لوکس تریدینگ

امتیاز شما به این پراپ:

معرفی و بررسی Lux Trading Firm

بررسی پراپ لوکس تریدینگ فرم | آیا Lux Trading Firm به ایرانیان خدمات می دهد؟

لوکس تریدینگ فرم یکی از شرکت‌های تامین سرمایه فارکس است یا پراپ فرم است که تا سقف ۱۰ میلیون دلار سرمایه به معامله‌گران ارائه می‌کند و سود ۷۵ درصدی با معامله‌گران تقسیم می‌کند.

نام پراپ

Lux Trading Firm

خدمات به ایران

امتیاز کاربران

0
(0)

دفتر مرکزی

لندن

سال تأسیس

2020

تلفن

38232540312

ایمیل

info@luxtradingfirm.com

حداکثر بالانس حساب

10000000 دلار

دراودان روزانه مجاز

1:۵٪

دراودان کلی مجاز

۵٪

پلتفرم‌های معاملاتی

متاتریدر ۵, پلتفرم اختصاصی

واریز و برداشت

ارز دیجیتال, Wire, VISA/MASTER, نتلر

مراحل ارزیابی

چالش یک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای

پشتیبانی فارسی

امکان نیوزتریدینگ

امکان باز گذاشتن معامله در انتهای هفته

افشای ریسک: همه پراپ‌فرم‌ها اشکالاتی دارند. مسئولیت انتخاب پراپ و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

فهرست مطالب

برای دریافت خدامت Lux Trading Firm باید از چالش‌های دو مرحله‌ای آن عبور کنید. پس از عبور از این چالش­ها و دریافت حساب معامله­گری، برای افزایش میزان موجودی حسابتان باید به اهداف سود مشخص شده در این پراپ دست پیدا کنید. این شرکت ۷۵ درصد از سود ساخته شده را با تریدر تقسیم می‌کند.

یکی از دفاتر لوکس تریدینگ فرم در لندن و دیگری در اسلواکی، براتیسلاوا واقع شده است. این شرکت از کارگزاری شناخته شده به نام After Prime که در استرالیا واقع شده استفاده می‌کند.

آیا لوکس تریدینگ فرم به ایرانیان خدمات می دهد؟

در زمان نگارش این مطلب (۴ مهر ۱۴۰۲) و با توجه به مکاتبه‌ای که کارشناسان ما در ایران بروکر با این شرکت انجام شد، این پراپ محدودیتی برای همکاری با کاربران ایرانی ندارد. چت با پشتیبانی لوکی تریدینگ فرم در دو تصویر زیر قابل مشاهده است.

تصویر ۱ چت با پشتیبانی لوکس تریدینگ فرم

آیا لوکس تریدینگ به ایرانیان خدمات می دهد؟

تصویر ۲ چت با پشتیبانی لوکس تریدینگ فرم

لوکس تریدینگ فاند

آیا پراپ لوکس تریدینگ فرم معتبر است؟

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این وبسایت در سال ۲۰۲۰ رجیستر شده و اطلاعات آن در سایت who.is موجود است.

پراپ فرم لوکس تریدینگ

با بررسی سایت لوکس تریدینگ فرم در سیمیلار وب متوجه شدیم که در زمان نگارش این مطلب رنک این وبسایت روند خوبی نداشته است و به طور کلی بازدید ماهانه ۶۵ هزارتایی دارد که مشخص می‌کند این وبسایت بازدید چشمگیری ندارد.

لوکس تریدینگ

چند نکته مهم در رابطه با ثبت این شرکت نیز وجود دارد:

 • یک شرکت ثبت شده در بریتانیا تحت لوکس تریدینگ کمپانی با مسئولیت محدود با شماره شرکت ۱۳۱۶۰۹۹۹۱ ثبت شده است.
 • شرکت بازرگانی لوکس با مسئولیت محدود در ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ تأسیس شده و در شهر لندن انگلستان به ثبت رسیده است.
 • علاوه بر این یک شرکت ثبت شده دیگر با نام شرکت بازرگانی لوکس در براتیسلاوا، اسلواکی ثبت کرده‌اند. شرکت تجاری لوکس s. r o در ۱۲ فوریه ۲۰۲۰ به ثبت رسیده است.

اکانت های لوکس تریدینگ

اکانت های پراپ لوکس تریدینگ

شرکت لوکس تریدینگ فرم به معامله‌گران دو اکانت مختلف به شرح زیر پیشنهاد می‌کند.

 • چالش دو مرحله‌ای
 • چالش یک مرحله‌ای

اکانت چالش دو مرحله‌ای

این اکانت به کاربران امکان می‌دهد تا با اهرم ۱:۱۰ معامله کنند.

در مرحله اول چالش معامله‌گر باید به هدف سود ۶ درصدی برسد و همچنین به قانون حداکثر ضرر ۵ درصد پایبند باشد. در این مرحله محدودیت زمانی وجود ندارد. برای ادامه فاز دوم باید حداقل ۲۹ روز (۱۵ روز برای معامله‌گران نوسانی) معامله کنید. پس از عبور از این چالش‌ها شما واجد شرایط بازپرداخت ۵۰ درصد از هزینه اولیه خود خواهید شد.

در مرحله دوم که مرحله پیشرفته محسوب می‌شود شما موظفید که به هدف سود ۴ درصد برسید و قانون حداکثر ضرر ۵ درصد را رعایت کنید. در این مرحله محدودیت زمانی حداقل یا حداکثر نخواهید داشت. پس از تکمیل این مرحله شما می‌توانید به یک حساب Real دست پیدا کنید و همچنین ۵۰ درصد دیگر از هزینه اولیه‌ای که برای شرکت در چالش پرداخته بودید به شما بر می‌گردد.

با تکمیل این دو مرحله یه حساب ریل بدون نیاز به هدف سود به شما تعلق می‌گیرد. در این مرحله شما باید حداکثر ضرر ۴ درصدی را رعایت کنید. اولین پرداخت شما ۳۰ روز پس از اولین موقعیتی خواهد بود که در این اکانت خود باز کردید. در این مرحله شما می‌توانید به ۷۵ درصد از سودی که ساخته‌اید دست پیدا کنید. تمام پرداخت‌های آتی به صورت ماهانه با تقسیم سود ۷۵ درصدی بر اساس سودی که در حساب سرمایه‌گذاری شده خود کسب می‌کنید، پرداخت می‌شود.

پلن رشد در اکانت چالش دو مرحله‌ای

شما می‌توانید با پایبند بودن به شرایط گفته شده، میزان سرمایه حساب خود را مطابق با طرح‌های رشدی که در ادامه معرفی می‌شود، پیش ببرید. شرط افزایش سرمایه رسیدن به هدف سود ۱۰ درصدی است.

پلن ۲۵ هزار دلاری

اکانت های پراپ لوکس تریدینگ

پلن ۵۰ هزار دلاری

پراپ لوکس تریدینگ

پلن ۱۰۰ هزار دلاری

پراپ لوکس تریدینگ

پلن ۲۰۰ هزار دلاری

اکانت های لوکس تریدینگ فرم

ابزارهای معاملاتی برای حساب‌های چالش دو مرحله‌ای شامل جفت ارز، کامودیتی، شاخص‌ها، اوراق قرضه و سهام هستند.

قوانین اکانت با چالش دو مرحله‌ای

 • هدف سود درصد مشخصی از سود است که معامله‌گر باید قبل از تکمیل مرحله ارزیابی، برداشت سود یا مقیاس‌بندی حساب خود به دست آورد. هدف سود مرحله ارزیابی ۶ درصد است در حالی که مرحله پیشرفته دارای هدف سود ۴ درصد است. حساب‌های تامین‌شده هیچ هدف سودی ندارند.
 • حداکثر ضرر حداکثر ضرری است که یک معامله‌گر می‌تواند به طور کلی قبل از نقض حساب به آن برسد. همه اندازه‌های حساب حداکثر ۵ درصد ضرر دارند (۴ درصد پس از تامین مالی).
 • حداقل روزهای معاملاتی حداقل دوره‌ای است که باید قبل از تکمیل مرحله ارزیابی یا درخواست برداشت، معامله کنید. مرحله ارزیابی دارای حداقل زمان ۲۹ حداقل روز معاملاتی (۱۵ روز تقویمی برای معامله‌گران نوسانی) است، در حالی که مرحله پیشرفته حداقل محدودیت روز معاملاتی ندارد.
 • Stop-loss مورد نیاز به این معنی است که معامله‌گران باید قبل از باز کردن معامله، یک توقف ضرر برای هر موقعیت تعیین کنند.
 • ممنوعیت مارتینگل به این معنی است که معامله‌گران مجاز به استفاده از هر نوع استراتژی مارتینگل در حین معامله نیستند.
 • ریسک EA شخص ثالث به این معنی است که اگر قصد استفاده از EA را دارید، باید به خاطر داشته باشید که با استفاده از یک EA شخص ثالث، ممکن است معامله‌گران دیگری وجود داشته باشند که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند و بنابراین دقیقاً از همان استراتژی معاملاتی استفاده می‌کنند. با استفاده از یک EA شخص ثالث، اگر از حداکثر قانون تخصیص سرمایه تجاوز کنید، به طور بالقوه در معرض خطر منقضی شدن حساب یا برداشت دارایی قرار خواهید گرفت.
 • ریسک معاملات کپی تریدینگ به این معنی است که اگر قصد استفاده از خدمات کپی تریدینگ را دارید، باید به خاطر داشته باشید که با استفاده از یک سرویس معاملاتی کپی تریدینگ، ممکن است معامله‌گران دیگری وجود داشته باشند که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند و بنابراین دقیقاً از همان استراتژی معاملاتی استفاده می‌کنند. با استفاده از یک سرویس معاملاتی کپی تریدینگ شخص ثالث، در صورت تجاوز از حداکثر قانون تخصیص سرمایه، به طور بالقوه در معرض خطر منقضی شدن حساب یا برداشت سرمایه قرار خواهید گرفت.
 • محدودیت ابزار معاملاتی به این معنی است که شما می‌توانید فقط فارکس، فقط کالاها، یا فقط شاخص ها در حساب خود معامله کنید و نه همه ابزارهای معاملاتی را.

اکانت با چالش یک مرحله‌ای

در این اکانت نیز کاربران می‌توانند با اهرم ۱:۱۰ به معامله بپردازند و تا سقف ۱ میلیون دلار سرمایه برای معاملات خود دریافت کنند.

لوکس تریدینگ

هدف سود در این اکانت ۱۵ درصد است و باید به قانون حداکثر ضرر ۵ درصد پایبند باشید. در این چالش شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی معامله کنید. با این حال برای ادامه فاز دوم باید حداقل ۲۹ روز تقویمی (۱۵ روز تقویمی برای معامله‌گران نوسانی) معامله کنید. پس از عبور از این چالش شما می‌توانید یک حساب ریل داشته باشید.

در این حساب شما باید به تارگت سود ۱۰ درصدی برسید و همچنین به قانون حداکثر ضرر ۴ درصد برسید. اولین سهم شما از تقسیم سود که ۷۵ درصد است پس از رسیدن به ۱۰ درصد سود قابل برداشت است.

پلن رشد در حساب با چالش تک مرحله‌ای

برای اینکه بتوانید در این مرحله حساب خود را تا حداکثر سرمایه ۱۰ میلیون دلار افزایش دهید باید به هدف سود ۱۰ درصد برسید.

لوکس تریدینگ

ابزار معاملاتی برای حساب‌هایی با چالش یک مرحله‌ای جفت ارز، کالاها، شاخص ها، اوراق قرضه و سهام هستند.

قوانین حساب با چالش یک مرحله‌ای

 • تارگت سود: درصد مشخصی از سود است که معامله‌گر باید قبل از تکمیل مرحله ارزیابی، برداشت سود یا مقیاس‌بندی حساب خود به دست آورد. هدف مرحله ارزیابی سود ۱۵ درصد است. حساب‌های تامین‌شده نیز دارای هدف سود ۱۰ درصدی هستند.
 • حداکثر افت‌ارزش روزانه: بیشترین ضرری است که یک معامله‌گر می‌تواند به طور کلی قبل از نقض حساب به آن برسد. همه اندازه‌های حساب حداکثر ۵ درصد ضرر دارند (۴ درصد پس از تامین مالی).
 • حداقل روزهای معاملاتی: حداقل دوره‌ای است که باید قبل از تکمیل مرحله ارزیابی یا درخواست برداشت، معامله کنید. مرحله ارزیابی دارای حداقل روز معاملاتی ۲۹ روزه است (۱۵ روز تقویمی برای معامله‌گران نوسانی).
 • حد ضرر: مورد نیاز به این معنی است که معامله‌گران باید قبل از باز کردن معامله، یک توقف ضرر برای هر موقعیت تعیین کنند.
 • محدودیت مارتینگل: به این معنی است که معامله‌گران مجاز به استفاده از هر نوع استراتژی مارتینگل در حین معامله نیستند.
 • ریسک EA: در هنگام استفاده از EA، اگر از حداکثر قانون تخصیص سرمایه تجاوز کنید، به طور بالقوه در معرض خطر منقضی شدن یا برداشت بودجه از حساب قرار می‌گیرید.
 • کپی تریدینگ: در هنگام استفاده از کپی تریدینگ اگر از حداکثر قانون تخصیص سرمایه تجاوز کنید، به طور بالقوه در معرض خطر منقضی شدن یا برداشت بودجه از حساب قرار می‌گیرید.
 • محدودیت ابزار معاملاتی: فقط یک بخش از معاملات به این معنی است که شما می توانید فقط فارکس، فقط کالاها، یا فقط شاخص ها در حساب و نه همه بخش های حساب معامله کنید.

سخن پایانی – آیا استفاده از حساب ها در پراپ لوکس تریدینگ امکان پذیر است؟

در رابطه با شرکت‌های پراپ که سرمایه اولیه برای ترید را به معامله‌گران ارائه می‌کنند باید به برخی موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید. باید بدانید الزامات دریافت حساب چیست؟ بااینکه شرکت‌هایی که درصد سود بالایی را با تریدر تقسیم می‌کنند و بودجه قابل توجهی را پیشنهاد می‌کنند در نگاه اول جذاب به نظر می‌‌رسند اما معمولا انتظار کسب سود بالا توسط آنها، شانس موفقیت معامله‌گران را تقریبا تا صفر درصد کاهش می‌دهد.

در رابطه با لوکس تریدینگ امکان دریافت سرمایه در چالش دو مرحله‌ای تقریبا واقع‌بینانه است چرا که تارگت سود در فاز اول ۶ درصد و در فاز دوم ۵ درصد است که برای یک تریدر حرفه‌ای دست یافتنی است. البته توجه به این نکته هم اهمیت دارد که باید حداکثر ضرر ۵ درصد را رعایت کنید. نکته مهم در رابطه با این پراپ این است که محدودیت زمان حداکثری مشخص نکرده است و شما می‌توانید با توجه به استراژی موردنظر خود و سرعت ایده‌آل پیش بروید و سود کسب کنید.

همچنین امکان دریافت سرمایه از چالش یک مرحله‌ای نیز با کمی تفاوت در تارگت سود یعنی حدود ۱۵ درصد باز هم قابل دستیابی است.

به طور کلی با توجه به دو چالش متفاوت با قوانین دست یافتنی می‌توان گفت شرکت لوکس تریدینگ به ظاهر یک پراپ با امکان ارائه سرمایه واقعی است.

توجه: بررسی پراپ فرم لوکس تریدینگ در ایران بروکر صرفا جنبه بررسی دارد و هیچ گونه پیشنهادی جهت مشارکت یا عدم مشارکت در این پلتفرم‌ها ارائه نمی‌شود. بنابراین قبل از شرکت در چالش‌های مربوط به هر پراپ فرم تحقیقات کافی انجام دهید و شرایط خود را کاملا بسنجید.

سوالات متداول – لوکس تریدینگ

پراپ تریدینگ چیست؟

اگر قصد دارید بدون تحمیل ریسک به سرمایه شخصی شروع به معامله در بازارهای مالی کنید، پراپ تریدینگ راهکاری برای شماست. در واقع برخی از موسسات با تعیین کردن شرایط مشخصی به تریدرها سرمایه‌ای برای معامله می‌دهند که سود آن معامله بین تریدر و شرکت پراپ تقسیم می‌شود.

هدف از پراپ تریدینگ چیست؟

بسیاری از افراد تخصص کافی در ترید را دارند اما سرمایه‌ای برای معامله ندارند. از طرفی برخی از سرمایه‌گذاران قصد کسب سود از بازارهای مالی را دارند اما تخصص و تجربه کافی برای معامله در این بازارها را ندارند. هدف از پراپ تریدینگ ایجاد ارتباط بین این دو دسته افراد است تا بتوانند به کسب سود بپردازند.

اگر در پراپ بیش از حد ضرر کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

یکی از مزایای معامله در پراپ فرم این است که اگر شما بیش از میزان تعیین شده ضرر کنید فقط حساب شما بسته می‌شود و خطر کال مارجین در این نوع ترید از بین می‌رود.

در چه بازارهایی امکان پراپ تریدینگ وجود دارد؟

پراپ تریدینگ را می‌توان در بازارهای مختلفی مانند بازار سهام، بازار فارکس، بازار ارز دیجیتال، بازار جهانی کالا مانند طلا و غیره انجام داد.

تفاوت پراپ تریدینگ با ترید چیست؟

زمانی که شما در بازارهای مالی مختلف مانند بازار سهام، فارکس و غیره مشغول به معامله هستید، سرمایه اصلی خودتان را درگیر معامله می‌کنید اما زمانی که از پراپ استفاده می‌کنید سرمایه شخصی شما درگیر نیست و با سرمایه‌ای که توسط شرکت‌های پراپ در حساب کاربری شما قرار گرفته اقدام به معامله می‌کنید.

بهترین شرکت پراپ تریدینگ کدام است؟

تعداد پراپ فرم‌ها زیاد شده است و نکته مهمی که باید در این رابطه بدانید این است که هدف بسیاری از آنها این این است که هزینه شرکت در چالش را از شما دریافت کنند چرا که معمولا چالش‌ها آنقدر سخت طراحی می‌شوند که کمتر کسی قادر به عبور از آنها و دریافت حساب می‌شود.

مهمترین نکات در انتخاب پراپ فرم چیست؟

در انتخاب پراپ فرم‌ها باید به مراحل چالش، تارگت‌های سود، پلتفرم معاملاتی، کارگزاری پشتیبان، محدودیت زمانی، محدودیت حداکثر زمان معاملاتی، میزان تقسیم سود، قوانین برداشت حساب و بسیاری از موارد دیگر توجه کنید.

بهترین شرکت پراپ فرم ایرانی کدام است؟

شرکت‌های پراپ فرم ایرانی نیز در این عرصه فعال هستند که ما در ایران بروکر به ارزیابی و معرفی آنها پرداخته‌ایم. با جستجوی نام هر پراپ فرم در وبسایت ایران بروکر می‌توانید به بهترین پراپ فرم ایرانی دسترسی پیدا کنید و با توجه به داده‌های موجود تصمیم بگیرید که بهترین پراپ ایرانی که متناسب با شرایط شما باشد کدام است.

لوکس تریدینگ فرم (Lux Trading Firm) چه ویژگی‌هایی دارد؟

این پراپ سود ۷۵ درصدی با تریدرها تقسیم می‌کند و تا ۱۰ میلیون دلار سرمایه اولیه در اختیار آنها قرار می‌دهد.

آیا پراپ لوکس تریدینگ فرم معتبر است؟

با توجه به بررسی‌هایی که در ایران بروکر انجام دادیم این پراپ چالش‌های ارزیابی منطقی‌ای تعریف کرده و تقسیم سود معقول‌تری نسبت به بسیاری از پراپ‌ها دارد. همچنین در صورت عبور از چالش‌ها هزینه شرکت در چالش را به شما برمی‌گرداند.

شرایط استفاده از پراپ لوکس تریدینگ فرم چیست؟

برای استفاده از این پراپ می‌توانید انتخاب کنید که در چالش یک مرحله‌ای شرکت کنید یا در چالش دو مرحله‌ای. پس از اینکه چالش‌ها را پشت سر گذاشتید یک حساب واقعی به شما تعلق می‌گیرد و می‌توانید شروع به معامله کنید که در این مقاله به طور کامل شرایط آن را مورد بررسی قرار دادیم.

پراپ لوکس تریدینگ فرم چند درصد سود به تریدر می دهد؟

لوکس تریدینگ ۷۵ درصد از سود ساخته شده توسط تریدر را به آنها پرداخت می‌کند. برای دسترسی به سود شما باید به حداقل تارگت سود تعیین شده دست پیدا کنید.

مزایا و معایب پراپ لوکس تریدینگ فرم چیست؟

در رابطه با معایب این پراپ می‌توان به هزینه اولیه شرکت در چالش اشاره کرد.
از مزایای لوکس تریدینگ فرم می‌توان به چالش‌های نسبتا معقول و تقسیم سود بالا اشاره کرد.

بهترین سایت پراپ تریدینگ فارکس برای ایرانیان کدام است؟

متاسفانه بسیاری از پراپ فرم‌های خارجی به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند و همین موضوع باعث محدودیت تریدرهای ایرانی به پراپ فرم‌ها می‌شود. یکی از پراپ های خارجی که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد لوکس تریدینگ فرم است. همچنین شرکت‌های پراپ ایرانی نیز وجود دارند که می‌توانند گزینه‌ای برای تریدرهای ایرانی باشند. به طور کلی در انتخاب پراپ فرم باید بسیار توجه کنید. به خصوص در رابطه با پراپ‌هایی که هزینه اولیه زیادی از شما دریافت می‌کنند محتاط‌تر عمل کنید.

چطور بهترین پراپ فارکس را تشخیص دهیم؟

شما باید فاکتورهای مختلف مانند میزان اعتبار وبسایت پراپ مورد نظر، میزان مبلغ اولیه برای شرکت در چالش، میزان سختی و تارگت های مشخص شده در هر مرحله از چالش، کارگزار پشتیبان، امکان ارائه خدمات به ایرانیان، ابزارهای معاملاتی، روش واریز و برداشت، نحوه تقسیم سود و مواردی از این قبیل را به طور کامل بررسی کنید.

دراداون (DrawDown) در پراپ تریدینگ به چه معناست؟

دراداون در پراپ تریدینگ به معنی میزان ضرری است که اگر حساب شما متحمل شود قطعا چالش را از دست داده و علاوه بر این موضوع تمام مبلغ اولیه برای ورود به پراپ که داده‌اید نیز به شما برگردانده نمی‌شود.

چه میزان دراداون در پراپ تریدنگ منصفانه است؟

به طور کلی دراداون باید یک سوم میزان سود مورد انتظار از شما باشد. به عنوان مثال اگر یک پراپ سود ۱۰ درصدی برای شما مشخص کرده منصفانه است که میزان دراداون عددی نزدیک به ۳ درصد باشد و نه بیشتر.

مهمترین عامل در انتخاب پراپ فرم چیست؟

یکی از مهمترین عوامل در انتخاب پراپ فرم میزان دراداون مشخص شده در طول چالش‌ها و همینطور در زمان اعطای حساب به شماست. اگر یک پراپ دراداون غیرمنطقی‌ای مشخص کرده باشد در واقع شما وارد یک چالش با امکان موفقیت صفر شده‌اید.

نظر شما درباره‌ی Lux Trading Firm چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
adel

سلام
سپاس بابت بررسی های که انجام میدید
لطفا اینو تصحیح کنید
پلتفرم معاملات MT5 هستش
ممنون