ایردراپ

معرفی ایردراپ ونوم | آموزش گام به گام دریافت ایردراپ Venom Network

ایردراپ

مطالعه در 13 دقیقه

بحث ایردراپ‌ها در بازار ارزهای دیجیتال هنوز داغ است و کاربران سعی بر این دارند در بازاری که دو سال گذشته را در نزول و رکود به سر برده است از این طریق شروع به کسب درآمد کنند. برخی از این پروژه‌ها مانند ایردارپ آربیتروم که در اسفند 1401 به بازار عرضه شد حسابی فعالان حوزه ارز دیجیتال را هیجان زده کرده از این رو فوموی ناخواسته در این حوزه به‌وجود آمده است. یکی از این ایردراپ‌ها که ممکن است شما هم شانس شرکت در آن را داشته باشید ایردراپ ونوم نتورک است.

با این حال نگران نباشید؛ ما در مجموعه ایران بروکر تمام تلاش خود را بر این داریم که ایردراپ‌های ارزشمند در این حوزه را بررسی و به شما کاربران محترم معرفی کنیم. امروز در این مقاله تصمیم گرفتیم به سراغ ایردراپ ونوم برویم و با بررسی کاربردی و دقیق تمامی مواردی که لازم است برای دریافت این ایردراپ انجام دهید را توضیح دهیم. لذا کافی است که شما طبق دستورات و مراحل این مقاله مسیر دریافت ایردارپ ونوم را طی کنید و شانس خود را برای دریافت این ایردراپ بالا ببرید.

معرفی ایردراپ ونوم نتورک

بنیاد Venom مجوز خود را از بازار جهانی ابوظبی (ADGM) دریافت کرده است و آن‌ها طی چند ماه اخیر در فضای ارزهای دیجیتال حرکات بزرگ و قابل‌توجهی را در جهت توسعه این پروژه انجام داده‌اند. این تیم یک میلیارد دلار بودجه برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های حوزه Web3 اختصاص داده‌اند و در حال راه‌اندازی یک بلاکچین لایه صفر هستند که به‌عنوان زیرساخت اصلی برای اکوسیستم جهانی برنامه‌های Web3 عمل خواهد کرد. بر اساس وایت پیپری که توسط تیم پروژه منتشر شده است، 22 درصد از عرضه اولیه توکن به فعالان و جامعه این توکن اختصاص خواهد یافت. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که به احتمال زیاد این ایردراپ ونوم برای کاربران اولیه است.

ایردراپ ونوم

بنیاد ونوم چیست؟

Venom Foundation یک بلاکچین لایه صفر تازه تاسیس شده است که اقتصاد جهانی را بر اساس سیستم‌های مالی غیرمتمرکز و مبتنی‌بر بلاکچین در نظر گرفته است. در واقع بازیگران جدیدی در فضای بلاکچین به‌نام اپچین (appchain) ویژه برنامه‌های مالی هستند که دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) را با شفافیت یک بلاکچین به کاربران ارائه می‌دهند. بنیاد ونوم به‌طور مستقیم توسط مقامات مالی در ابوظبی قانون‌گذاری شده است.

معماری Venom Foundation اساساً یک بلاکچین مدولار است که روی ماشین مجازی Threaded این بنیاد، یعنی TVM ساخته شده است. این ماشین مجازی امکان اجرای کارآمد قراردادهای هوشمند را از طریق یک مدل ارتباطی ناهم‌زمان و همچنین اشتراک گذاری پویا فراهم خواهد کرد.

این شبکه در حال حاضر با ماشین مجازی اتریوم سازگار نیست اما به احتمال زیاد در آینده نزدیک، سازگاری خود را با ماشین مجازی اتریوم نیز آغاز کند. در تئوری، بلاکچین ونوم می‌تواند نقل و انتقالات و ارتباط بین حساب‌ها را به‌طور مؤثرتری نسبت به شبکه‌های مبتنی‌بر ماشین مجازی EVM مدیریت کند، که امکان موازی‌سازی بیشتر و کاهش تأخیر را فراهم می‌کند. همان‌طور که شبکه حجم‌های سنگینی را تجربه می‌کند، اعتبار سنجی‌ها به چندین گروه‌ موازی تقسیم می‌شوند و تراکنش‌ها را از طریق “رویدادهای تقسیم” انجام می‌دهند. به‌این‌ترتیب، ماموریت آن‌ها این است که زیرساختی برای نسل بعدی خدمات و محصولات دیجیتال باشند.

ایردراپ ونوم نتورک
تصویری از صفحه اول وب‌سایت بنیاد ونوم.

آیا بنیاد ونوم توکن دارد؟

ونوم، ارز دیجیتال اصلی بلاکچین Venom، اهداف متعددی را دنبال می‌کند. این رمزارز بومی، برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها استفاده می‌شود که به حفظ شبکه و پاداش دادن به اعتباردهنده‌ها کمک می‌کند. علاوه‌بر این، شبکه را از طریق مکانیزم اثبات سهام ایمن می‌کند و به شرکت‌کنندگان شبکه اجازه می‌دهد تا از اعتبارسنجی‌ها از طریق DePools استیکینگ پشتیبانی کنند.

طبق وایت پیپر این پروژه، توکن VENOM دارای یک مدل تورمی است که نرخ تورم سالانه پیش‌بینی شده آن 1٪ است. با این حال، بنیاد Venom در حال بررسی راه‌هایی برای انتقال به مدل کاهش تورم بیشتر است.

چگونه ایردراپ ونوم را دریافت کنیم؟

نکته بسیار مهم برای اقدام و شرکت در هرگونه ایردراپی این است که به‌ هیچ عنوان از کیف پول اصلی خود که سرمایه اصلی را در آن نگهداری می‌کنید استفاده نکنید. در کل برای شرکت در مجامع ایردراپ‌ها بهتر است که از یک جیمیل و کیف پول اضافه استفاده کنید تا از لینک‌های مخرب و فیشینگ در امان بمانید.

بهترین راه برای دریافت ایردراپ ونوم، فعالیت و تعامل با شبکه تستی Venom است. در ادامه راهنمای گام به گام دریافت ایردراپ ونوم بیان شده است:

کیف پول Venom را ایجاد کنید

به شبکه آزمایشی ونوم مراجعه کنید و در ابتدا کیف پول ونوم را نصب کنید (کاربرانی که تمایل دارند از گوگل کروم اقدام کنند می‌تواننداز طریق این لینک کیف پول را دانلود کنند). کیف پول را به برنامه افزودنی گوگل کروم خود در بالا سمت راست پین کنید.

ایردراپ ونوم
دانلود کیف پول ونوم از گوشه سمت راست بالا

توکن‌ تست نت شبکه ونوم را دریافت کنید

بعد از نصب کیف پول در مرحله دوم از طریق همین کیف پول وارد صفحه Task شوید. کیف پول را به حساب توییتر خود متصل کنید و بنیاد ونوم را دنبال کنید تا بتوانید 50 توکن تستی VENOM را دریافت کنید. به یاد داشته باشید که اگر توییتر شما کمتر از 50 دنبال‌کننده داشته باشد به احتمال زیاد به‌عنوان ربات شناسایی خواهید شد. این مساله برای تمامی پروژه‌های ایردراپ صدق می‌کند. همچنین می‌توانید با انجام ماموریت‌های دیگر در صفحه فاست، توکن‌های بیشتری را درخواست دهید.

توکن‌های ونوم را تبدیل کنید

در این مرحله باید به صفحه Swap مراجعه کنید. توکن‌های VENOM و WVENOM و مقدار آن را انتخاب کرده، سپس روی «Wrap VENOM» کلیک کنید تا تراکنش شما با موفقیت انجام بگیرد.

تامین نقدینگی برای شرکت در ایردراپ ونوم نتورک

برای تامین نقدینگی ایردراپ ونوم می‌توانید ازطریق این لینک به استخرهای Web3.World مراجعه کنید. صفحه مورد نظر که باز شد به پایین صفحه مراجعه کرده و با توجه به توکن‌هایی که در مرحله قبل تبدیل کردید، در مقابل استخر USDT/WVENOM روی Open Position کلیک کنید. سپس روی اتصال اکانت و بعد روی Connect Pool کلیک کرده و تراکنش‌ها را در کیف پول تایید کنید. بعد از اینکه تمامی این مراحل را با موفقیت سپری کردید به صفحه تسک برگردید و گزینه چک را انتخاب کنید.

ایردراپ ونوم
صفحه تامیین نقدینگی برای دریافت ایردارپ ونوم

واریز به استخرهای فارمینگ

در این مرحله ‌می‌توانید از طریق این لینک به تب “Farming” مراجعه کنید، جفت USDT/WVENOM را که در مرحله قبل تامیین نقدینگی آن را انجام دادید، انتخاب کنید. سپس مبلغی را که توانایی واریز آن را دارید، وارد کنید و دوره قفل را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود که دوره قفل را روی بیشترین حالت ممکن تنظیم کنید تا شانس دریافت ایردراپ ونوم برای شما بیشتر شود. روی دکمه سپرده کلیک کنید و در صورت درخواست، تراکنش را در کیف پول Venom خود تأیید کنید.

معامله NFT در گالری Oasis

گالری Oasis یک بازار خرید و فروش NFT در ونوم است. می‌توانید NFT‌ها را در گالری Oasis با مراجعه به وب‌سایت آن‌ها معامله کنید. پس از آن، NFT مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنید و روی «اکنون خرید کنید» کلیک کنید. این کار نیز شما را واجد شرایط برای دریافت ایردراپ ونوم می‌کند.

استیک کردن ونوم

در این مرحله که باید ونوم را استیک کنید کافی است که روی این لینک کلیک کنید و کیف پول خود را متصل کنید. سپس تعداد توکنی که می‌توانید استیک کنید را مشخص کرده (باید بیشتر از 10 ونوم باشد) و روی استیک کلیک کنید. سپس تراکنش را در کیف پول خود تاییدکرده، سپس در صفحه تسک دکمه چک را بزنید.

نکته: ممکن است تراکنش شما با موفقیت صورت بگیرد،‌ اما بالانس stVENOM را صفر ببینید. احتمالا با قطع و اتصال مجدد کیف پول به پلتفرم،‌ بالانس شما اصلاح خواهد شد.

از بریج ونوم استفاده کنید

مرحله بعدی که باید انجام دهید که شامل چند مرحله است مربوط به بریج یا به اصطلاح پل زدن ونوم می‌باشد. در ابتدا باید کیف پول خود را از طریق این لینک متصل کنید. در قدم بعدی باید یک اکانت توییتری بالای 50 دنباله‌کننده داشته باشید ( اکانت بالای 50 دنبال کننده اجباری نیست) و توییتر Venom Bridge را فالو کنید. سپس در قدم بعدی باید مقداری توکن را از شبکه ونوم به اتریوم، بایننس اسمارت چین یا فانتوم بریج کنید و بعد برعکس همین عمل را دوباره انجام دهید.

به دلیل این‌که شبکه‌های ذکر شده دارای کارمزد بسیار کمی هستند استفاده از این شبکه‌ها برای شما به‌صرفه‌تر است و برای انجام تراکنش برعکس حتما باید مقداری از توکن‌های این شبکه‌ها را در کیف پول یا پلتفرم موردنظر داشته باشید.

ایردراپ ونوم نتورک
در مرحله بریج می‌توانید از شبکه‌های فانتوم، اتریوم و بایننس اسمارت چین استفاده کنید.

برای دریافت ایردراپ ونوم وظایف اکوسیستم ونوم را کامل کنید

پس از دریافت توکن‌های تستی اکنون می‌توانید اکوسیستم ونوم را بررسی و کاوش کنید. به پایین صفحه مراجعه کنید و تمام DApp‌های موجود در تست نت را مشاهده خواهید کرد.

وظایف هر DApp را تکمیل کنید تا NFTها را کسب کنید. این NFT‌ها نشان‌دهنده تعامل و فعالیت شما با اکوسیستم هستند و کلید دریافت ایردراپ ونوم در آینده هستند!

ماموریت‌ها را در Zealy Questboard Venom انجام دهید

به این لینک مراجعه کنید و وظایف و ماموریت‌هایی را که از شما خواسته شده را با دقت انجام دهید. وظایف شامل لایک کردن و اشتراک‌گذاری توییت‌های آن‌ها و دنبال کردن حساب‌های شبکه‌های اجتماعی است. با انجام ماموریت‌های زیاد شما با یک تیر دو نشان را هدف قرار خواهید داد؛ زیرا زمزمه‌هایی نیز برای افرادی که در این سایت فعالیت می‌کنند، وجود دارد که در آینده به احتمال زیاد پاداش‌هایی به‌صورت ایردراپ ونوم ارسال خواهد شد.

چگونه NFT‌های Venom را دریافت کنیم؟

می‌توانید NFT‌های پروژه ونوم را به‌عنوان پاداش برای استفاده از شبکه آزمایشی ونوم دریافت کنید. دریافت این ان‌اف‌تی‌ها نشان‌دهنده تعامل شما با اکوسیستم است. آن‌ها می‌توانند کلید اصلی دریافت ایردراپ ونوم در آینده باشند! در ادامه یک راهنمای گام به گام بیان شده است:

به این لینک مراجعه کنید و روی «تکمیل وظایف» کلیک کنید. شبکه Venom را در توییتر دنبال کنید و در مورد تست نت ونوم روزانه توییت کنید. سپس روی گزینه Mint کلیک کنید تا NFT ونوم خود را دریافت کنید.

سپس باید مقداری توکن ونوم را به آدرس آنها ارسال کنید. پس از انجام این کار، روی «بررسی» کلیک کنید و اکنون می‌توانید NFT خود را مشاهده کنید.

بررسی ایردراپ ونوم

هنگام بررسی یک ایردراپ، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود.

  1. این احتمال وجود دارد که پروژه در همان مرحله اول یک ایردراپ انجام دهد. بنیاد ونوم به‌طور رسمی ایردراپ ونوم را تایید نکرده است، اما آن‌ها در وایت پیپر خود به‌وضوح بیان کرده‌اند که به کاربران اولیه‌ای که در شبکه ونوم مشارکت می‌کنند، پاداش خواهند داد.
  2. بررسی کنید که پروژه قصد دارد چند توکن به کمپین‌های ایردراپ اختصاص دهد. پروژه ونوم اعلام کرده است 22 درصد از عرضه اولیه توکن به جامعه اختصاص خواهد یافت.
  3. مشکل شرکت در ایرداپ آن‌ها به چه شکل است. در مورد این پروژه، صفحه تست نت ونوم بسیار سازگار با رابط کاربری است. این به شما وظایفی را که برای دریافت ایردراپ ونوم می‌توانید برای هر DApp انجام دهید نشان می‌دهد!
  4. مهم است که به کاربرد توکن نگاه کنید تا در قدم اول استفاده و هدف واقعی شرکت در ایردراپ را متوجه شوید. ونوم برای پرداخت هزینه‌های تراکنش به‌منظور حفظ شبکه توسط اعتبارسنجی‌ها، ایمن‌سازی شبکه از طریق مکانیسم‌های اثبات سهام و پشتیبانی از تاییدکننده‌ها توسط شرکت‌کنندگان شبکه از طریق استیکینگ DePools استفاده می‌شود.
  5. در نهایت، فاکتوری که باید هنگام بررسی ایردراپ در نظر گرفت این است که آیا توکن‌های ایردراپ شده مشمول هر دوره قفل کردن هستند یا خیر. در مورد پروژه احتمالی ایردراپ ونوم، از عرضه اولیه 7.2 میلیارد دلاری VENOM، 15.5٪ برای استفاده در دسترس خواهد بود، درحالی‌که 84.5٪ قفل باقی می‌ماند. توکن‌های قفل‌شده شامل 10 درصد از عرضه اولیه به‌عنوان سهام اعتبارسنجی‌های اولیه هستند.

آنچه در راهنمای گام به گام دریافت ایردراپ ونوم خواندیم:

پیش‌بینی می‌شود بلاکچین ونوم ایردراپی را به پذیرندگان و کاربران اولیه خود اهدا کند، اگرچه هنوز به‌طور رسمی این رویداد تایید نشده است. 22 درصد از عرضه اولیه توکن برای اختصاص دادن به جامعه تعیین شده است. ونوم ارز بومی، برای پرداخت کارمزدهای تراکنش، حفظ و امنیت شبکه، ایمن‌سازی آن از طریق مکانیسم‌های اثبات سهام و پشتیبانی از اعتبارسنج‌ها از طریق DePools فعالیت می‌کند.

طبق وایت پیپر این پروژه از 7.2 میلیارد دلار عرضه اولیه ونوم، 15.5٪ قابل استفاده خواهد بود، در حالی که 84.5٪ در حالت قفل باقی می‌ماند و 10٪ برای اعتبارسنجی‌های اولیه رزرو شده است. درنهایت این نکته را به یاد داشته باشید هیچ قطعیتی در اینکه شما ایردراپ را دریافت خواهید کرد وجود ندارد، فقط فعالیت‌های شما روی شبکه هستند که شانس شما را برای واجد شرایط بودن ایردارپ ونوم افزایش خواهد داد.

سوالات متداول دریافت ایردراپ ونوم

بنیاد ونوم چیست و چگونه کار می‌کند؟

بنیاد ونوم به‌طور مستقیم توسط مقامات مالی در ابوظبی قانون‌گذاری شده است. این بنیاد یک بلاکچین لایه صفر تازه تاسیس شده است که اقتصاد جهانی را بر اساس سیستم‌های مالی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین در نظر گرفته است.

چگونه ایردراپ ونوم را دریافت کنیم؟

بهترین راه برای دریافت ایردراپ ونوم، فعالیت و تعامل با شبکه تستی شبکه Venom است.

چگونه NFT‌های ونوم را دریافت کنیم؟

می‌توانید NFT‌های پروژه ونوم را به‌عنوان پاداش برای استفاده از شبکه آزمایشی ونوم دریافت کنید. دریافت این ان‌اف‌تی‌ها نشان‌دهنده تعامل شما با اکوسیستم است. این فعالیت‌ها می‌توانند کلید اصلی دریافت ایردراپ ونوم در آینده باشند!

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید