کیف پول متامسک نسبت به کمپین راه اندازی توکن جعلی هشدار داد | خبری از ایردراپ نیست!

همانطور که در حساب توییتر این پروژه در 28 مارس گزارش شد، کیف پول ارز دیجیتال محبوب MetaMask نسبت به راه اندازی توکن جعلی $MASK هشدار داد. متامسک می‌گوید هیچ راه اندازی توکنی وجود ندارد و خبری از ایردراپ نیست.
متامسک گفت که شایعات گسترده حاکی از آن است که در 31 مارس یک عکس برداری یا ایردراپ رسمی توکن انجام خواهد شد. اما این پروژه گفت که این شایعات “نه تنها نادرست بلکه خطرناک هستند” زیرا به کلاهبرداران و هکرها اجازه می‌دهد تا کاربران رمزارز را هدف قرار دهند.

در همین حال، دن فینلی، توسعه‌دهنده نرم‌افزار MetaMask، گفت:

تعدادی از مردم نمی‌دانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند. آن‌ها مسئول هیاهوی تبلیغاتی در اطراف ایردراپ فرضی هستند. کلاهبرداران احتمالا در همان روز دام پهن خواهند کرد.

این شایعات به اطلاعات داخلی احتمالی اشاره می‌کردند که نشان می‌داد MetaMask از تراکنش‌های کاربران در 31 مارس قبل از ایردراپ در سال 2024 عکس‌برداری می‌کند. مشخص نیست که شایعه اولیه با نیت کلاهبرداری منتشر شده است، زیرا درخواست انتقال به آدرس خاصی را نداشته است.

در هر صورت، MetaMask یک توکن بومی ندارد و علیرغم همه گمانه زنی‌ها و پیشنهادات برعکس، هیچ برنامه فوری برای راه اندازی آن ندارد.

شایعات توکن متامسک جدید نیستند

مدتی است که یک توکن MetaMask شایعه شده است. در واقع، این احتمال ممکن است در ابتدا توسط شرکت مادر متامسک، یعنی ConsenSys، تحریک شده باشد.

در نوامبر 2021، جوزف لوبین، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل ConsenSys، ظاهرا با نوشتن در توییتر به راه اندازی توکن اشاره کرد:

$MASK؟ چه زمانی؟ گوش به زنگ باشید.

بعدا، Decrypt در مارس 2022 گزارش داد که لوبین تأیید کرده است که MetaMask قصد راه اندازی یک توکن را دارد. این بیانیه متعاقبا توسط چندین سایت اصلی به عنوان مدرکی برای راه اندازی آینده توکن انتخاب شد.

بیانیه قبلی ظاهرا منجر به حداقل یک کلاهبرداری واقعی شد. صدها کاربر در دسامبر 2021 دیدند که وجوه آنها به سرقت رفت، زمانی که مهاجمان یک صرافی غیرمتمرکز را ربودند تا به نظر برسند که یک جفت معاملاتی WETH/MASK وجود دارد. یک کلاهبرداری نامرتبط MetaMask شامل مسمومیت آدرس نیز در ژانویه رخ داد.

در نهایت در نظر داشته باشید که کیف پول نیز مانند بسیاری دیگر، هدف مکرر کمپین‌های فیشینگ است و باید مراقب بود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.