هکر صرافی پولونیکس شناسایی شد

چندی پیش صرافی ارز دیجیتال پولونیکس مورد حمله‌ هکرها قرار گرفت و مبلغ خیره‌کننده ۱۱۴ میلیون دلار از دارایی‌های آن به سرقت رفت. هم اکنون و پس از گذشت حدود ۷ روز از این اتفاق، جاستین سان، بنیانگذار ترون و پولونیکس و یکی از چهره‌های کلیدی در دنیای کریپتو، خبر از شناسایی هویت هکر این صرافی داد.

این اتفاق موجب شد تا بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال و شرکت‌هایی که مسئول امنیت و ردیابی تراکنش‌های این صرافی هستند احساس خطر کنند. به همین دلیل چندین شرکت مطرح که در این زمینه فعالیت دارند با جاستین سان همکاری کردند تا هرچه سریع‌تر کیف پول‌ها و تراکنش‌هایی که در این اتفاق دخیل بودند شناسایی شوند و دارایی‌های به سرقت رفته مسدود و غیر قابل برداشت باشد. به گفته برخی کارشناسان، این تلاش دست جمعی برای شناسایی مجرمان بی‌سابقه بوده است. جاستین سان اعلام کرد با استفاده از یک پیغام داده ورودی (IDM) که به زبان‌های چینی، انگلیسی، روسی و کره‌ای نوشته و به کیف پول هکر ارسال شده توانسته است هویت این فرد را شناسایی کند. او درصد زیادی از دارایی‌های به سرقت رفته را شناسایی و مسدود کرده است.

جاستین سان به این فرد گفته که تا ۲۵ نوامبر فرصت دارد تا تمام دارایی‌های به سرقت رفته را برگرداند و به عنوان جایزه ۱۰ میلیون دلار دریافت کند. سان به وضوح اعلام کرده که بخش بسیار زیادی از دارایی‌های به سرقت رفته علامت‌گذاری، عملا غیر قابل برداشت و بلااستفاده شده‌اند. در صورت بازگرداندن وجوه به سرقت رفته، فرد به عنوان یک هکر کلاه سفید شناخته می‌شود.

لازم به ذکر است پس از حدود یک هفته از این اتفاق، همچنان امکان برداشت دارایی‌ها برای برخی کاربران در دسترس نیست و فقط درصد کمی از مشتریان به برداشت وجوه خود دسترسی دارند. عوامل این صرافی اعلام کردند که تمام تلاش خود را می‌کنند تا وضعیت برداشت‌ها به روال سابق بازگردد.

باید دید که آیا این فرد تصمیم می‌گیرد در نقش یک قهرمان برای جامعه کریپتو ظاهر شود یا خیر؟ نظر خود را بنویسید.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات