پیتر شیف، منتقد سر سخت بیت کوین، وارد حوزه NFT این ارز دیجیتال شد!

پیتر شیف، اقتصاددان و حامی سرسخت طلا، روز جمعه با اعلام شرکت خود در یک مزایده هنری حاوی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) سر و صدایی به پا کرد. این مجموعه‌های دیجیتالی منحصربه‌فرد، با استفاده از فناوری Ordinal  روی بلاکچین بیت کوین ساخته می‌شوند. ورود شگفت‌انگیز شیف به بازار NFT از طریق بیت‌کوین، کنجکاوی جامعه را برانگیخته است و آنها را بر آن داشته تا حدس بزنند که آیا منتقد سابق بیت‌کوین تغییر دیدگاه داده است یا خیر؟

شیف: من هنوز عضوی از آن جامعه نیستم

برای مدت طولانی، پیتر شیف یکی از منتقدان سرسخت بیت‌کوین (BTC) بوده است و بارها تاکید کرده است که ارزش این ارز دیجیتال در نهایت به صفر خواهد رسید. او در بحث‌های متعددی شرکت کرده است که در آن به‌طور مداوم فقدان ارزش ذاتی بیت کوین را به‌عنوان یکی از آسیب‌پذیری‌های اساسی آن برجسته کرده است. با این حال، علی‌رغم موضع دیرینه‌اش، شیف اکنون در حال ورود به حوزه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است؛ فروش خود را انجام می‌دهد و از فناوری بلاکچینی که او در طول سال‌ها از آن انتقاد کرده است استفاده می‌کند!

شیف در توییتر گفت:

خوشحالم که یک پروژه هنری با یکی از هنرمندان مورد علاقه‌ام، مارکت پرایس را اعلام کنم. این همکاری شامل نقاشی اصلی «پیروزی طلایی» و همچنین مجموعه‌ای از چاپ‌ها و Ordinals است که روی بلاکچین بیت کوین ساخته شده‌اند.

شیف همچنین وب سایتی را به اشتراک گذاشت که مجموعه NFT ایجاد شده توسط Market Price را به نمایش می‌گذارد.

Golden Triumph
دو چاپ از این نقاشی به نام پیروزی طلایی.

این اثر هنری مشترک که برگرفته از نقاشی به نام “پیروزی طلایی” است، نسخه محدودی از 50 اثر چاپی را به همراه داشته است که هر کدام با امضای شیف و هنرمند آن است. هر چاپ دارای کتیبه اوردینال انحصاری خود روی بلاکچین بیت کوین خواهد بود که حس منحصر‌به‌فرد بودن را القا می‌کند. این مجموعه از طریق یک حراجی دو قسمتی رونمایی خواهد شد که قرار است از 2 ژوئن آغاز شود و در 9 ژوئن به پایان برسد. شیف و هنرمندش، شخصاً در این رویداد در شهر نیویورک حضور خواهند داشت.

قابل ذکر است، لایا هایلپرن، حامی بیت کوین، از فرصت استفاده کرد و به توییت شیف در مورد مجموعه NFT خود پاسخ داد. هیلپرن با قاطعیت در توییتی نوشت:

شما همیشه بیت کوین را دوست داشتید و برای کسب درآمد، خلاف این را وانمود می‌کنید.

شیف که قادر به مقاومت در برابر مکالمه نبود، از فرصت استفاده کرد و مستقیماً به توییت هایلپرن اشاره کرد. وی اظهار داشت:

این هنر و ادای احترام به طلا است. اما در اینجا چیزی برای بیت کوینرها نیز وجود دارد که من هنوز عضو آن جامعه نیستم!

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥