دانلود اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس | Bank-levels

دانلود اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس | Bank-levels

در بازارهای مالی به خصوص بازار فارکس، بسیاری از موسسات مالی و بازارسازان به ویژه بانک‌ها به تجارت در این بازار به صورت استراتژیک اقدام می‌کنند. این نهادها بالاترین حجم یا اندازه لات را در تریدهای خود قرار می‌دهند که این اتفاق منجر به شدت گرفتن حرکت قیمت در بازار می‌شود. سطوحی که در آن این سرمایه‌های عظیم وارد بازار می‌شوند، سطوح بانکی گفته می‌شوند. اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس Bank-levels یک ابزار کاربردی برای تشخیص این سطوح مهم در بازار فارکس است.

معرفی اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس

اندیکاتور Bank-levels یک اندیکاتور کمکی برای معامله‌گران فارکس است که معامله‌گران توسط آن می‌توانند سطوح مهم بانکی را در چارت‌های معاملاتی تشخیص دهند. سطوح بانکی یکی از مهم‌ترین سطوح حمایت و مقاومت در چارت هستند که به‌طور معمول پس از آن بازار حرکت‌های اصلی و شدید خود را در چارت آغاز می‌کند.

معرفی اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس | Bank-levels
نمایی از اندیکاتور تشخیص پول هوشمند در فارکس Bank-levels در چارت معاملاتی

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این اندیکاتور در چارت خطوط مهم بانکی را ترسیم می‌کند که در آن نیمه‌ی اول خط که به رنگ سبز پر رنگ است مربوط به سطوح روز جاری بازار است و نیمه‌ی دوم خط که به رنگ سبز لیمویی است مربوط به سطوح روز بعدی بازار است.

سیگنال دهی اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس Bank-levels

یکی از مهم‌ترین سیگنال‌های معاملاتی اندیکاتور Bank-levels سیگنال شکست یا عدم شکست سطوح بانک توسط قیمت است. اگر قیمت این سطوح را بشکند، قیمت می‌تواند توسط بازگشت مجدد (پول بک) به آن سطح بانک، روند خود را در بازار ادامه دهد اما اگر این سطح را نشکند می‌تواند توسط صدور الگوهای کندلی تغییر روند، تاییدی بر تغییر روند چارت باشد.

باتوجه به تست‌های انجام شده، بهترین تایم‌فریم برای کار با این اندیکاتور، تایم فریم ۱ ساعته است.

توجه داشته باشید استفاده از اندیکاتور تشخیص پول هوشمند در فارکس بصورت تنها کار اشتباهی است و معامله‌گران می‌توانند با ترکیب این اندیکاتور با سیستم معاملاتی خود بهترین سیگنال‌ها را در چارت دریافت کنند.

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس Bank-levels

Bank levels buy
سیگنال ورود به معامله long در اندیکاتور تشخیص پول هوشمند Bank-levels

در زمانی که اندیکاتور یک سطح بانکی را بر روی چارت مشخص کرد، درصورتی که قیمت با روند صعودی خود این سطح را در چارت بشکند، معامله‌گران می‌توانند پس از پول بک قیمت به این خط وارد معامله خرید شوند.

در سناریوی دیگری می‌توان گفت در صورتی که قیمت روند صعودی دارد و توسط یک روند نزولی به سطوح بانک رسم‌شده توسط اندیکاتور برخورد کند اما نتواند از آن عبور کند، معامله‌گران می‌توانند مجدد وارد معامله خرید شوند.

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس Bank-levels

Bank levels sell
سیگنال ورود به معامله short در اندیکاتور تشخیص پول هوشمند Bank-levels

اما در زمانی خطوط بانک رسم‌شده توسط روند نزولی در چارت شکسته شوند، معامله‌گران می‌توانند پس از بازگشت مجدد قیمت به این خط وارد معامله فروش شوند.

همچنین در یک روند صعودی چارت اگر این سطوح بانک رسم شده توسط قیمت شکسته نشوند و الگوهای کندلی تغییر روند در چارت مشاهده شود، معامله‌گران می‌توانند مجدد وارد معامله فروش شوند.

تنظیمات اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس

Bank levels setting
منوی تنظیمات اندیکاتور Bank-levels

در قسمت تنظیمات اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس bank-levels نیز معامله‌گران می‌توانند مقادیر زیر را تغییر دهند:

  1. Start hour: در این قسمت از تنظیمات می‌توانید مقدار ساعت شروع را در اندیکاتور تغییر دهید. توجه داشته باشید با تغییر مقادیر این بخش سیگنال‌دهی اندیکاتور نیز تغییر می‌کند.
  2. Days ago: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید سیگنال‌های اندیکاتور را برای روزهای گذشته چارت تنظیم کنید.
  3. Color current day: توسط این قسمت می‌توانید رنگ خط بانک رسم شده برای روزجاری را در اندیکاتور تغییر دهید.
  4. The Color of the next day: این بخش مربوط به تغییر رنگ خط بانک رسم شده برای روز بعد در اندیکاتور است.
  5. Line width: توسط این پارامتر در تنظیمات می‌توانید ضخامت خطوط بانک رسم شده در اندیکاتور را تغییر دهید.

دانلود اندیکاتور Bank-levels

شما می‌توانید برای دانلود اندیکاتور تشخیص پول هوشمند فارکس Bank-levels در زیر بر روی گزینه “دانلود Bank-levels” کلیک کنید. همچنین برای آموزش اجرای اندیکاتور Bank-levels بر روی پلتفرم معاملاتی متاتریدر و دانلود سایر اندیکاتورهای بررسی‌شده می‌توانید به صفحه‌ی اندیکاتورها در وبسایت ایران بروکر مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید