کاخ سفید و جمهوری خواهان بر سر سقف بدهی آمریکا به توافق رسیدند

کاخ سفید و مذاکره کنندگان جمهوری خواه به توافقی آزمایشی دست یافتند تا سقف بدهی آمریکا را افزایش دهند و از نکول احتمالی اجتناب کنند. البته جزئیات دقیق این توافق هنوز فاش نشده است.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، با جمهوری‌خواهان دیگر مجلس برای بحث در مورد توافق تماس گرفت. رئیس جمهور آمریکا جو بایدن اظهار داشت که این توافق گامی مهم به جلو است که هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و از برنامه‌های مهم محافظت می‌کند و رشد اقتصادی را تقویت می‌کند. وی تاکید کرد که این توافق از یک نکول فاجعه بار که منجر به رکود اقتصادی می‌شود، حساب‌های بازنشستگی را ویران می‌کند و باعث از دست دادن شغل قابل توجه می‌شود، جلوگیری می‌کند. قوه مقننه اکنون باید این توافق را تأیید کند، اما ممکن است با مخالفت تندروها در هر دو طرف مواجه شود.

خبر توافق آزمایشی به دنبال هشداری از سوی رتبه‌بندی فیچ منتشر شد مبنی بر اینکه ایالات متحده در معرض خطر از دست دادن وضعیت بدهی اصلی خود به دلیل حزب‌گرایی سیاسی است که مانع از تصمیم‌گیری برای افزایش یا تعلیق سقف بدهی می‌شود. در همین حال، جانت یلن، وزیر خزانه داری، مهلت تخمینی برای پایان یافتن گزینه‌های خزانه داری برای پرداخت تعهدات دولت را تا 5 ژوئن تمدید کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مذاکره کنندگان جمهوری خواه با افزایش کمتر 3 درصدی در هزینه‌های دفاعی موافقت کردند، در حالی که انتظار می‌رود هزینه‌های اختیاری غیردفاعی باقی بماند. در سطوح فعلی هم بایدن و هم مک کارتی با در نظر گرفتن مخالفت‌های احتمالی از سوی اعضای تندرو احزاب مربوطه، همچنان باید از تصویب موفقیت‌آمیز این توافق در مجلس قانونگذاری اطمینان حاصل کنند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥