مروری بر اقدامات اجرایی SEC در سال ۲۰۲۳

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در آخرین گزارش خود تعداد اقدامات اجرایی ثبت شده در سال مالی ۲۰۲۳ را اعلام کرد که رشد ۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ داشته است.

اقدامات اجرایی SEC از ۷۶۰ مورد در سال مالی گذشته به ۷۸۴ مورد در سال مالی ۲۰۲۳ افزایش یافت و کمیسیون ۴۹۴۹ میلیارد دلار برای جبران خسارت‌های مالی به دست آورده است.

همچنین کمیسیون ۹۳۰ میلیون دلار را بین سرمایه‌گذاران آسیب دیده توزیع کرده و این دومین سال متوالی است که میزان کمک‌ها از ۹۰۰ میلیون دلار پیشی می‌گیرد.

پاداش افشاگران نیز در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت و به ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

در حالی که SEC اقدامات زیادی را علیه ولز فارگو، citadel securiti، گلدمن ساکس و بانک اچ‌اس‌‌بی‌سی انجام داده، اما میزان اقدامات این کمیسیون در برابر صنعت کریپتو دو چندان بود.

SEC در امسال اتهاماتی را علیه اشخاص برتر حوزه ارزهای دیجیتال به اتهام کلاهبرداری، نقض قوانین اوراق بهادار و عملیات‌های ثبت نشده مطرح کرد. برخی از پرونده‌ها عبارتند از شکایت این رگولاتور علیه بنیانگذار و مدیرعامل سابق FTX، آزمایشگاه Terraform و بنیانگذار آن دو کوان.

همچنین SEC ریچارد هارت و سه نهاد او (Hex ،PulseChain و PulseX) را به تقلب و فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد. سایر شرکت‌های کریپتویی که به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم شده عبارتند از: سلسیوس، کراکن و نکسو. کراکن ۳۰ میلیون دلار و نکسو ۲۲/۵ میلیون دلار جریمه پرداخت کردند.

در ماه ژوئن کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایتی را علیه بایننس و مدیرعامل آن یعنی چانگ پنگ ژائو و صرافی کوین بیس تنظیم کرد. این شکایت مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت و هر دوی این شرکت‌ها اتهامات وارده را رد کردند.

با این حال در این گزارش در مورد پرونده ریپل هیچ موردی ذکر نشده است. حکم دادگاه در این پرونده عدم فروش اوراق بهادار توسط ریپل بود.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات