تحلیل بیت کوین

تحلیل روزانه چارت بیت کوین در شنبه ۱۹ آذر | BTCUSDT

تحلیل بیت کوین

مطالعه در 3 دقیقه
تحلیل چارت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته و در شنبه ۱۹ آذر | BTCUSDT
چارت معاملاتی جفت ارز BTCUSDT در تایم فریم ۴ ساعته

چارت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که فعالان بازار خود را برای انتشار نرخ CPI در روز سه‌شنبه آماده کرده‌اند، زیرا تاکنون هیچ کدام نتوانسته‌اند بر دیگری تسلط پیدا کنند. این اقدام منجر به محدودشدن قیمت این رمزارز در بین 16800 تا 17400 دلار شد. با این حال، گاوها ممکن است قیمت را افزایش دهند، همانطور که در سطح حمایتی 16800 دلار گاوها توانستند قیمت را 17300 دلار بالا ببرند. شاخص در اندیکاتور RSI نیز در حال افزایش بوده و به قدرت نسبی گاوها نسبت به خرس‌ها و احتمال صعود به سمت منطقه مقاومت 18 هزار دلاری اشاره می‌کند. با این حال، RSI در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع خرید (بالای 70٪) است که می‌تواند یک علامت احتیاط برای گاوها باشد که در نهایت می‌تواند قیمت را به سطح 18 هزار دلار برساند.

تحلیل چارت بیت کوین در تایم فریم روزانه و در شنبه ۱۹ آذر | BTCUSDT
چارت معاملاتی جفت ارز BTCUSDT در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال چارت روزانه این جفت ارز نشان می‌دهد، قیمت همچنان در یک کانال نزولی بزرگ محبوس است که هنوز نتوانسته آن را بشکند. این الگو معمولاً یک نشانه اولیه از فرسودگی روند نزولی است و به بازگشت احتمالی قیمت به روند صعودی در صورت وقوع شکست به سمت صعود اشاره می‌کند. با این حال، قبل از اینکه قیمت حتی به مرز بالای کانال برسد، باید از سطح مقاومت 18 هزار دلاری و میانگین متحرک 50 روزه که در اطراف همان قیمت قرار دارند، عبور کند. از سوی دیگر، اگر قیمت نتواند از این سطوح مقاومتی عبور کند، نزول به سمت منطقه 15 هزار دلاری و تلاش برای شکست خط پایین این کانال بسیار محتمل خواهد بود.

تحلیل نمودار onchain چارت بیت کوین در شنبه ۱۹ آذر | BTCUSDT
نمودار سود/زیان محقق نشده (NUPL) بیت کوین

بیت کوین تقریباً در کل سال 2022 در یک روند نزولی وحشتناک قرار داشته است. با این حال، برخی از نشانه‌های امیدوارکننده نشان می‌دهند که کف روند نزولی نزدیک‌تر از آن چیزی است که بسیاری فکر می‌کنند.

یکی از مفیدترین معیارها برای ارزیابی احساسات بازار فیوچرز، نرخ‌های تامین مالی است که توسط مقادیر منفی و مثبت نشان می‌دهد که آیا خریداران اشتیاق بیشتری به خرید دارند یا فروشنگان.

در طول سقوط اخیر بیت کوین که ناشی از ورشکستگی صرافی FTX بود، نرخ‌های تامین مالی در منطقه منفی بیشتر کاهش یافت و مقادیری را نشان داد که قبلا در طول بیماری کووید-19 مشاهده شده بود. نرخ‌های مالی بسیار منفی یکی از ویژگی‌های رایج پایین‌ترین قیمت در بیت کوین است، به خصوص زمانی که این وضعیت برای مدتی ادامه داشته باشد. این احساسات بسیار نزولی معمولاً منجر به روندهای کوتاه مدت نزولی می‌شود که می‌تواند زمینه را برای حداقل یک صعود کوتاه مدت فراهم کند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید