معرفی اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو | RSI Overbought-Oversold+Divergence

دانلود اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو | RSI Overbought-Oversold+Divergence

اندیکاتورها یکی از ارکان اصلی تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی هستند. در این بین یکی از معروف‌ترین اندیکاتورها، اندیکاتور آر اس آی است که می‌تواند باتوجه به شاخصی که محاسبه می‌کند، سیگنال‌های معاملاتی خود را به معامله‌گران نشان دهد. اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو یکی از اندیکاتورهایی است که می‌تواند علاوه بر نمایش سیگنال واگرایی آر اس آی، مقادیر اشباع خرید و فروش را در چارت معاملاتی به معامله‌گران نشان دهد.

معرفی اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو

اندیکاتور RSI Overbought/Oversold+Divergence یک اندیکاتور سیگنال‌دهی آر اس آی در تریدینگ ویو است که می‌تواند بر مبنای شاخص آر اس آی، استوکاستیک و میانگین متحرک، سیگنال‌های معاملاتی خود را به معامله‌گران نشان دهد. همچنین این اندیکاتور مقادیر شاخص آر اس آی را برای تایم‌فریم‌های مختلف بر روی چارت به معامله‌گران نشان می‌دهد.

معرفی اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور RSI Overbought/Oversold+Divergence

تصویر بالا نمایی از اجرای اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو را نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور رنگ شاخص آر اس آی را در زمانی که بالای میانگین متحرک قرار دارد آبی رنگ و در زمانی که در پایین مووینگ اوریج قرار داشته باشد به رنگ قرمز نشان می‌دهد. یکی دیگر از سیگنال‌های این اندیکاتور، اشباع اندیکاتور آر اس آی است که با محدوده‌های عمودی آبی و قرمز رنگ در چارت نمایش داده می‌شوند. همچنین سیگنال‌های واگرایی در این اندیکاتور توسط خطوط و عبارات Bull و Bear به رنگ‌های سبز و قرمز در چارت معاملاتی نشان داده می‌شوند.

در قسمت سمت راست پنجره‌ی اندیکاتور نیز جدولی برای نمایش آر اس آی بصورت مولتی تایم فریم رسم شده است.

تنظیمات اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو

تنظیمات اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو
بخش آغازین منوی تنظیمات اندیکاتور RSI Overbought/Oversold+Divergence

در قسمت تنظیمات اندیکاتور RSI Overbought/Oversold+Divergence نیز می‌توانید مقادیر بخش‌های زیر را تغییر دهید:

  1. Show/Hide Settings: در این مجموعه از بخش‌های تنظیمات اندیکاتور می‌توانید تنظیمات نمایش یا عدم نمایش قسمت‌های مختلف اندیکاتور را تغییر دهید.
  2. DeFib Table Settings: در این قسمت از بخش‌های تنظیمات اندیکاتور می‌توانید تنظیمات مربوط به نمایش یا عدم نمایش، اندازه و جایگاه قرارگیری جدول نمایش شاخص آر اس آی را در اندیکاتور تعیین کنید.
  3. RSI Settings: در این بخش از قسمت‌های تنظیمات اندیکاتور می‌توانید تنظیمات مربوط به مقادیر آر اس آی و رنگ آن را تغییر دهید.
  4. MA Settings: این قسمت از بخش‌های تنظیمات اندیکاتور مربوط به تغییر مقادیر و رنگ میانگین متحرک محاسبه‌شده در اندیکاتور است.
  5. RSI Divergence Settings: توسط این مجموعه از بخش‌های تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید مقادیر محاسبه‌شده برای نمایش واگرایی اندیکاتور آر اس آی را تنظیم کنید.
  6. Stochastic RSI Settings: توسط این بخش از قسمت‌های تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید مقادیر محاسبه‌شده برای استوکاستیک آر اس آی را در اندیکاتور RSI Overbought/Oversold+Divergence تغییر دهید.

اجرای اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو

معامله‌گران می‌توانند برای اجرای اندیکاتور واگرایی آر اس آی در تریدینگ ویو عبارت “RSI Overbought/Oversold+Divergence” را در منوی Indicator جست‌وجو کرده و سپس آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنند.

همچنین می‌توانند با ورود به این لینک و انتخاب گزینه “Add to favorite indicators” اندیکاتور RSI Overbought/Oversold+Divergence را به لیست Favorite indicators اضافه کرده و سپس این اندیکاتور را از قسمت Favorite indicators منوی indicators در چارت تریدینگ ویو خود اجرا کنند.

دیدگاه خود را بنویسید