معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال کوانت چیست؟ معرفی توکن QNT

معرفی رمزارزها

مطالعه در 12 دقیقه

پس از اختراع بیت کوین، هزاران کوین و توکن روی ساختارهای مختلف بلاک چین راه‌اندازی شده است. اگرچه پیشرفت‌های زیادی نسبت‌به اولین بلاک چین ایجاد شده؛ اما امروزه هنوز با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از این مشکلات عدم همکاری بلاک چین‌ها با یکدیگر است. بلاک‌چین‌های مختلف ساختارهای متفاوتی دارند که به‌طور قابل‌توجهی مانع تعامل و سازگاری بین شبکه‌ها می‌شود. ارز دیجیتال کوانت (Quant) یک ارائه‌دهنده خدمات تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DLT) است که ارتباط بین بلاک چین‌ها را بهبود می‌بخشد. اما ارز دیجیتال کوانت و توکن QNT چیست و چگونه کار می‌کند؟

پروژه کوانت شامل سیستم عامل بلاک چین اور لجر (Overledger) و ارز دیجیتال QNT است که وظیفه هر دو تضمین قابلیت همکاری بین چندین بلاک چین و امکان اتصال بین شبکه‌ها و زنجیره‌های جهانی با انعطاف‌پذیری بیشتر است. شبکه کوانت نرم افزاری است که بر ایجاد ارتباط بین شبکه‌های دفتر کل توزیع شده متمرکز است. Quant زیرساخت‌هایی را برای سازمان‌ها و دولت‌ها فراهم می‌کند که برای اتصال محصولات خود به چندین بلاک چین و انتقال موثر داده‌ بین سیستم‌ها نیاز دارند. در این مقاله علاوه‌بر بررسی ارز دیجیتال کوانت، نحوه عملکرد این ارز دیجیتال و قیمت و نحوه خرید توکن QNT را بررسی می‌کنیم.

معرفی ارز دیجیتال کوانت و شبکه کوانت نتورک

امروزه، شبکه‌های بلاک چین متعددی توسط سازمان‌ها استفاده می‌شوند و بسیاری از آنها با زبان‌های کدگذاری و کیت‌های توسعه نرم‌افزار متفاوتی ساخته شده‌اند. تفاوت‌های تکنیکال در این پلتفرم‌ها اغلب اتصال و انتقال داده‌ها از یک بلاک چین به بلاک‌ چین دیگر را با چالش‌هایی روبه‌رو می‌کند. ارز دیجیتال کوانت یک ارائه‌دهنده خدمات تکنولوژی دفتر کل توزیع شده است و قصد دارد از طریق سیستم عامل بلاک چین اور لجر این مشکل را برطرف کند.

اورلجر مانند یک هسته عمل می‌کند که یک اکوسیستم اقتصاد دیجیتال قرار است حول آن ساخته شود و به توسعه‌دهندگان و مشاغل موجود در آن اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز چند زنجیره‌ای (معروف بهMApps) را برای مشتریان خود بسازند. با این حال، پیوستن به اورلجر تنها با استفاده از توکن‌های QNT تضمین می‌شود که برای پرداخت هزینه‌های استفاده از پلتفرم یا مجوزهای سالانه استفاده می‌شوند.

معرفی ارز دیجیتال کوانت

طبق اطلاعات سایت این ارز دیجیتال، شبکه QUANT در سال 2015 توسط گیلبرت وردیان (Gilbert Verdian) تأسیس شد و توکن اصلی آن، QNT، اندکی بعد راه‌اندازی شد. این پروتکل طی یک عرضه اولیه (ICO) در آوریل (فروردین) سال 2018 بیش از 11 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. کالین پترسون (Colin Paterson) و پائولو تاسکا (Paolo Tasca) بعداً در سال 2017 به بنیانگذاران کوانت پیوستند و به ترتیب مدیر ارشد فناوری و استراتژیست ارشد این پروژه شدند.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال کوانت چگونه است؟

همان‌طور که پیش‌ازاین در بخش ارز دیجیتال کوانت چیست به آن اشاره کردیم، هسته اصلی شبکه کوانت اورلجر است. اورلجر یک لینک رابط برنامه‌نویسی کاربردی برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا زیرساخت استاندارد فناوری سازمانی خود را به مجموعه‌ای از دفتر کل بلاک چین متصل کنند. API قطعه‌ای از نرم‌افزار واسطه است که درخواست‌ها را بین دو یا چند برنامه یا رایانه ایجاد یا پردازش می‌کند. اکثر برنامه‌های کاربردی آنلاین، از نرم‌افزارهای معاملاتی گرفته تا سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، با استفاده از API کار می‌کنند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند از سیستم عامل اورلجر برای راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز چند بلاک چینی استفاده کنند. راه‌اندازی این برنامه‌ به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌هایی ایجاد کنند که با بلاک چین‌های از قبل موجود و پذیرفته شده سازگاری داشته باشند.

کوانت همچنین از توکن‌های چندلجری (MLTs) پشتیبانی می‌کند، این توکن‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که توسط صندوق‌های فیات پشتیبانی شده و نزد یک موسسه مالی نگهداری می‌شوند. این توکن‌ها به بانک‌های مرکزی، بانک‌ها، شرکت‌های فین‌تک، پرداخت‌ها، بازارها و پلتفرم‌های پرداخت خدمات می‌دهند. از MLTها می‌توان به‌عنوان استیبل کوین، کوپن، امتیاز وفاداری و پول الکترونیکی برای پرداخت‌های سریع و برون مرزی بانکی استفاده کرد.

Overledger چیست؟

اورلجر (Overledger) یک بلاک چین نیست؛ بلکه یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) است که بلاک چین‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند. اورلجر سازمان‌ها را قادر به اشتراک‌گذاری اطلاعات به طور موثر با سایر شبکه‌ها می‌سازد. این فناوری اولین سیستم عاملی است که برای بلاک چین، با هدف اتصال بلاک چین‌ها و شبکه‌ها (مانند شبکه‌های ارائه خدمات مالی، مراقبت‌های بهداشتی و غیره) در مقیاس جهانی، ساخته شده است.

برای دسترسی به اورلجر، باید از توکن‌های QNT برای پرداخت کامزدهای لازم استفاده کرد. تمام کارمزدها، ازجمله هزینه‌های توسعه‌دهنده و کاربر، با توکن‌های QNT پرداخت می‌شود. علاوه‌بر این، ارز دیجیتال کوانت باید برای ایجاد یا استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز چند بلاک چینی در اکوسیستم کوانت نگهداری شوند.

شبکه کوانت همچنین به توسعه‌دهندگان امکان راه‌اندازی توکن‌های بلاک چین – آگنوستیک (Blockchain- Agnostic) را می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از استاندارد توکن QRC-20، مشابه استاندارد توکن ERC-20 اتریوم، توکن‌های خود را راه‌اندازی کنند. انتشار قراردادهای هوشمند QRC-20، یک سیستم ساده را برای ایجاد توکن‌های QRC-20 در شبکه کوانت معرفی کرد که به کارگیری آن را در مشاغل آسان می‌کند.

معرفی توکن QNT

توکن QNT ارز دیجیتال بومی شبکه کوانت و یک توکن ERC-20 است. با این حال، این توکن مستقل است و به‌راحتی می‌تواند به هر بلاک چین دیگری تغییر کند. ارز دیجیتال QNT دسترسی دیجیتالی به یک برنامه یا سرویس خاص را فراهم می‌کند. توسعه‌دهندگان برای دسترسی به پلتفرم اورلجر به ارز دیجیتال کوانت نیاز دارند. با این وجود، مجوزهای استفاده از خدمات شبکه کوانت توسط توسعه‌دهندگان با استفاده از ارز فیات خریداری شده و سپس توسط خزانه‌داری کوانت به توکن QNT تبدیل می‌شود.

معرفی توکن QNT

علاوه‌بر این، برای استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز چند بلاک چینی و دسترسی به اکوسیستم اورلجر، کاربران نهایی باید ارز دیجیتال کوانت را در کیف پول خود داشته باشند. برای مثال، اگر کاربری بخواهد به‌صورت سالانه حساب خود را تمدید کند، برای دریافت این مجوز به توکن QNT نیاز دارد. با افزایش تعداد کاربران و به همان نسبت با افزایش تقاضا برای QNT، تعداد کل توکن‌های مورد نیاز برای دسترسی به پلتفرم و برنامه‌ها ممکن است بسته به ارزش توکن و تعداد در گردش آنها متفاوت باشد.

ارز دیجیتال کوانت حداکثر عرضه 14.6 میلیون توکن را دارد. توکنومیک ارز دیجیتال QNT به روش زیر تقسیم شده است:

  • 9.9 میلیون توکن QNT در طول عرضه اولیه به عموم فروخته شد
  • 2.6 میلیون ارز دیجیتال کوانت برای ادامه پروژه به ذخیره شرکت اختصاص داده شد
  • 1.3 میلیون ارز دیجیتال کوانت برای بنیانگذاران شرکت رزرو شد
  • 651,000 توکن QNT نیز برای مشاوران شرکت صادر شد

قیمت ارز دیجیتال کوانت

در بخش ارز دیجیتال کوانت چیست گفته شد که شبکه کوانت ارز دیجیتال خود را طی یک عرضه اولیه در سال 2018 عرضه کرد. توکن QNT معاملات خود را با قیمت 27 سنت شروع کرد و در آغاز سال 2021 توانست به حدود 12 دلار برسد. در سپتامبر (شهریور) سال 2021 به 428 دلار رسید. بعد از آن قیمت این دارایی تا فوریه (بهمن) سال 2022 به زیر 100 دلار رسید.

برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال کوانت به دلار و تومان می‌توانید به صفحه قیمت ارز دیجیتال کوانت در ایران بروکر مراجعه کنید. در این قسمت تمام اطلاعات مربوط به توکنومیک ارز دیجیتال کوانت، تاریخچه قیمت، نمودار تحلیل تکنیکال، صرافی‌ها و کیف پول‌های ارزیابی شده توسط سایت ایران بروکر قرار داده شده است.

تحلیل ارز کوانت

عملکرد این ارز طی یک سال اخیر نسبتا پایین بوده است. طبق تحلیل‌های انجام شده در کوتاه مدت، پیش‌بینی قیمت کوانت در جولای (خرداد) میانگین قیمتی 83.52 دلار را نشان می‌دهد و بالاترین قیمت ممکن در همین ماه برابر با 89.37 دلار خواهد بود. همچنین در ماه نوامبر (آبان)، میانگین قیمتی 96.10 دلار برای این دارایی پیش‌بینی شده است. در بالاترین حالت خود، قیمت این دارایی در نوامبر 2023 برابر با 102.82 دلار خواهد بود.

تحلیل ارز کوانت

در تحلیل‌های بلندمدت برای این داریی در سال 2024 میانگین قیمتی 287.50 دلار برای ارز دیجیتال Quant پیش‌بینی شده است. اگر بازار در این سال نزولی باشد، حداقل قیمت پیش‌بینی شده برای این دارایی در این سال برابر با 253.00 دلار خواهد بود. برای سال 2030، انتظار می‌رود که QNT بر اساس احساسات بازار به رشد خود تا 1012.00 دلار ادامه دهد. در سال 2030 میانگین قیمتی کوانت حدود 977.50 دلار و پایین‌ترین سطح آن 943.00 دلار خواهد بود.

برای مشاهده آخرین پیش بینی قیمت کوانت می‌توانید به بخش نمودار تحلیل تکنیکال کوانت در ایران بروکر مراجعه کنید. همچنین در این بخش می‌توانید به‌راحتی از نمودار تحلیل کوانت در تریدینگ ویو استفاده کنید.

علاوه‌بر این می‌توانید سیگنال کوانت نتورک را در صفحه نمودار عقربه ای و سیگنال کوانت نتورک مشاهده کنید.

خرید ارز کوانت

اکنون که به سوال ارز دیجیتال کوانت چیست پاسخ دادیم، شاید به خرید این ارز دیجیتال علاقه داشته باشید. اما آیا خرید این دارایی ایده خوبی است؟ همانطور که پیش از این اشاره شد، پلتفرم اورلجر در شبکه کوانت، شرکت‌ها را ملزم به پرداخت کامزدها به ارز دیجیتال کوانت می‌کند. درنتیجه، چنین سازمان‌هایی ممکن است برای پرداخت هزینه‌های خود، ارز دیجیتال کوانت را خریداری کنند.

با توجه به ویژگی‌های کوانت برای تسهیل ارتباط بین بلاک چین‌های خصوصی و عمومی، می‌تواند به‌عنوان یک ساختار برای طراحی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نیز (CBDC) عمل کند. این امکان وجود دارد که هر پیشرفتی که در این زمینه انجام شود، تقاضا را برای ارز دیجیتال کوانت افزایش دهد. دلیل اصلی این مسئله این است که مشارکت بالقوه با موسساتی مانند بانک انگلستان می‌تواند نقش اساسی در تقویت کوانت نتورک و محصولات آن داشته باشد.

برای خرید این رمز ارز وارد بخش خرید ارز دیجیتال کوانت در ایران بروکر شوید.

صرافی های معتبر برای ارز کوانت

اگر می‌خواهید بدانید که کوانت را با نرخ فعلی از کجا بخرید، بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای معامله این دارایی در حال حاضر صرافی متمرکز بایننس (Binance)، بینگ ایکس (BingXکوکوین، بینگ ایکس و بای بیت (Bybit) هستند. همچنین ارز دیجیتال کوانت در برخی صرافی‌های ایرانی نیز لیست شده و می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید. برای اطلاع از این صرافی‌ها و خواندن بررسی آنها می‌توانید وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال کوانت در ایران بروکر شوید و در آنجا لیست صرافی‌های متفاوت را برای خرید فروش این ارز و بهترین قیمت معامله توکن کوانت را پیدا کنید.

کیف پول مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال کوانت

همانطور که پیش از این اشاره شد، کوانت یک توکن ERC20 است که روی بلاک چین اتریوم قرار دارد. همین موضوع باعث شده تا کوانت در طیف گسترده‌ای از کیف‌پول‌ها سخت‌افزاری و نرم‌افزاری؛ ذخیره شود. یکی از بهترین مکان‌ها برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال کوانت در کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند کیف‌های لجر (Ledger) یا ترزور (Trezor) است.

علاوه بر کیف پول‌های سخت‌افزاری، تراست والت، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری در میان معامله‌گران، مکانی عالی برای ذخیره‌سازی توکن QNT است. همچنین ارز دیجیتال کوانت را می‌توان در کیف پول اتومیک (Atomic)، کیف پولی برای اندروید، iOS و دسکتاپ، ذخیره کرد. گزینه‌های دیگری نیز برای نگهداری این دارایی وجود دارد. برای اطلاع از کیف پول‌های ارزیابی شده توسط سایت ایران بروکر می‌توانید به صفحه قیمت توکن QNT در ایران بروکر مراجعه کنید.

برای مشاهده کیف پول مناسب برای ارز دیجیتال کوانت که برای کاربران ایرانی مناسب باشد می‌توانید بخش کیف پول های کوانت نتورک را در ایران بروکر مشاهده کنید.

آینده ارز کوانت

ویژگی‌های منحصربه‌فرد کوانت نتورک، مانند قابلیت راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز چند بلاک چینی، ترکیب تکنولوژی دفترهای کل توزیع‌شده مختلف و پشتیبانی از چندین زبان برنامه‌نویسی آن را به یک پروژه جذاب در فضای بلاک چین تبدیل کرده است. همانطور که دولت‌ها شروع به تولید ارزهای دیجیتال فیات می‌کنند، موارد استفاده بیشتری برای شبکه مرتبط با بلاک چین‌های مختلف وجود خواهد داشت.

معاملات ارزهای دیجیتال یک پدیده نسبتاً جدید است. اگرچه QNT یک فرصت سرمایه‌گذاری خوب است؛ اما آینده آن به عوامل متعددی بستگی دارد. بااین‌حال، با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها در حال مقابله با مشکل قابلیت همکاری بین بلاک چین‌ها هستند، تحقیق و مقایسه همه پروژه‌ها قبل از انجام هرگونه سرمایه‌گذاری حیاتی است. علاوه‌براین، نگاهی دقیق‌تر به ویژگی‌ها و موارد استفاده بلاک چین کوانت در تصمیم‌گیری درباره چشم‌انداز آینده ارز دیجیتال کوانت مفید است.

سوالات متداول – ارز دیجیتال کوانت

آیا ارز کوانت سرمایه‌گذاری خوبی است؟

به صورت کلی، کوانت پتانسیل شگفت‌انگیزی در چند سال آینده برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال دارد. برخی پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تا سال 2030، توکن QNT می‌تواند به بالاترین حد خود یعنی 1042.45 دلار برسد. با این وجود قبل از سرمایه‌گذاری در این دارایی حتما درباره آن تحقیق کنید.

Overledger چیست؟

اورلجر (Overledger) یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) است که بلاک چین‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند. اورلجر سازمان‌ها را قادر به اشتراک‌گذاری اطلاعات به طور موثر با سایر شبکه‌ها می‌سازد.

کوانت نتورک چیست؟

کوانت یک راهکار بلاکچینی است که برای تقویت راه‌حل‌های نرم‌افزاری خود از اورلجر، استفاده می‌کند. هدف آن اتصال بلاک چین‌های عمومی و شبکه‌های خصوصی است.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید