باشگاه میلیونرهای بیت کوین گسترش می‌یابد؛ کیف پول‌های دارنده 1 بیت کوین و بیشتر رکورد زد!

با کاهش قیمت‌ها در طول سال گذشته، خریداران زیادی بیت‌کوین را در قیمت‌های پایین خریداری کرده‌اند. آدرس‌های کیف پول حاوی یک بیت کوین یا بیشتر، از مرز یک میلیون فراتر رفته است.

بر اساس داده‌های Glassnode، نقطه عطف یک میلیون دارنده بیت کوین در 13 می ‌به دست آمده است.

Wallets that hold more than one bitcoin
تعداد کیف‌پول‌های بیت کوین که از زمان آغاز به کار بیش از 1 بیت کوین دارند. منبع: Glassnode

از آنجا که قیمت بیت کوین در طول سال گذشته بیش از 65 درصد کاهش یافته است، تعداد آدرس‌های کیف پول حاوی یک بیت کوین یا بیشتر افزایش یافت، که قابل توجه‌ترین افزایش‌ها در طی یک سقوط حاد بازار در ژوئن و 11 نوامبر، (تاریخی که صرافی FTX سقوط کرد و متعاقباً اعلام ورشکستگی کرد) بود.

در مجموع، از اوایل فوریه 2022 با کاهش قیمت بیت کوین از بالاترین قیمت خود در نوامبر 2021، حدود 190 هزار و حتی بیشتر به آدرس‌های بیت کوین اضافه شده است.

نجنتروپیک، یکی از بنیان‌گذاران گلس‌نود، به 54 هزار دنبال‌کننده توییتر خود گفت:

بهترین زمان برای خرید بیت کوین زمانی است که خون در خیابان‌ها (جمله‌ای از سرمایه‌گذار معروف آقای روتشیلد) باشد.

اظهارات او در پی سقوط بانک‌های بزرگ متعدد در ایالات متحده و همچنین فدرال رزرو به دنبال توقف احتمالی افزایش نرخ بهره در ماه‌های آینده است. موارد بالا برخی از دلایلی است که گلس‌نود بیان کرد که بیت‌کوین می‌تواند در میان مدت به قیمت 35 هزار دلار برسد.

در حالی که عدد «یک میلیون آدرس» یک رکورد جدید را به ثبت رسانده است، شایان ذکر است که یک آدرس کیف پول بیت کوین همیشه نشان‌دهنده یک شخص واحد نیست.

بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو چندین آدرس بیت کوین دارند و آدرس‌های دیگر متعلق به موسسات بزرگی مانند صرافی‌های ارزهای دیجیتال و شرکت‌های سرمایه‌گذاری است که معمولاً مبالغ زیادی از بیت‌کوین را در اختیار دارند.

بر اساس داده‌های سایت تحلیلی  CoinGlass، از تقریباً 19میلیون بیت کوین در حال گردش، ۱.۸۹ میلیون بیت‌کوین‌ (به ارزش 50.7 میلیارد دلار) در صرافی‌های متمرکز اصلی مانند بایننس و کوین‌بیس نگهداری می‌شوند.

The total number of bitcoins held in centralized
تعداد کل بیت کوین‌های نگهداری شده در صرافی‌های متمرکز. منبع: CoinGlass

علاوه بر این، طبق گزارش Glassnode، سه میلیون بیت کوین، به ارزش 80.4 میلیارد دلار که 17 درصد از کل عرضه در گردش را تشکیل می‌دهد، برای همیشه از دست رفته‌اند؛ زیرا این کیف پول‌ها عبارات بازیابی یا کلید خصوی خود را گم کرده‌اند و بیش از یک دهه است که دست نخورده باقی مانده‌اند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.