هشدار کلاهبرداری Glimmer-Trade
 • نام پروژه

  گلیمر ترید (Glimmer-Trade)

 • وضعیت هشدار

  در جریان

 • سطح هشدار

  هشدار کلاهبرداری

 • نوع فعالیت

  ارز دیجیتال, فارکس, هرمی

 • بستر فعالیت

  در بستر وب

 • حوزه فعالیت

  ایران, اروپا, امریکا, خاورمیانه, حوزه خلیج فارس, شرق آسیا

 • سایت

  glimmer-trade.com

 • شبکه های اجتماعی

 • برآورد سرمایه در گردش

 • منابع

هشدار کلاهبرداری وب‌سایت گلیمر ترید (Glimmer-Trade)

هشدار کلاهبرداری

مطالعه در 7 دقیقه

افشای ریسک:

سایت گلیمر ترید (Glimmer-Trade) مدعی است که در زمینه استخراج ابری، ترید و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال فعالیت می‌کند. همچنین در توضیحات این سایت ذکر شده که تمرکز اصلی آن روی بیت کوین است. نکات مبهم زیادی درباره گلیمر ترید وجود دارند که باعث می‌شود حدس و گمان‌هایی درباره کلاهبرداری بودن گلیمر ترید به‌وجود بیاید. در این مطلب قصد داریم به بحث و بررسی نکات مبهم پیرامون این سایت بپردازیم. 

معرفی گلیمر ترید

گلیمر ترید یک شرکت فعال در حوزه رمزارزهاست که مدعی است در سال 2010 آغاز به‌ کار کرده است. حوزه فعالیت گلیمر ترید هم استخراج ارزهای دیجیتال و همچنین سرمایه‌گذاری و ترید در حوزه کریپتوکارنسی اعلام شده است. البته در بخش‌هایی از توضیحات درج شده در سایت گلیمر ترید، این طور ذکر شده که این پلتفرم در بازار فارکس هم فعالیت می‌کند. بر اساس آمار درج شده در سایت، گلیمر ترید بیش از 4 هزار کاربر فعال دارد. 

نکات ابهام‌برانگیز درباره گلیمر ترید

چند نکته مهم در رابطه با فعالیت پلتفرم گلیمر ترید وجود دارد که شائبه زیادی را درباره کلاهبرداری بودن آن ایجاد می‌کند. در اینجا به بررسی برخی از مهم‌ترین نکات ابهام‌برانگیز پیرامون گلیمر ترید می‌پردازیم و قضاوت نهایی را به شما می‌سپاریم. 

1- شرایط عجیب ثبت‌نام در سایت گلیمر ترید

اولین نکته‌ای که شائبه کلاهبرداری گلیمر ترید را به ذهن متبادر می‌کند، فرآیند ثبت‌نام غیرعادی آن است. در صفحه اصلی سایت گلیمر ترید، روی گزینه Sign in کلیک کنید. صفحه جدیدی مشابه تصویر زیر باز می‌شود.  

فرم ثبت‌نام گلیمر ترید
فرم ثبت‌نام گلیمر ترید

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، علاوه بر اطلاعات مرسوم مانند نام، ایمیل و رمز عبور از شما درخواست می‌شود تا آدرس ولت اختصاصی خود برای ارزهای دیجیتال بیت کوین، تتر، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین و ترون را هم درج کنید. هرچند این کار به بهانه واریز سود سرمایه‌گذاری انجام می‌شود؛ اما باید توجه داشته باشید که چنین چیزی تقریبا در هیچ یک از سایت‌های مشابه در بازار رمزارزها سابقه ندارد. 

نکته جالب‌تر اینکه حتی بعد از درج اطلاعات فوق هم امکان ثبت‌نام برای شما وجود ندارد. این موضوع را با پشتیبانی گلیمر ترید از طریق چت آنلاین سایت در میان گذاشتیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پشتیبانی از ما درخواست کرد که برای ثبت نام از Upliner خود کمک بگیریم. 

پشتیبانی گلیمر ترید
پشتیبانی گلیمر ترید

به‌نظر می‌رسد که گلیمر ترید مدل ثبت نام خود را به‌صورت زیرشاخه‌گیری تعریف کرده است. به‌طوری‌که هر کاربر تنها می‌تواند به‌عنوان زیرشاخه یکی دیگر از اعضای این پلتفرم ثبت‌نام کند. موضوعی که ابهام ‌کلاهبرداری بودن گلیمر ترید را تشدید می‌کند. 

2- مشخص نبودن هویت مدیران 

در هیچ بخشی از سایت گلیمر ترید نامی از مدیران و توسعه‌دهندگان این مجموعه درج نشده است. این موضوع یک فاکتور منفی برای گلیمر ترید به‌شمار می‌رود. پلتفرم‌های معتبر که به‌دنبال اعتمادسازی بین کاربران خود هستند، همگی هویت مدیران خود را به‌صورت شفاف روشن می‌کنند. 

همچنین اشاره کردیم که گلیمر ترید مدعی است از سال 2010 فعالیت خود را آغاز کرده است. بررسی دامنه سایت گلیمر ترید در whois نشان می‌دهد که این دامنه در تاریخ 20 اکتبر سال 2023 ثبت شده و در 20 اکتبر سال 2024 هم اعتبار آن منقضی خواهد شد. بنابراین ادعای سابقه بیش از 15 ساله این شرکت هم زیر سوال می‌رود. 

استعلام دامنه گلیمر ترید در سایت who‌is
استعلام دامنه گلیمر ترید در سایت who‌is

در سایت گلیمر ترید ذکر شده که دفتر مرکزی این پلتفرم در استرالیا قرار دارد. اما هیچ مستندی در خصوص نشانی دقیق دفتر این مجموعه ارائه نشده است. این موضوع هم یک امتیاز منفی برای گلیمر ترید به شمار می‌رود. 

3- مبهم بودن مدل کسب و کار گلیمر ترید

یکی از موضوعاتی که شائبه کلاهبرداری گلیمر ترید را تقویت می‌کند، مبهم بود مدل کسب و کار این پلتفرم است. همان‌طور که اشاره کردیم، این سایت مدعی ارائه خدمات در زمینه استخراج ابری بیت کوین است؛ اما هیچ سند و مدرکی دال بر در اختیار داشتن بخش استخراج اختصاصی یا سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌های استخراج در اختیار کاربران قرار نداده است. 

از سویی دیگر، استراتژی سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال گلیمر ترید هم نامشخص است. بدیهی است که در چنین شرایطی، افراد باتجربه نمی‌توانند به‌راحتی به فعالیت‌های این پلتفرم اعتماد کنند. تنها راه برطرف شدن این ابهام، توضیح کامل از سوی گلیمر ترید درباره مدل کسب و کار این پلتفرم است. 

4- وعده سود تضمینی برای سرمایه‌گذاران  

در تصویر زیر می‌توانید پلن‌های سرمایه‌گذاری در سایت گلیمر ترید را مشاهده کنید. 4 پلن سرمایه‌گذاری با نرخ بازگشت سرمایه 10 تا 80 درصد در سایت گلیمر ترید پیش‌بینی شده است. حداقل و حداکثر مقدار سرمایه‌گذاری در هر یک از طرح‌ها نیز مشخص شده است. 

طرح‌های سرمایه‌گذاری در گلیمر ترید
طرح‌های سرمایه‌گذاری در گلیمر ترید

نکته عجیب، وعده سود تضمین شده از سوی گلیمر ترید به کاربران است. بازگشت سرمایه 82 درصد ظرف 92 ساعت وعده عجیب و غریبی است که باید حتما نسبت به صحت آن تردید داشته باشید. سرمایه‌گذاری در بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال، ریسک بسیار زیادی دارد که ‌امکان تضمین چنین سودهای کلانی را غیرممکن می‌سازد. 

5- تناقض در اطلاعات واریز سود سرمایه‌گذاران

در بررسی کارشناسان ایران بروکر از سایت گلیمر ترید، یک نکته مهم دیگر هم مشاهده شد. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، گلیمر ترید در بخشی از صفحه اصلی سایت خود، فهرستی از آخرین تراکنش‌های مربوط به واریز سود کاربران خود را درج کرده است. 

واریز سود سرمایه‌گذاران سایت گلیمر ترید
واریز سود سرمایه‌گذاران سایت گلیمر ترید

به‌عنوان مثال یکی از تراکنش‌هایی که در این فهرست درج شده را انتخاب کردیم. در یکی از سایت‌های مرورگر بلاک‌چین، هش تراکنش ذکر شده را جستجو کردیم. نتیجه جستجو را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. اولین موضوع این است که تراکنش یاد شده مربوط به 5 سال و 1 ماه قبل یعنی ماه ژوئن سال 2019 است. 

نکته مهم دیگر این است که در سایت گلیمر ترید، ارزش این تراکنش برابر با 23 هزار دلار یاد شده است. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در این تراکنش 1.23 بیت کوین جابه‌جا شده است. قیمت بیت کوین در زمان انجام تراکنش برابر با 8100 دلار بود. با یک محاسبه سرانگشتی مشخص می‌شود که ارزش این تراکنش خیلی کمتر از 23 هزار دلار است. این موضوع نشان‌دهنده گزارش خلاف واقع در فهرست واریز سود سرمایه‌گذاران این سایت است. حتی واریز این مبلغ به حساب گلیمر ترید هم شک‌برانگیز است چرا که دامنه این سایت تنها یک سال پیش ثبت شده است.

تناقض در اطلاعات واریز سود سرمایه‌گذاران سایت گلیمر ترید
تناقض در اطلاعات واریز سود سرمایه‌گذاران سایت گلیمر ترید

کلام پایانی 

در این مطلب به بررسی ‌گلیمر ترید پرداختیم. مجموعه نکاتی که در این مطلب ذکر کردیم، نشان می‌دهد که شائبه کلاهبرداری سایت گلیمر ترید بسیار جدی است. پیشنهاد می‌کنیم که سرمایه‌گذاری بدون تحقیق در گلیمر ترید و سایر سایت‌های مشابه این پلتفرم پرهیز کنید. در پایان اگر تجربه‌ای از همکاری با این پلتفرم دارید، نظرات خود را در اختیار دیگران نیز قرار دهید. 

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

نظرات و بررسی های کاربران(0نظر)

مقالات منتخب سردبیر

مشاهده همه