Search
Close this search box.

نوبیتکس خدمات سپرده گذاری و فروش تعهدی را به پلتفرم خود افزود

صرافی ارز دیجیتال ایرانی نوبیتکس در طول هفته گذشته دو خدمت مترادف صرافی‌های ارز دیجیتال را به پلتفرم خود اضافه کرد. کاربران این صرافی می‌توانند خدمات فروش تعهدی یا به اصطلاح Short کردن معاملات و همچنین سپرده گذاری یا استیکینگ (Staking) رمزارزها را در نوبیتکس انجام دهند.

فروش تعهدی نوبیتکس

فروش تعهدی یک مدل معاملاتی است که بر اساس اصول و قواعد شرعی تعریف شده است و برای دریافت وکالت و فروش دارایی در قبال وجه تضمین به کار می‌رود. این مدل معاملاتی توانسته است با توجه به شرایط بازار نزولی، به کاربران کمک کند تا سود بیشتری به دست آورند.

فروش تعهدی، مصوب سازمان بورس و شورای فقهی است و در عملکرد خود تا حدودی شبیه به موقعیت فروش شورت (short sell) در بازارهای جهانی است. با این حال، در فروش تعهدی، بهره، وام، قرض و اهرم وجود ندارد و قراردادها در قالب وکالت خرید و فروش تعریف شده است.

فروش تعهدی در بازارهای نزولی برای کسب سود از کاهش قیمت یک دارایی، بهترین راه است. در موقعیت فروش تعهدی، تریدر می‌تواند دارایی خود را به‌عنوان وجه تضمین قفل کرده و در ازای آن از استخر دارایی وکالت‌دهنده‌ها، وکالت فروش یک رمزارز را بگیرد و سپس همان مقدار وکالت گرفته شده را بعدا پس دهد.

در صورتی که قیمت دارایی فروخته شده کاهش یابد، با خرید مجدد دارایی در قیمت پایین‌تر، سود حاصل می‌شود و این سود طبق توافق بین وکالت‌دهنده و وکالت‌گیرنده و با فرمول مشخصی تقسیم می‌شود. اما در صورتی که قیمت بالاتر رود، عملا زیان حاصل‌شده و خرید مجدد مثل دارایی فروخته‌شده در تعهد وکالت‌گیرنده است که از محل وجوه حاصل از فروش دارایی و وجه تضمین انجام می‌شود.

استیکینگ رمزارز در نوبیتکس

پلتفرم استیکینگ نوبیتکس یک بستر است که به کاربران نوبیتکس امکان سپرده گذاری و استیک کردن رمزارزهایی که دارای شبکه اثبات سهام هستند را می‌دهد. این امکان به کاربران این اجازه را می‌دهد که با انتخاب یکی از طرح‌های متنوع، مدت زمان استیک خود را مشخص کنند و با قفل کردن توکن‌های خود در این مدت، پاداش خود را دریافت کنند. به این ترتیب، کاربران می‌توانند بدون نیاز به درگیر شدن با پیچیدگی‌ها و ملزومات استیکینگ در شبکه‌های بلاک چینی و با استفاده از یک بستر یکپارچه، رمزارزهای مختلف را استیک کنند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات