ارز دیجیتال

مقایسه نوبیتکس و والکس | بهترین صرافی ایرانی کدام است؟

ارز دیجیتال

مطالعه در 13 دقیقه

در عصر دیجیتالی که با نوآوری‌های فراوان در زمینه فناوری اطلاعات همراه است، رمزارزها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای مالی شناخته می‌شوند. امروزه همه‌ ما با نام‌هایی همچون بیت کوین، اتریوم و لایت‌کوین آشنایی داریم و معمولاً این ارزها را به‌عنوان یکی از سرمایه‌گذاری‌های جدید و جذاب در نظر می‌گیریم. با این حال، تعامل با این دنیای جدید از سرمایه‌گذاری و خرید و فروش آن‌ها بسیار پیچیده و مستلزم استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال است.

صرافی‌های ارز دیجیتال به‌عنوان پل ارتباطی بین سرمایه‌گذاران و بازار رمزارزها عمل می‌کنند. این صرافی‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا با استفاده از ارزهای معمولی مانند دلار، یورو و یا ارز رایج هر کشور دیگری، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند. همچنین، این صرافی‌ها به سرمایه‌گذاران امکان تبدیل رمزارزهای مختلف به یکدیگر را نیز می‌دهند. در کل، صرافی‌های ارز دیجیتال به‌عنوان یکی از عوامل اصلی تسهیل در معاملات رمزارزها، از اهمیت بسیاری برخوردارند و رقابت شدیدی بین آن‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران در حال رخ دادن است.

the best iranian exchange 1

علاوه بر این موارد، بایستی توجه داشته باشید یکی از اولین نیاز‌های هر کاربر برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و انجام معاملات رمزارزهای مختلف، ورود و ثبت نام در یک صرافی ارز دیجیتال است. در حال حاضر بانک‌ها، موسسات مالی و افراد معمولی زیادی در حال فعالیت در این بازار هستند و هر فرد با هر مقدار سرمایه‌ای می‌تواند به فعالیت در این بازار مشغول شود. اما به دلیل محدودیت‌های مالی اعمال شده علیه ایرانیان (تحریم)، کاربران ایرانی برای ثبت نام و استفاده از صرافی‌های بزرگی همچون بایننس، با مشکلات و دغدغه‌های زیادی مواجه هستند.

آیا صرافی‌های ایرانی قابل اعتماد هستند؟

چند سالی است صرافی‌های ایرانی پا به عرصه ارائه خدمات خرید و فروش و معاملات ارزهای دیجیتال گذاشته‌اند و اگر منصفانه قضاوت کنیم، تعدادی از آن‌ها خدمات بسیار مناسب و قابل قبولی را برای کاربران خود به ارمغان آوردند و با گذشت زمان، تلاش زیادی برای بی‌نیاز کردن کاربران خود در پلتفرم‌های خارجی کرده‌اند.

دو صرافی پرطرفدار ایرانی که چندین سال از فعالیت آن‌ها می‌گذرد و در طول این سالیان موفق به جلب رضایت درصد زیادی از کاربران خود شده‌اند، نوبیتکس و والکس نام دارند. عملکرد قابل قبول این صرافی‌ها از زمان شروع فعالیت، کاربران ایرانی را وارد یک دوراهی کرده که نوبیتکس یا والکس؟ کدام یک بهتر است؟

در این مقاله به بررسی و مقایسه این دو صرافی خواهیم پرداخت تا کاربران با مطالعه این مطلب و آگاهی از خدمات و شرایط این دو پلتفرم و با توجه به دانش معاملاتی و همچنین انتظارهایی که از یک صرافی ارز دیجیتال دارند بهترین انتخاب را داشته باشند.

اعتبار و سابقه فعالیت نوبیتکس و والکس

سابقه فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال برای کاربران و همچنین ارکان بازار بسیار مهم است زیرا این صرافی‌ها به‌ٰعنوان جایگاهی برای تبدیل و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بازار کاربردهای بسیاری دارند. در واقع، صرافی‌ها نقشی بسیار حیاتی در روند گسترش ارزهای دیجیتال و تبدیل آن‌ها به یک ابزار قابل قبول در بازار مالی بازی کرده‌اند. با توجه به اهمیت آن‌ها، مردم به صرافی‌های ارز دیجیتال متمایل شده‌اند و در چند سال اخیر شاهد افزایش تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال در نقاط مختلف دنیا بوده‌ایم.

سابقه فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال همچنین می‌تواند به‌عنوان یک عامل اعتبار‌سنجی مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، صرافی‌هایی که سابقه فعالیت طولانی دارند و در بازار بین کاربران شناخته شده هستند، معمولاً بهترین نرخ ارز و خدمات بهتری را نسبت به رقبا ارائه می‌دهند. بنابراین، اهمیت صرافی‌های با سابقه در ارائه خدمات بهتر و افزایش اعتماد عمومی به بازار ارزهای دیجیتال نیز بسیار چشم‌گیر است.

صرافی ارز دیجیتال والکس در سال 1397 و نوبیتکس در سال 1396 فعالیت خود در زمینه ارائه خدمات به کاربران را آغاز کرده‌اند. این دو پلتفرم از زمان شروع فعالیت خود تاکنون مشکلاتی از قبیل هک، کلاهبرداری و پولشویی را برای کاربران خود ایجاد نکرده‌اند و این موضوع این دو پلفترم را به محبوب‌ترین و پر کاربرترین صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال تبدل کرده است.

البته کاربران عزیز باید به یک نکته مهم در بحث اعتبارسنجی صرافی‌های ارز دیجیتال داشته باشند: بازار معاملات رمزارزها همواره در حال تجربه نوسانات قیمتی و همچنین تاثیرپذیری از اخبار و تنش‌های سیاسی-اقتصادی مختلفی بوده است و گاهی این نوسانات به اوج خود می‌رسند. در هنگام این نوسانات بسیاری از صرافی‌ها و پلتفرم‌های کوچک و بزرگ به مشکل بر می‌خورند و در برطرف کردن خواسته‌های کاربران خود ناتوان می‌شوند. به همین دلیل اعتبار هیچ صرافی ایرانی و خارجی دائمی نبوده و نخواهد بود و کاربران باید این موضوع را در بررسی اعتبار صرافی‌های مختلف در نظر داشته باشند.

برای مشاهده میزان اعتبار صرافی های ایرانی می‌توانید به صفحه گزارش ارزیابی و اعتبارسنجی صرافی‌های ایرانی در 1402 در ایران بروکر مراجعه کنید.

مقایسه کارمزد نوبیتکس و والکس

کارمزد صرافی‌های ارز دیجیتال به‌عنوان یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال، همواره مورد توجه کاربران بوده است. این کارمزد‌ها ممکن است به صورت ثابت یا متغیر در هر صرافی متفاوت باشد و از نظر درصدی یا مقداری از کل معامله در نظر گرفته شوند. بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال این کارمزد‌ها را به‌عنوان یک مبلغ ثابت در نظر می‌گیرند که برای هر تراکنش انجام شده به حساب کاربر اعمال می‌شود. در این میان برخی پلتفرم‌ها شرایطی برای تخفیف کارمزد کاربران در نظر می‌گیرند تا رضایت درصد بیشتری از افراد را به خود جلب کنند.

fees 1

حداکثر کارمزد دریافتی از کاربران در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس 0.35 درصد است که برای کاربران با میانگین حجم معاملات یک ماهه زیر 10 میلیون تومان است. نوبیتکس برای کاربران خود طرح‌هایی برای کاهش کارمزد نیز در نظر گرفته است. افراد می‌توانند با افزایش حجم معاملات خود در این صرافی از تخفیفاتی در کارمزدها بهرمند شوند.

برای خرید ارزان تتر و بررسی کارمزدها و قیمت رمزارزها می‌توانید از بخش مقایسه قیمت ارز دیجیتال در ایران بروکر استفاده کنید.

کارمزد دریافتی در صرافی ارز دیجیتال والکس نیز تفاوتی با کارمزد در نوبیتکس ندارد. بیشترین میزان کارمزدی که از کاربران در این صرافی دریافت می‌شود، 0.35 درصد است. تخفیفات کارمزدی در این صرافی نیز وجود دارد و این شرایط منوط به افزایش حجم معاملات است.

میزان کارمزدها در این دو صرافی تقریبا نزدیک به رقبای خارجی بوده و اختلاف چندانی در مقایسه با پلتفرم‌های پرظرفدار خارجی دیده نمی‌شود. این موضوع سطح خدمات این صرافی‌های ایرانی را بالا برده و نشان از کیفیت خدمات و اهمیت به کاربران و مشتریان است.

شرایط احراز هویت در نوبیتکس و والکس

احراز هویت جزو مواردی است که اکثر صرافی‌ها برای جلوگیری از کلاهبرداری و شناخت کاربران خود انجام می‌دهند. اما بسیاری از کاربران تمایلی به انجام احراز هویت در صرافی‌های مختلف نداشته و بیشتر به دنبال پلتفرم‌هایی هستند که احراز هویت اجباری در آنان وجود ندارد.

فعالیت و استفاده از خدمات دو صرافی نوبیتکس و والکس، منوط به انجام و تکمیل مراحل احراز هویت در این دو صرافی است و افراد بایستی عکس، شماره ملی، اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات دیگری را برای عوامل صرافی ارسال کنند تا اجازه فعالیت آنان در پلتفرم مورد نظر صادر شود.

امکانات نوبیتکس در مقایسه با والکس

تنوع امکانات در صرافی‌های ارز دیجیتال بسیار حائز اهمیت است. به‌عنوان مثال، یک کاربر که فقط به خرید و فروش بیت کوین علاقه‌مند دارد، ممکن است به دنبال صرافی با کارمزد پایین و قابلیت‌های امنیتی مناسب باشد. اما یک کاربر حرفه‌ای‌تر که به تعداد زیادی ارز دیجیتال علاقه‌مند است نیاز به صرافی با تنوع بیشتری از ارزها و قابلیت انتقال سریع و امن دارد. همچنین، صرافی‌هایی که مجموعه کاملی از خدمات را دارا هستند، برای کاربران بسیار جذاب خواهند بود.

بنابراین، تنوع امکانات در صرافی‌های ارز دیجیتال، به کاربران این امکان را می‌دهد تا با توجه به نیاز و مورد استفاده خود، صرافی مناسبی را انتخاب کنند. همچنین، رقابت در بازار صرافی‌های ارز دیجیتال، این امکان را برای کاربران ایجاد می‌کند تا با انتخاب صرافی با قابلیت‌های بیشتر، هزینه‌های خود را کاهش دهند و تجربه بهتری را با خرید و فروش ارز دیجیتال داشته باشند. بنابراین، تنوع امکانات در صرافی‌های ارز دیجیتال در جذب کاربران و افزایش رضایت آن‌ها از خدمات صرافی‌ها بسیار حائز اهمیت است.

خدمات صرافی نوبیتکس

نوبیتکس به‌عنوان یکی از باسابقه‌ترین صرافی‌های داخلی سطح خدمات مناسبی دارد و از زمان شروع فعالیت خود کوشیده تا بسیاری از ویژگی‌های خود را با بازارهای جهانی هماهنگ کند. این موضوع باعث جلب کاربران زیادی به این پلتفرم شده است.

در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس امکان خرید و فروش بیش از 20 رمز ارز محبوب وجود دارد. همچنین وجود یک کیف پول اختصاصی در این صرافی نگرانی کاربران برای نگهداری دارایی‌های خریداری شده و همچنین واریز دارایی‌های دیگر را از بین برده است.

نوبیتکس دارای دو بستر مختلف برای انجام معاملات است. این صرافی از بازار معاملاتی (OTC) و تبدیل سریع به صورت فروشگاهی انواع رمزارزها پشتیبانی می‌کند. این موضوع می‌تواند نیاز کاربران این پلتفرم از مبتدی تا حرفه‌ای را برآورده کند.

بازار معاملاتی این پلتفرم از قابلیت سفارش‌گذاری‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و محیط ظاهری شبیه به صرافی‌های بین‌المللی را دارد تا مشتریان تفاوتی با صرافی‌های خارجی مشاهده نکنند. بازار مختلف این پلتفرم از حالت معامله با تتر (USDT) و معاملات ریالی پشتیبانی می‌کنند. این موضوع برای کاربران با سابقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

nomitex market

یکی از ویژگی‌هایی که کمتر صرافی ارز دیجیتالی آن را دارد، امکان استیکینگ ارز دیجیتال است که نوبیتکس این قابلیت را برای کاربران خود فراهم کرده است. استیکینگ مناسب کسانی است که می‌خواهند دارایی‌های رمزارزی خود را در جایی سرمایه‌گذای کرده و با توجه به استراتژی‌های مختلف از آن سود دریافت کند. این ویژگی در صرافی نوبیتکس برای کاربران در دسترس است.

یکی دیگر از امکانات جذاب این پلتفرم در مقایسه با رقبای ایرانی، قابلیت انجام معاملات فیوچرز است. این ویژگی امکان کسب سود از ریزش قیمت‌ها را برای مشتریان فراهم کرده است. در حال حاضر این قابلیت در کمتر صرافی ایرانی دیده می‌شود و امکان کسب سود از معاملات ارزهای دیجیتال فقط در گرو رشد قیمت‌ها است.

امکانات صرافی والکس

والکس بی‌تردید یکی از پرکاربرترین صرافی‌های ایرانی در مقایسه با باقی پلتفرم‌های داخلی است. امکاناتی که این صرافی برای کاربران خود فراهم کرده به‌مرور زمان پیشرفت چشم‌گیری را تجربه کرده تا مشتریان از فعالیت در هر پلتفرم دیگری بی‌نیاز شوند.

تنوع رمزارزهای موجود در این صرافی نمره قابل قبولی را دریافت می‌کند و امکان خرید و فروش بیش از 50 نوع ارز دیجیتال در این صرافی برای کاربران و مشتریان وجود دارد. علاوه‌بر این موارد والکس دارای کیف پول اختصاصی برای نگهداری انواع رمزارزهای موجود در این پلتفرم است.

کاربران در این صرافی می‌توانند با استفاده از بازار معاملاتی به فعالیت در دنیای رمزارزها بپردازند. در این بازار امکان خرید و فروش ارز دیجیتال در دوحالت ریالی و دلاری (USDT) برای کاربران موجود است. امکان معامله با استفاده از انواع سفارش‌گذاری‌ها نیز در این صرافی وجود دارد تا کاربران یک محیط معاملاتی حرفه‌ای را در این صرافی تجربه کنند.

یکی از امکانات قابل توجه در این صرافی، بات معامله‌گر است. ربات‌های معامله‌گر مخصوص افرادی هستند که وقت یا دانش کافی برای فعالیت در این بازار را ندارند و نیاز دارند تا یک سیستم با استراتژی‌های مختلف برای آنان به معامله بپردازد. البته این مورد برای افراد با سابقه‌تر هم مناسب است تا با وارد کردن استراتژی معاملاتی خود در یک ربات، حتی در صورت حضور نداشتن آنان ربات به معامله بپردازد. در این بخش صرافی والکس امکان ساخت و استفاده از ربات‌های دیگر را برای کاربران فراهم کرده است.

bot

جدول مقایسه صرافی نوبیتکس و والکس

با استفاده از جدول مقایسه زیر، می‌توانید تفاوت‌های کلیدی بین صرافی‌های نوبیتکس و والکس را مشاهده کنید:

موردصرافی نوبیتکسصرافی والکس
نوع صرافیمتمرکزمتمرکز
ارزهای قابل معاملهبیتکوین، اتریوم، لایتکوین و سایر ارزهای رایجبیتکوین، اتریوم و ارزهای رایج دیگر
حداکثر کارمزد تراکنش 0.35درصد 0.35درصد
حداقل و حداکثر مبلغ تریدحداقل 500 هزار تومان، بدون محدودیت در حداکثر مبلغحداقل 100 هزار تومان و بدون محدودیت در حداکثر مبلغ
رابط کاربریرابط کاربری کاربرپسند و ساده‌ جهت استفادهرابط کاربری کاملاً سفارشی‌شده و کارآمد
امنیتاحراز هویت دو مرحله‌ای، ذخیره سازی امناحراز هویت دو مرحله‌ای و امنیت مناسب
حداکثر حجم معاملاتبدون محدودیتبدون محدودیت
ترید بدون احراز هویتنداردندارد
احراز هویت کاربران ایرانیدارددارد
محدودیت برداشت بدون احراز هویتصفر1397
سال تاسیس1396جزو 50 صرافی برتر جهان
لینک ثبت نامثبت نام در نوبیتکسثبت نام در والکس

این جدول مقایسه تفاوت‌های اساسی بین صرافی‌های نوبیتکس و والکس را نشان می‌دهد. با استناد به این اطلاعات، می‌توانید صرافی مناسبی را بر اساس نیازها و الزامات خود انتخاب کنید.

قبل از اقدام به هرگونه تراکنش مالی، توصیه می‌شود که شرایط و قوانین هر صرافی را به دقت بررسی کنید.

جمع‌بندی “والکس بهتر است یا نوبیتکس؟”

در این مطلب دو صرافی نوبیتکس و والکس مورد بررسی قرار گرفت تا قبل از ثبت نام در این دو پلتفرم از تمام مزایا و معایب آن آگاه باشید و بهترین انتحاب را انجام دهید.

این دو صرافی از سطح امکانات و خدمات و همچنین سابقه مناسبی برخوردار هستند و هرکدام ویژگی‌های مخصوص به خود را داشته و هم‌اکنون کاربران زیادی در این دو صرافی مشغول به فعالیت هستند. حجم معاملات این دو پلتفرم در مقایسه با صرافی‌های دیگر نیز قابل قبول است. لازم به ذکر است وجود حجم معاملات مناسب در یک صرافی از اهمیت بالایی برخوردار است.

سوالات متداول – والکس بهتر است یا نوبیتکس

نوبیتکس بهتر است یا والکس؟

نوبیتکس و والکس جزو قدیمی‌ترین صرافی‌های ایرانی هستند که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.

کارمزد والکس بالاتر است یا نوبیتکس؟

هر دو صرافی میزان کارمزد یکسانی از کاربران خود دریافت می‌کنند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(1نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
نیما احمدی ۱۳ آبان ۱۴۰۲

کارمزد نوبیتکس الان ۰.۲٪ برای میکر و ۰.۲۵٪ برای تیکر و تتری هم ۰/۱٪ تیکر و ۰/۱۳٪ میکر
کارمزد والکس هم ۰/۳۵٪ برای هم میکر و هم تیکر و تتری هم ۰/۲٪ هست

در کل نوبیتکس بهترینه