هشدار به کاربران ایرانی: کلاهبرداری پروژه استریوم (Asterium)

نام پروژه

استریوم | Asterium

سطح هشدار

هشدار کلاهبرداری

وضعیت

در حال جذب کاربر

نوع فعالیت

ارز دیجیتال

بستر فعالیت

در بستر وب

حوزه فعالیت

ایران

سایت (ها)

Asterium.club

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

به تازگی پروژه جدیدی با ادعای کسب سود معاملات با دارایی سرمایه گذاران اقدام به جذب کاربران ایرانی کرده است.

پروژه استریوم به نشانی سایت Asterium .club، خود را به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری معرفی می‌کند و مدعی است که سرمایه کاربران را به حساب خود در صرافی‌ها منتقل می‌کند و از طریق معاملات ارزهای دیجیتال در آن صرافی‌ها، به آنها سود پرداخت می‌کند.

به گفته این شرکت، سهم سرمایه گذاران از سود بدست آمده 45 درصد است و 5درصد نیز خود شرکت برمی‌دارد و 50درصد باقی‌مانده نیز سهم تیم معاملاتی این شرکت خواهد بود.

طبق بررسی‌ کارشناس ایران بروکر و طبق مستندات خود شرکت، تا امروز مبلغ 97 هزار دلار سرمایه جذب شده است که با توجه به تعداد 1337 سرمایه گذار، با یک محاسبه ساده می‌توانیم بفهمیم که به طور میانگین هر سرمایه گذار تنها مبلغ 73 دلار را در این پلتفرم سرمایه گذاری کرده است.

Asterium.club Ponzi

همچنین استریوم طرح درآمدی خود را مشخص نکرده و در رودمپ خود نیز اشاره‌ای به آن نکرده است با این حال به سرمایه گذاران خود وعده سود روزانه از 0.65 تا 0.95 درصد را می‌دهد. همچنین برای جذب و اغوای بیشتر کاربران این سود را در شرایطی تا 200 درصد نیز بالا برده است.

از طرفی هم این سایت ادعا می‌کند احتمال ضرر در پلن‌های سرمایه‌گذاری آنها تقریبا صفر است که همین ادعا نیز احتمال کلاهبرداری بودن ان را تقویت می‌کند.

دلیل بعدی برای بررسی کلاهبرداری بودن پروژه آستریوم این است که فقط چند ماه از آغاز تاسیس وبسایت این پروژه و شبکه‌های اجتماعی آن می‌گذرد و بازدید آن‌ها بسیار کم است.

تمامی این موارد نشان می‌دهد که پروژه استریوم ممکن است یک طرح پانزی باشد. بنابراین توصیه می‌شود از سرمایه گذاری در آستریوم خودداری کنید.

تشابه اسمی پروژه استریوم با پروژه استریوم اتریوم

در نظر داشته باشید که پلتفرم معتبر استریوم با نشانی سایت stereum.net یک پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات تخصصی مرتبط با شبکه اتریوم است. پلتفرم اصلی استریوم، به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک نرم‌افزار ستاپ ساده، نود (بیکن چین) اتریوم خود را راه‌اندازی کرده و از طریق رابط کاربری گرافیکی (Control Center GUI)، فعالیت‌هایی مانند استیکینگ، انتخاب کلاینت دل‌خواه و بررسی داده‌های آن چین را به‌سادگی انجام دهند.

مراقب باشید در فضای سرمایه‌گذاری فریب این‌گونه تشابه نام‌ها را نخورید و با بررسی کامل و دقیق یک پروژه در ان فعالیت کنید.

در صورتی که در خصوص اعتبار یا کلاهبرداری بودن یک پروژه به جمع‌بندی دقیقی نرسید می‌توانید از طریق بخش نظرات این پروژه رو معرفی کنید تا توسط تیم کارشناسی ایران بروکر بررسی شود.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی صرافی استریوم | Asterium چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.