آنچه باید درباره نسخه بتا شیباریوم بدانید!

توسعه‌دهندگان شیبا اسناد عمومی در مورد نسخه بتا شیباریوم را منتشر کرد. شیباریوم یک راه‌حل بلاک‌چین لایه 2 که هدف آن ارائه یک بلاک‌چین کم‌هزینه برای اکوسیستم شیبا است.

Ryoshi خالق شیبا، شیباریوم را با این هدف طراحی کرد که هزینه تراکنش را کاهش دهد و آن را به یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه‌تر برای اتریوم تبدیل کند.

این اکوسیستم از اثبات سهام برای تضمین امنیت دارایی، و  از زنجیره‌های جانبی برای پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌کند که در نتیجه سرعت تراکنش و کارایی افزایش و هزینه کاهش می‌یابد. این بلاک‌چین مقیاس‌پذیر و سازگار با استانداردهای ERC است و یکپارچگی را تضمین می‌کند.

 شیباریوم از سه لایه  Bor، Heimdall و اتریوم تشکیل شده است. لایه اتریوم از مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند در بالای بلاک‌چین اتریوم تشکیل شده است.

شیباریوم به توسعه‌دهندگان سه مدل امنیتی متمایز اثبات سهام، پلاسما و ترکیبی از پلاسما و اثبات سهام ارائه می‌دهد تا از آن‌ها به‌عنوان پایه‌ای برای DApps خود استفاده کند.

لایه اثبات سهام برای تندرمینت از فناوری Heimdall و Bor استفاده می‌کند. هنگامی که دو سوم اعتبارسنج‌ها یک checkpoint را امضا کنند، در پایه زنجیره گنجانده می‌شود. اعتبارسنج‌ها و checkpointها برای اطمینان از امنیت سیستم به اتریوم ارسال می‌شوند.

شیباریوم به‌ازای هر تراکنش چندین شیبا را می‌سوزاند و به‌عنوان پلی بین‌اکوسیستم‌های مختلف عمل می‌کند.

پردازش سریع، مقیاس‌پذیری، امنیت و سادگی شیباریوم، آن را به یک راه‌حل لایه دوم بلاک‌چین امیدوارکننده برای اکوسیستم شیبا تبدیل کرده است. هدف شیباریوم ارائه یک بلاک‌چین در دسترس‌تر، انعطاف‌پذیرتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای جامعه شیبا است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.