوم تا ۲۵۰۰ دلار را دارند.

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETHUSDT)

اگر گاوها نتوانند از خط حمایت اصلی ۱۹۰۵ دلار دفاع کنند، خرس‌ها می‌توانند روند قیمت اتریوم را تغییر دهند. اگر این حمایت از دست برود احتمالا می‌توانیم منتظر قیمت‌های پایین‌تر در محدوده ۱۷۹۱ دلار باشیم.

رویکرد کلی به قیمت اتریوم در این هفته: روند احتمالی صعودی

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید