ویزا و مسترکارت شراکت خود با شرکت‌های ارز دیجیتال را متوقف کردند!

در 28 فوریه رویترز در خبری اعلام کرد که شرکت‌ها خدمات مالی آمریکا ویزا و مسترکارت، شراکت جدید خود با شرکت‌های رمزارز را به‌دلیل ورشکستگی‌های مکرر در این صنعت که منجر به افزایش نظارت‌ توسط دولت‌ها شد را تعلیق می‌کنند.

زمانی که محبوبیت ارزهای دیجیتال در حال افزایش بود مسترکارت پرداخت از طریق یواس‌دی را به پلتفرم خود اضافه کرد و ویزا نیز به‌دنبال شراکت با استیبل‌کوین‌های مختلف بود.

حال این دو شرکت راه‌اندازی برخی محصولات و خدمات مرتبط با کریپتو را تا زمانی که شرایط بازار و محیط نظارتی بهبود یابد، به عقب می‌اندازند. طبق گزارش‌ها دلیل این امر مشخص نبودن قانون‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی و ورشکستگی شرکت‌های دارایی‌های دیجیتال مانند Celsius، FTX، Three Arrows Capital، Voyager Digital و … در سال گذشته است. سخنگوی ویزا در این باره می‌گوید:

ورشکستگی‌های اخیر در صنعت کریپتو به ما یادآوری کرد که فاصله زیادی تا تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به بخشی از پرداخت‌ها و خدمات مالی وجود دارد.

رئیس محصولات ویزا می‌گوید که گزارش رویترز نادرست است و ما به همکاری خود با شرکت‌های ارز دیجیتال برای ساخت محصولات جدید که پرداخت با استیبل‌کوین را آسان و راحت می‌کند، ادامه می‌دهیم.

پیش از این، ویزا و مسترکارت با صرافی بایننس برای صدور کارت‌های ارز دیجیتال/ ارز فیات شریک شدند. از سال 2020، این کارت در دسترس ساکنان منطقه اقتصادی اروپا قرار گرفت. همچنین مسترکارت و بایننس کارت مشابهی برای شهروندان برزیلی راه‌اندازی کردند و کاربرانی که احراز هویت کردند می‌توانند از این کارت استفاده کند.

صرافی بایننس در ماه‌های اخیر درگیر مشکلات نظارتی است. در 13 فوریه، شرکت زیر ساخت بلاک‌چین Paxos اعلام کرد که شراکت خود با بایننس را برای انتشار BUSD پایان می‌دهد. در 8 فوریه، بایننس به‌طور موقت واریز و برداشت دلار از طریق کانال‌ سوئیفت را به دلیل تصمیم شریک بانکیش Signature Bank متوقف کرد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.