تاخیر زیاد برداشت‌ ارزهای دیجیتال از صرافی‌های ایرانی؛ ماجرا چیست؟

اخیرا در شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم که تعدادی از کاربران ایرانی شکایاتی از تاخیر خوردن تسویه‌های رمزارزی خود در صرافی‌های ایرانی داشتنه‌اند.

با کمی تحقیق و پرس و جو متوجه شدیم که علت این تاخیر‌ها از نهاد کنترلی پلیس فتا بوده است. این نهاد، دلیل ایجاد محدودیت ذکرشده را جلوگیری از کلاه‌برداری، پول‌شویی و سوءاستفاده‌های مالی اعلام کرده‌‌ و دستور اکید داده‌ است تا تمامی تسویه‌های رمزارزی کاربران پس از ۷۲ ساعت انجام شود.

در حال حاضر، تعداد کمی از صرافی‌های ایرانی از جمله، صرافی تترلند با انتشار نامه پلیس فتا، این محدودیت را به گوش کاربران خود رسانده‌اند. اما در مجموع به نظر می‌رسد که این ابلاغیه به زودی برای تمامی صرافی‌های ایرانی اجرا خواهد شد. هرچند که واقعیت امر این است که پلیس فتا به صرافی‌ها اعلام کرده هر واریز رمزارزی باید ۷۲ ساعت تعلیق و سپس تبدیل به رمز ارز یا تومن شود. حال، اگر پلیس فتا قبل از ۷۲ ساعت با صرافی ارتباط بگیرد (یعنی عمل فیشینگ صورت گرفته)، و صرافی باید به پلیس فتا گزارش دهد. حال اگر صرافی با کاربر خودش تسویه کرده باشد، مقصر شناخته شده و باید کل وجه رو از سرمایه شرکت پرداخت کند.

بینگ ایکس
امتیاز کارشناس:
7.5/10

در قسمتی از نامه پلیس فتا آمده است:

رعایت عدم تسویه آنی از طرف صرافی و در نظر گرفتن بازه زمانی 72 ساعته برای انجام تسویه با کاربران تا قبل از هرگونه اتخاذ تصمیم بعدی در جلسات آتی و ارائه راهکارهای مناسب الزامی است. بدیهی است عدم اعمال تسویه 72 ساعته برای مشتریان مطمئن به منزله پذیرش ریسک مشتری و تامین خسارت احتمالی از سوی صرافی می‌باشد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥