معرفی اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو | Market Sessions – By Leviathan

معرفی اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو | Market Sessions - By Leviathan

سشن‌های معاملاتی دوره‌های خاصی از زمان هستند که طی آن معامله‌گران بازار فارکس در یک منطقه شروع به معاملات خود می‌کنند. ممکن است در این دوره‌های خاص این بازار نسبت به دوره‌های دیگر فعال‌تر و یا بی‌ثبات‌تر باشد، که فرصت‌هایی را برای معامله‌گران برای ورود و خروج از معاملات خود فراهم می‌کند.

اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو یک ابزار بسیار کاربردی برای نمایش لحظه‌ای سشن‌های معاملاتی است تا معامله‌گران بتوانند بهترین تصمیم‌ها را در هنگام انجام معاملات خود اتخاذ کنند.

معرفی اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو

اندیکاتور Market Sessions – By Leviathan یک اندیکاتور کاربردی برای نمایش لحظه‌ای سشن‌های معاملاتی بر روی چارت تریدینگ ویو است که می‌تواند علاوه بر نمایش سشن‌های معاملاتی، مقادیر تغییرات کندل‌ها به همراه درصد تغییرات قیمت را در هر یک از سشن‌های معاملاتی به معامله‌گران نشان دهد.

معرفی اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور Market Sessions – By Leviathan

تصویر بالا نمایی از اجرای اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو را نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور سشن‌های معاملاتی توکیو، لندن و نیویورک را با باکس‌های نارنجی، سبز و آبی رنگ بر روی چارت نشان می‌دهد.

تنظیمات اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو

قسمت اول منوی تنظیمات اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو
قسمت اول منوی تنظیمات اندیکاتور Market Sessions – By Leviathan

در قسمت تنظیمات اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو نیز می‌توانید مقادیر بخش‌های زیر را تغییر دهید:

 1. SESSIONS: در این مجموعه از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید نام، نمایش، ساعت باز شدن و بسته شدن و رنگ باکس‌های نمایش داده شده برای هر یک از سشن‌های معاملاتی را تغییر دهید.
قسمت دوم منوی تنظیمات اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو
قسمت دوم منوی تنظیمات اندیکاتور Market Sessions – By Leviathan
 1. ADDITIONAL TOOLS AND SETTINGS: در این مجموعه از تنظیمات نیز می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:
  1. “Change (Pips)”: این گزینه فاصله پیپ بین Session High و Session Low یا فاصله پیپ بین Session Open و Session Close را در بالای هر باکس سشن‌های معاملاتی اضافه می‌کند.
  2. “Change (%)”: با فعال کردن این گرینه، درصد فاصله بین Session High و Session Low یا درصد فاصله بین Session Open و Session Close در بالای هر باکس نمایش سشن‌های معاملاتی نشان داده می‌شود.
  3. “Merge Overlaps”: با فعال کردن این گزینه سشن‌هایی که زمان آنها همپوشانی دارند، تنها یکی از آنها نشان داده می‌شوند.
  4. “Hide Weekends”: با فعال کردن این گزینه، باکس‌ها برای آخر هفته‌های تعطیل در چارت‌های معاملاتی رسم نمی‌شوند.
  5. “Open/Close Line”: این گزینه موجب آن می‌شود که اندیکاتور یک خط از آغاز تا پایان سشن معاملاتی (یا قیمت فعلی، اگر در سشن معاملاتی قرار داریم) ترسیم می‌کند.
  6. “Session 0.5 Level”: این گزینه یک خط افقی را در وسط باکس سشن‌های معاملاتی رسم می‌کند.
  7. “Color Candles”: با فعالسازی این گزینه رنگ کندل‌ها در هر باکس سشن‌های معاملاتی به رنگ آن باکس در می‌آید.
  8. “Display Type”: توسط این گزینه می‌توانید چگونگی نمایش سشن‌ها را بر روی چارت تعیین کنید.
  9. “Lookback (Days)”: با تغییر مقادیر این گزینه می‌توانید تعیین کنید اندیکاتور، سشن‌های معاملاتی را از چند روز گذشته برای شما ترسیم کند.
  10. “Change (%/Pips) Source”: توسط این گزینه می‌توانید منبع محاسباتی گزینه‌های “Change (Pips)” و “Change (%)” را در اندیکاتور انتخاب کنید. با انتخاب گزینه “Session High/Low” تغییر بین Session High و Session Low محاسبه خواهد شد و انتخاب گزینه “Session Open/Close” تغییر بین Session Open و Session Close را به شما نمایش خواهد داد.

اجرای اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو

شما می‌توانید برای اجرای اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو با جست‌وجوی عبارت “Market Sessions – By Leviathan” در قسمت indicators این اندیکاتور را یافته و سپس با کلیک بر روی نام آن، این اندیکاتور را به چارت معاملاتی خود در پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو اضافه کنید.

همچنین می‌توانید با ورود به این لینک، گزینه “Add to favorite indicators” را انتخاب کرده تا اندیکاتور Market Sessions – By Leviathan به لیست Favorite indicators اضافه شود. سپس می‌توانید با ورود به بخش Favorite indicators در منوی indicators این اندیکاتور را بدون نیاز به جست‌وجو به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

مرتب سازی
بهرام باقری ۲۷ بهمن ۱۴۰۲

درود خب چطوری کار میکنه دوستان؟