سقوط ارز دیجیتال ترون به دنبال اتهامات SEC علیه جاستین سان!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه جاستین سان (Justin Sun)، بنیاد ترون و بنیاد بیت تورنت به دلیل فروش اوراق بهادار دارایی دیجیتال ثبت نشده شکایت کرد. رگولاتور متهمان را به کلاهبرداری، دستکاری بازار و فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرده است.

این شکایت تاثیری فوری بر توکن بومی ترون یعنی TRX داشته است و 13 درصد نسبت به روز گذشته کاهش پیدا کرد. سایر توکن‌های مربوط به جاستین سان، از جمله Huobi، Just و Sun Token نیز در روز چهارشنبه بیش از 5 تا 8 درصد سقوط کردند.

گفته می‌شود که سان سعی کرده است به‌طور مصنوعی حجم معاملات TRX را از طریق یک طرح تجارت شستشو (Wash Trading) افزایش دهد و کارمندانش را مجبور به انجام بیش از 600000 معامله شستشوی ترون بین دو حساب پلتفرم معاملاتی تحت کنترل خود کند. SEC همچنین از چندین فرد مشهور از جمله لیندسی لوهان، جیک پل، سولجر بوی و دیگران به دلیل تبلیغ TRX و BTT شکایت کرد.

طبق پرونده دادگاه، جاستین سان 31 میلیون دلار درآمد حاصل از پیشنهادات غیرقانونی، ثبت نشده و فروش توکن TRX به دست آورده است. SEC گفته است که روزانه بین 4.5 تا 7.4 میلیون TRX از طریق این معاملات شستشو معامله می‌شود. این آژانس همچنین ادعا کرد که سان یک کمپین تبلیغاتی را ترتیب داده است که در آن او و مروجین مشهورش این واقعیت را پنهان می‌کنند که افراد مشهور برای توییت‌هایشان پول دریافت کرده‌اند.

در بیانیه‌ای، گری گنسلر، رئیس SEC، گفت که این مورد نمونه‌ای از خطرات احتمالی است که سرمایه گذاران رمزارز ممکن است با اوراق بهادار ثبت نشده مواجه شوند.

اقدام SEC علیه سان و شرکت‌هایش، نیاز سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را به احتیاط و آگاهی از خطرات احتمالی مرتبط با اوراق بهادار ثبت‌نشده نشان می‌دهد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.