معرفی پروژه پرافیت لند؛ آیا Profit Land دامی برای کلاهبرداری است؟

نام پروژه

پرافیت لند

سطح هشدار

دارای ریسک

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

جذب سرمایه

بستر فعالیت

در بستر وب, شبکه های اجتماعی

حوزه فعالیت

ایران

سایت (ها)

profit-land .com

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

در دهه‌های اخیر، به دنبال پیشرفت‌های حوزه فناوری و ارتباطات اینترنتی، رونق چشمگیری در تجارت آنلاین و ابزارهای مالی به وجود آمده است. این تغییرات منجر به ظهور مفاهیم و کسب‌وکارهای جدیدی شده که پیش از این مورد ماهیت و اعتبار آنها نه تنها برای ناظران اقتصادی، بلکه حتی برای شرکت‌های تجاری نیز در سوال‌برانگیز بوده‌ است. یکی از این موارد، وب‌سایت پرافیت لند است که با تبلیغات زیاد، ظاهر بصری جذاب و وعده‌ کسب سود آسان، از یک الگوی کلاهبرداری معروف استفاده است.

باید به این نکته توجه داشته باشیم که در دنیای مالی آنلاین، زیرساخت‌های نابسامان و عدم قوانین منظم می‌توانند در به‌وجود آمدن انواع تبلیغات نامعقول و تضمین‌ سودهای غیرواقعی دخیل باشند. وب‌سایت‌هایی که از این شرایط سواستفاده می‌کنند می‌کنند، از اطلاعات مبهم و ادعاهای دروغین برخوردارند که بدون تمام تجربیات و دانش فردی، کاربران تازه‌ وارد را فریب می‌دهند.

وب‌سایت پرافیت لند: چیستی و بهره‌برداری جدید از الگوهای کلاهبرداری؟

با بررسی آدرس این سایت در پلتفرم Similarweb، متوجه می‌شویم که هیچ اطلاعاتی برای آن ثبت نشده است. طبق گفته Similarweb، اطلاعات وب‌سایت‌هایی با کمتر از ۱۰۰۰ بازدید ماهانه در آن نشان داده نمی‌شوند. در نتیجه بازدیدهای Profit Land در ماه کمتر از ۱۰۰۰ است. 

وب‌سایت پرافیت لند

در صفحه اصلی سایت آمار کاربران، پلن‌های فعال و برداشت موفق نوشته شده که هیچکدام واقعی نیست و با هربار رفرش سایت به صورت رندوم تغییر می‌کند.

وب‌سایت پرافیت لند، با تبلیغات فریب‌دهنده و متنوع، وعده‌ سودهای غیرمنطقی را می‌دهد. به طوری در بخش پلن‌های سرمایه‌گذاری آن ادعا شده تا ۴۵ درصد سود ماهانه به کاربران داده می‌شود، در حالی که سود روزانه ۱ درصد است و این منطقی نیست. 

همچنین مقدار سرمایه‌گذاری در تمامی پلن‌ها ثابت و ۱۰۰ تا ۱۰۰ هزار دلار است از لحاظ تکنیکی نباید به این شکل باشد.  

image

در بخش سوالات متداول آن می‌خوانیم که نحوه پرداخت این سود از طریق ترید خواهد بود، اما توضیح بیشتری در این باره داده نشده و به روش‌های جبران ضرر نیز اشاره‌ای نشده است. عمده اطلاعات به صورت خیلی کلی بیان شده است.

پرافیت لند در کانال تلگرم خود می‌گوید که زمینه ارزهای دیجیتال تخصص دارد و ۸ سال است که در حوزه سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند، اما فقدان مدرکی در این زمینه نشان از عدم شفافیت آن دارد. دامنه این سایت در سال ۲۰۲۰ ثبت شده است. همچنین بخش سرمایه‌گذاری آن از سال ۲۰۲۳ فعال شده یعنی به طور کلی یک سال از عمر پرافیت لند می‌گذرد که با زمان آغاز تراکنش‌های والت‌های آن منطبق است. 

تضاد در اطلاعات زمانی ارائه شده از درباره زمان تاسیس این وب‌سایت و تجربیات اعلام‌شده، به تصویرسازی ناشیانه آن اشاره می‌کند. 

از این رو، با بررسی‌های دقیق‌تر به این نتیجه رسیدیم که این وب‌سایت با استفاده از تکنیک‌ها و راهکارهای برنامه‌ریزی‌شده، تلاش می‌کند تا اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب، و آنها را به سمت سرمایه‌گذاری در این پلن‌های نامعقول و غیرواقعی هدایت کند. 

نکته‌ای که می‌تواند نگرانی‌ها را افزایش دهد، این است که کانال تلگرام پرافیت لند به اشتراک‌گذاری مطالب کریپتویی، تحلیل‌های بازار و ارائه اطلاعاتی از پلن‌های سرمایه‌گذاری خود نپرداخته و بیشتر محتوای بازدیدگیر منتشر می‌کند. به طوری که به طور میانگین از هر ۵ پست یکی درباره ارزهای دیجیتال است. مطالب کریپتویی نیز تماماً به صورت ماشینی ترجمه شده‌اند و تحلیلی از بازار یا مطلبی درباره پلن‌های سرمایه‌گذاری در این کانال پیدا نمی‌کنیم. گفتنی است که این کانال بیش از ۸۵ هزار عضو دارد ولی تعداد بازدیدهای آن کمتر از ۱۰۰۰ است که به جعلی بودن اعضای آن اشاره دارد. 

سه نکته‌ای که در کانال تلگرام پرافیت لند بسیار به آنها اشاره شده است: 

  1. اولین و معتبرترین شرکت سرمایه‌گذاری؛ بدون ارائه هیچ مرجعی برای اثبات این ادعا. 
  2. کسب سود تضمینی؛ بدون هیچ مدرکی دال بر سودهای واریز شده. 
  3. رضایت ۱۰۰ درصدی؛ بدون اثبات رضایت مشتریان. 
image 1

ری‌اکشن‌های کانال تنها به ایموجی‌های مثبت محدود شده‌اند تا امکان ری‌اکشن منفی وجود نداشته باشد. 

در ضمن ادعا شده که پشتیبانی وب‌سایت در کوتاه‌ترین زمان پاسخگو خواهد بود، اما تا این لحظه بیش از یک روز از ارسال پیام ما به پشتیبانی می‌گذرد و هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم. 

در وب‌سایت بخشی وجود دارد با عنوان «دسترسی به بهترین آموزش‌ها و اخبار بازار» اما لینک آن به همین کانال ارجاع داده می‌شود که چندان آموزش و اخباری در آن وجود ندارد. 

لینکی برای گروه تلگرام نیز در بخش تماس با ما وب‌سایت وجود دارد که با کلیک روی آن وارد کانال پرافیت لند می‌شویم. 

پس از ثبت‌نام در این سایت با موارد جالب‌تری مواجه می‌شویم. اولین نکته این است که آدرس ولت کاربر پس از ثبت قابل تغییر نیست و تاکید شده از ولت صرافی استفاده نشود که دلیل آن نامعلوم است. 

موجودی ولتی که در پروفایل برای واریز وجوه ارائه شده کمتر از ۱۵۰ دلار است. این ولت اصلی آنها نیست و مبالغ واریز شده از آن به ولت دیگری منتقل می‌شوند. 

ولت دوم موجودی ندارد یعنی هر مبلغی که به آن واریز می‌شود بلافاصله برداشت خواهد شد. 

در نهایت در جابجایی سوم به یکی از کیف پول‌های اصلی آنها می‌‌رسیم که بالای ۴ هزار دلار موجودی دارد. این کیف پول در اواخر سال ۲۰۲۲ ساخته شده و تا این لحظه دائم تراکنش داشته است. 

بعد از این کیف هم تعدادی آدرس خالی داریم که مبلغی در آنها ذخیره نمی‌شود و در نهایت احتمالاً به مهم‌ترین کیف پول پرافیت لند برمی‌خوریم که در حال حاضر بالای ۲۰۰ هزار دلار موجودی دارد. 

ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و پس از آن هم همچنان چندین کیف پول با موجودی‌های چند هزار دلاری داریم. 

sAB6RHwin0umXdLv6qrzG8 U937yzVm98Lmey69EIjYfFuYLkrepwWNHtPyfmzePIVm48vShFI5poyFY9R tVyCI kivjp8OZheUzKUBvQzFhFkEbrXpBqhLv4ykGiiMOQGOt07U

فرآیند کلاهبرداری مالی در Profit Land

در این بخش به ترکیب ابزارها و روش‌های استفاده‌شده توسط وب‌سایت پرافیت لند برای کلاهبرداری مالی می‌پردازیم:

  • وعده‌های سود غیرمنطقی: این وب‌سایت با ارائه وعده‌ سودهای بالا و غیر منطبق با شرایط بازار اقتصادی موجود، سعی دارد تا به دنبال تشویق سرمایه‌گذاری‌ فریب کاربران باشد.
  • استفاده از تکنیک‌های روان‌شناختی: پرافیت لند با ایجاد شعارها و متون جذاب، تلاش دارد تا احساس کسب سود سریع و موفقیت را در مخاطبین خود ایجاد کند.
  • جلب توجه با ادعاهای دروغین: پرافیت لند با اشاره‌ای مبهم و غیرمنطقی از تجربه و مهارت‌های خود، جوی را ایجاد کرده تا به نظر برسد که به مراتب حرفه‌ای‌تر از واقعیت عمل می‌کند.
  • ایجاد نیاز برای ترغیب سرمایه‌گذاری: ترتیب نمایش اطلاعات به گونه‌ای صورت گرفته که افراد با محدودیت‌ها و نیازهای غیرواقعی روبرو شوند، که این امر توانسته کاربران کاربان ناآگاه را به سرمایه‌گذاری در این وب‌سایت ترغیب کند.

در نهایت گفتنی است که این وب‌سایت با توجه به ایرانی بودن، مجوز فعالیت در کشور ما را ندارد و اینگونه شرکت‌های سرمایه‌گذاری باید از مراجع مالی و یا سازمان بورس تاییدیه بگیرند و فعالیت بدون مجوز در راستای جذب سرمایه کاملا غیر قانونی و تخلف است.

جمع‌بندی

وب‌سایت پرافیت لند با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلف، به تبلیغات خیره‌کننده‌ای روی آورده و سعی دارد تا با وعده‌‌های متعدد، سرمایه‌گذاران جدیدی را به سمت خود جذب کند. اما اشکالات روش کار آن که به سادگی قابل تشخیص است که نشان از کلاهبرداری بودن این وب‌سایت دارد و می‌توان نقدهای زیادی را به آن وارد کرد. به عبارت دیگر، ادعاهای دروغینی از جمله ۸ سال تجربه، کسب سود تضمینی و تضاد‌های زمانی، همگی به شکلی جامع کلاهبرداری بودن آن را اثبات می‌کنند.

به همین دلیل، برای شناسایی دام این نوع از کلاهبرداری‌ها، توصیه می‌شود که همواره تحقیقات کامل و دقیقی در مورد هر نوع وب‌سایتی انجام داده و با مراجع قانونی مشورت کنید.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی پرافیت لند چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
ناشناس

همشون روش های کلاهبرداری از طریق نشون دادن سودهای بالا و جذاب،مردم رو ترغیب به سرمایه گذاری میکن

ناشناس

همشون کلاهبردارن

کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥