کوین بیس زیر ذره بین SEC | بررسی اتریوم شاید وقتی دیگر!

SEC مدیر محصول سابق کوین بیس را به دو سال زندان محکوم کرد!

در 30 می، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرد که ایشان وحی (Ishan Wahi)، مدیر سابق محصولات کوین بیس و برادرش نیکیل وحی، برای روشن شدن اتهامات وارد شده توسط دادگاه که آنها را متهم به مشارکت در معاملات داخلی کرده بود به نتیجه رسیدند.

دو متهم همچنین اعتراف کردند که اقدامات آنها بند 10 قانون بورس اوراق بهادار را نقض کرده است.

بر این اساس، ایشان، به دو سال حبس و برادرش نیکیل نیز به ده ماه حبس محکوم شده‌اند.

در بیانیه‌ای از SEC آمده است که مدیر محصول سابق کوین بیس 10.97 اتریوم و 9,440 تتر را از دست داده است. از سوی دیگر، نیکیل مبلغ 892,500 تتر را به دولت تحویل داده است.

این پرونده تقریباً یک سال پس از طرح دعوای SEC در دادگاه منطقه‌ای ناحیه غربی واشنگتن، با متهم کردن مدیر محصول سابق کوین بیس، به اتهام استفاده از اطلاعات محرمانه برای بهره‌مندی از معاملات دارایی‌های کریپتوکارنسی، که اکثر آنها طبق ادعای دادگاه بود، حل و فصل شد.

SEC چگونه با اتریوم برخورد خواهد کرد؟

در حالی که SEC در پرونده بالا موفق شد، اما سؤالاتی نیز پرسیده شد در مورد اینکه چگونه قانون‌گذار اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال از جمله اتریوم، به روشی که قانون‌گذار آن را قانونی می‌داند، تولید شود.

اخیراً،‌ گری گنسلر، رئیس SEC، نتوانست توضیح دهد که آیا اتریوم مانند بیت کوین، کالایی است که باید به‌عنوان دارایی و مالیات بر عایدی سرمایه در نظر گرفته شود یا خیر؟

گنسلر در حالی که در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان بود، بارها گفت که “آژانس در حال تحقیق بیشتر درباره اتریوم است”.

این اقدامات به اتریوم کمکی نکرد؛ زیرا تأیید صریح SEC، می‌تواند منجر به نظارت بیشتر شود و احتمالاً قیمت‌ها و فعالیت‌های درون‌ زنجیره‌ای را افزایش دهد.

Ethereum Price On May 31
قیمت اتریوم در 31 می

موضع SEC با کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) که بیت کوین، اتریوم و لایت کوین را به عنوان کالا طبقه‌بندی می‌کند نه اوراق بهادار، متفاوت است.

با این حال، بیانیه‌ای از SEC مبنی بر اعلام ETH به عنوان یک کالا، بسیار مورد انتظار جامعه است و می‌تواند به قیمت‌ها کمک کند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥