ارزش سهام شرکت مرسدس بنز سقوط کرد!

سهام مرسدس بنز در روز چهارشنبه پس از اینکه سومین سهامدار بزرگ آن (KIA)، 20 میلیون سهم خود را زیر قیمت فروخت، تا 2.5 درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ها، سازمان سرمایه گذاری کویت، سهام را به قیمت 69.27 یورو (بیش از 3 درصد کمتر از آخرین بسته شدن آنها) برای فروش قرار داده است. KIA اکنون کمتر از 5 درصد از شرکت مرسدس بنز یا حدود 53 میلیون سهام را در اختیار خواهد داشت که نسبت به سطح قبلی 6.84 درصد کاهش یافته است.

این فروش به ارزش حدود 1.4 میلیارد یورو در این خودروساز آلمانی، کمی کمتر از 2 درصد از کل سرمایه این شرکت را تشکیل می‌دهد.

مرسدس بنز در بیانیه ای ایمیلی به نقل از رویترز گفت:

KIA متعهد به ادامه همکاری موفق با مرسدس بنز است و سهامدار اصلی باقی خواهد ماند.

این اقدام KIA پس از آن صورت گرفت که مرسدس بنز مستقر در اشتوتگارت در سال گذشته جهش 28 درصدی در درآمد خود را قبل از بهره و مالیات اعلام کرد، زیرا تمرکز بر مدل های لوکس با قیمت بالاتر به جبران تقاضای ضعیف در اروپا کمک کرد. 

اما این کسب و کار هشدار داد که احساسات در سه ماهه اول سال 2023 با شیوع موارد COVID-19 در چین از زمان پایان قوانین سختگیرانه دوران همه گیر آسیب دیده است.

سهام این تجارت پس از انتشار نتایج سالانه آن در فوریه افزایش یافت و در دوره یک ساله گذشته بیش از 12 درصد افزایش یافت.

برای معامله سهام شرکت مرسدس بنز می‌توانید از بروکرهای فارکس استفاده کنید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.