ارز دیجیتال

چرا مارک کوبان فکر می‌کند بیتکوین سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به طلا است؟

ارز دیجیتال

مطالعه در 6 دقیقه

مارک کوبان یکی از میلیاردرهای شناخته شده است که بسیاری از مردم در سراسر جهان به توصیه‌های مالی او توجه می‌کنند. علاوه بر این، مارک از طرفداران ارزهای دیجیتال است و ثابت کرده که سرمایه قابل‌توجهی را به بیتکوین اختصاص داده است. در مطالب اخیری که از مارک کوبان منتشرشده، توضیح داده که چرا به عقیده او بیتکوین نسبت به طلا سرمایه‌گذاری بهتری است. او توضیح می‌دهد که چرا باید بیتکوین را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری امن جایگزین طلا کنیم.

نکات کلیدی:

  • از نظر مارک کوبان بیتکوین نسبت به طلا برای سرمایه‌گذاری امن‌تر است.
  • کوبان اعتقاد دارد که بیتکوین بهتر است چرا که توسط یک دفتر کل توزیع‌شده دیجیتال پشتیبانی می‌شود.
  • مارک کوبان اعتقاد دارد که اگر بحران اقتصادی به وجود بیاید، ممکن است شما به‌راحتی شمش طلای خود را از دست بدهید.

چرا مارک کوبان بیتکوین را به طلا ترجیح می‌دهد؟

شاید دلیل ساده‌ای که باعث شده بسیاری از کوبایی‌ها بیتکوین را به طلا ترجیح دهند، مصاحبه اخیر مارک کوبان در پادکست Club Random است که توسط کمدینی به نام بیل ماهر اجرا می‌شود. پس‌ازاینکه ماهر نظر خود را در رابطه با سرمایه‌گذاری بیان می‌کند و معتقد است باید پول را تبدیل به طلا کنیم و از آن به‌عنوان پناهگاهی امن برای سرمایه‌گذاری یاد می‌کند، کوبان می‌گوید که این انتخاب عاقلانه‌ای نیست و بهتر است از بیتکوین استفاده کنید که جایگزین امن‌تری نسبت به طلا خواهد بود.

کوبان درباره اینکه چرا فکر می‌کند بیتکوین سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به طلاست این‌طور می‌گوید:

بااینکه طلا برای ذخیره ارزش کاربرد دارد اما بیتکوین هم وسیله‌ای برای ذخیره ارزش است. اما من معتقدم که طلا برخلاف بیتکوین برای سرمایه‌گذاری گزینه چندان مطمئنی برای محافظت در برابر عدم قطعیت اقتصادی نیست. چرا که در صورت وقوع یک فاجعه اقتصادی بزرگ، ممکن است شما توسط افراد دیگر کشته شوید و طلای خود را از دست بدهید.

مارک کوبان معتقد است که شاید پیش پا افتاده‌ترین دلیل برای اینکه طلای فیزیکی یک سرمایه‌گذاری بی‌فایده است، خطر دزدیده شدن آن باشد که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. علاوه بر مشکلاتی که در نگهداری طلای فیزیکی وجود دارد، مزایایی برای بیتکوین وجود دارد که آن را به یک گزینه امن برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند. ازجمله مزایای بیت کوین این است که برخلاف فلزات گران‌بها بیتکوین توسط یک دفتر کل دیجیتال محافظت می‌شود و ازآنجایی‌که یک دارایی دیجیتال است، در صورت وقوع بحران‌های اقتصادی کسی نمی‌تواند آن را از شما بگیرد. همچنین کوبان اعتقاد دارد که بیتکوین یک ابزار قابل اعتماد برای ذخیره ارزش است و اعتقاد دارد که یک سرمایه‌گذاری امن به‌حساب می‌آید.

بیت کوین برای سرمایه‌گذاری بهتر است یا طلا؟

کاربران ارز دیجیتال امیدوارند که بیتکوین در آینده به نسخه دیجیتال طلا تبدیل شود چرا که اشتراکاتی بین طلا و بیتکوین وجود دارد که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. ازجمله ویژگی‌های مشترک طلا و بیتکوین می‌توان به کمبود فلز فیزیکی طلا و تعداد بیتکوین هایی که در طول زمان قابل استخراج خواهد بود اشاره کرد که عدد محدودی است. مارک کوبان اعتقاد دارد که علاوه بر این نقاط مشترکی بین بیتکوین و طلا وجود دارد و هر دو آن‌ها ابزاری برای ذخیره ارزش هستند اما بیتکوین ویژگی‌های بهتری نسبت به طلا دارد.

Investing Bitcoin vs Gold
بیت کوین برای سرمایه‌گذاری بهتر است یا طلا؟

تفاوت مهم دیگری که وجود دارد این است که طلا طبق یک سیستم ردیابی در سراسر جهان دنبال می‌شود و مدت‌زمان زیادی است که به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری امن توسط جوامع پذیرفته شده است. همچنین طلا نسبت به بیتکوین سابقه تثبیت شده تری دارد که به آن اعتبار بیشتری نسبت به طلا می‌دهد. از طرفی بیتکوین مدت‌زمانی کمی است که به میدان آمده اما توجه بسیاری از مردم و سرمایه‌گذاران مطرح را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی نیز آن را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری جدیدتر نسبت به طلا و البته جایگزینی برای آن پذیرفته‌اند.

برای تصمیم‌گیری بین انتخاب بیتکوین یا طلا برای سرمایه‌گذاری درک ویژگی هر کدام از گزینه‌ها بسیار اهمیت دارد. حتی ممکن است به دلیل مسائلی که وجود دارد هیچ‌کدام از دو سرمایه‌گذاری طلا یا بیتکوین برای شما مناسب نباشد.

سخن پایانی- طلا برای سرمایه‌گذاری بهتر است یا بیتکوین؟

Bitcoin pictured between gold nuggets
سخن پایانی- طلا برای سرمایه‌گذاری بهتر است یا بیتکوین؟

در قدم اول همان‌طور که گفته شد شما همیشه باید قبل از سرمایه‌گذاری روی طلا یا بیت کوین درک کاملی از ماهیت هر کدام داشته باشید. انتخاب سرمایه‌گذاری بین فلزات گران‌بها و ارز دیجیتال می‌تواند هم‌زمان پیچیده و پرخطر باشد. به همین دلیل اگر از جزئیات سرمایه‌گذاری در هر کدام اطلاعاتی ندارید شاید بهتر باشد تا زمان کسب اطلاعات کامل، صبور باشید و به گزینه‌های ساده‌تر اکتفا کنید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید از صندوق‌های شاخص که عملکرد مناسبی را در بازار داشته‌اند استفاده کنید.

صندوق‌های شاخص بااینکه ممکن است در زمان وقوع مشکلات اقتصادی کاهش موقتی را تجربه کنند اما در بلندمدت معمولاً بازدهی معقولی ایجاد می‌کنند. اما باید به خاطر داشته باشید که این صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت گزینه مناسبی نیستند. البته این دارایی‌ها نسبت به بیتکوین و طلا ریسک کمتری دارند و بنابراین بازدهی کمتری نیز ایجاد می‌کنند.

شما کدام گزینه را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید؟ طلا یا بیتکوین؟ دلیل انتخاب خود را با ایران بروکر به اشتراک بگذارید.

شباهت‌های بیتکوین و طلا چیست؟

بیتکوین و طلا هر دو به دلیل ویژگی‌هایی مانند کمبود در منابع به‌عنوان ابزار ذخیره ارزش در نظر گرفته می‌شوند.

تفاوت‌های بیت کوین و طلا در چیست؟

بیتکوین ماهیت دیجیتال دارد درحالی‌که طلا ماهیت فیزیکی دارد. هرکدام از این ویژگی‌ها ممکن است ریسک‌ها یا ارزش‌هایی را به این دارایی‌ها بیفزاید که برای انتخاب هر کدام جهت سرمایه‌گذاری باید ماهیت آن‌ها را به‌طور کامل بررسی کنید.

بیت کوین برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است یا طلا؟

تصمیم‌گیری برای انتخاب طلا یا بیتکوین برای سرمایه‌گذاری کمی چالش‌برانگیز است. هر کدام از این موارد مزایا و معایبی دارند که قبل از سرمایه‌گذاری باید به آن توجه کنید. نگهداری طلا به‌عنوان یک دارایی فیزیکی ممکن است خطراتی داشته باشد. بااین‌حال نگهداری ارز دیجیتال نیز نیاز به آگاهی دارد، چرا که یک انتقال اشتباه یا ارائه رمز عبور به یک کلاه‌بردار می‌تواند باعث از بین رفتن تمام دارایی شما شود.

چرا به بیت کوین طلای دیجیتال گفته می‌شود؟

به دلیل ویژگی‌های مشابهی که بیتکوین با طلای فیزیکی دارد، به آن طلای دیجیتال گفته می‌شود. ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به کمیاب بودن بیتکوین اشاره کرد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید