هشدار کلاهبرداری شرکت سرمایه گذاری بیمتکس (Bimtix)

نام پروژه

بیمتکس (Bimtix)

سطح هشدار

هشدار کلاهبرداری

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

جذب سرمایه, پانزی

بستر فعالیت

در بستر وب, شبکه های اجتماعی

حوزه فعالیت

ایران

سایت (ها)

www. bimtix .com

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

شرکت سرمایه گذاری بیمتکس Bimtix، با تلاش‌ها و تبلیغات فراوان، به تدریج در بین کاربران ایرانی نفوذ کرده است. با ارائه وعده‌های جذاب و بازدهی زیاد، بیمتکس موفق به جذب سرمایه گذاران زیادی شده است. اما متأسفانه، ما در اینجا به شما هشداری می‌دهیم که این شرکت به احتمال بسیار زیاد یک پروژه کلاهبرداری است.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که شرکت بیمتکس از ابتدای فعالیت خود، درآمد و سود خود را از ورود جدیدترین سرمایه گذاران به شرکت تامین می‌کند. این مکانیسم با نام “پانزی” نامیده می‌شود. در این مدل سرمایه‌گذاری، سودهای جدیدترین سرمایه گذاران به عنوان سودهای سرمایه گذاران قدیمی به نظر می‌رسد و در نتیجه اعتماد بیشتری در بین سرمایه گذاران جدید به‌وجود می‌آید.

اما وقتی جریان جدیدی از سرمایه گذاران قطع می‌شود، سودهای پرداخت نشده به سرمایه گذاران قدیمی توسط شرکت به طور طبیعی متوقف می‌شود و معمولاً اینجاست که پروژه کلاهبرداری فاش می‌شود. به همین دلیل، ما توصیه می‌کنیم که قبل از سرمایه گذاری در بیمتکس یا شرکت‌های مشابه، بسیار مراقب باشید و با دقت بیشتری به ادعاها و وعده‌های آن‌ها توجه کنید.

چرا Bimtix پانزی و کلاهبرداری است؟

برای بررسی این پروژه به معیارهای مختلفی توجه کرده‌ایم که مهم‌ترین آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

در ابتدا باید ذکر کنیم که هیچ اطلاعاتی از وبسایت این پروژه در پلتفرم‌هایی مانند simialrweb وجود ندارد. همچنین نامی از موسس پروژه و اطلاعاتی از دامین وبسایت در اینترنت پیدا نمی‌شود.

مورد بعدی در وبسایت بیمتکس است. در معرفی این شرکت آمده است:

بنیاد سرمایه‌گذاری ما با نام تجاری بیمتکس فعالیت خودش را با هدف پرداخت سود ماهیانه در ازای سرمایه‌گذاری شما  آغاز کرده است مبتنی بودن این صندوق بر ارز دیجیتال، داشتن تیم فنی بسیار قوی و در نهایت پشتوانه مالی و علمی، موجب شده تا این مجموعه بتواند در بورس بین‌المللی نیویورک، ترید ارزهای دیجیتال، با پیشرفته‌ترین تجهیزات، فعالیت نماید

اولین مورد این است که هدف یک شرکت سرمایه گذاری به سود رسیدن کسب و کار خودش است، نه پرداخت سود ماهانه! مورد بعدی به گفته خودشان در بورس بین المللی نیویورک، ارز دیجیتال ترید می‌کنند!
همین دو عامل به تنهایی زنگ خطر را باید برای شما به صدا درآورد که این عبارات از پایه اشتباه و نادرست هستند و احتمالا کاسه‌ای زیر نیم کاسه است.

در قسمت پلن‌های سرمایه گذاری این شرکت نیز 12 پلن مدت‌دار و 1 پلن مادام العمر سوددهی! قرار دارد. پلن‌های مدت دار از یک هفته تا 6 ماه وجود دارد، همچنین میزان سرمایه گذاری در این پلن‌ها نیز از 50 دلار تا 200000 دلار می‌باشد. میزان سوددهی هر پلن نیز متفاوت است و از هفته‌ای 10 درصد آغاز می‌شود و مثلا برای پلن 6 ماهه 170% سود می‌دهد!

bimtix here we go again

این میزان سوددهی برای کاربران بی‌اطلاع و ساده می‌تواند رویایی و جذاب به نظر برسد اما ماهیت پروژه‌های پانزی به همین شکل است. معمولا برداشت سود‌ها با دشواری صورت می‌گیرد و اگر هم برداشت‌ها منظم باشند، این ترتیب تا زمانی انجام می‌شود که ورودی سرمایه جدید باشد، چون دیر یا زود شرکت از پس سوددهی ماهانه برنخواهد آمد و جمع می‌شود.

در پایان لازم است دوباره تذکر دهیم که پرداخت سود ثابت و مستمر یکی از نشانه‌های بارز یک پروژه پانزی و کلاهبرداری است.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی صرافی بیمتکس (Bimtix) چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کامران

من میخواستم شروع کنم سرمایه گذاری کنم

ناشناس

چه کردی بالاخره؟

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.