صورت جلسه ماه جولای فدرال رزرو امروز منتشر می‌شود؛ انتظار چه چیزی را باید داشته باشیم؟

وال‌ استریت انتظار توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را برای ماه سپتامبر خواهد داشت که بر روی دیدگاه کلی صورت جلسه ۲۵ تا ۲۶ جولای متمرکز شده است. این صورت جلسه که در ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت آمریکا و ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران، در روز چهارشنبه منتشر می‌شود، نگاهی اجمالی به دیدگاه فدرال رزرو درباره اقتصاد ایالات متحده دارد.

فدرال رزرو در ماه جولای، پیش از نشست جکسون هول و با وجود شاخص‌های متناقص، نرخ بهره را با یک چهارم واحد (درصد) افزایش از ۵/۲۵٪ تا ۵/۵٪، یعنی دامنه نرخ تامین فدرال در بالاترین سطح آن در ۲۲ سال گذشته رساند. این حرکت، پس از عدم افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن و در کنار سیگنال‌هایی از رشد اقتصادی «متعادل»، نشانه‌ای از تقویت چشم‌انداز فدرال رزرو محسوب می‌شود. به علاوه، با توجه به تاب‌آوری اقتصاد علیرغم کاهش رشد پیش‌بینی شده، فدرال رزرو دیگر برای آینده نزدیک، رکود را پیش‌بینی نمی‌کند.

البته اطلاعات جدید، سیگنال‌های متناقضی را صادر می‌کنند؛ گزارش مشاغل جولای نشان می‌دهد که ایالات متحده در ایجاد شغل کمی ضعیف عمل کرده، اما نرخ بیکاری به ۳/۵ درصد رسیده و دستمزد‌ها نیز ثابت مانده‌اند. اگرچه شاخص تورم به ۳/۲٪ افزایش یافته، اما تورم اصلی (بدون در نظر گرفتن مخارج خوراک و انرژی) از ۴/۸٪ در ژوئن به ۴/۷٪ کاهش یافته است.

با این وجود، رشد اقتصادی همچنان قوی است و این معیار در سه‌ماهه دوم، از پیش‌بینی‌ ۲/۴ درصدی و رشد ۲ درصدی سه‌ماهه اول پیشی گرفت.

جلسه بعدی کمیته بازار باز فدرال (FOMC) برای ۱۹ تا ۲۰ سپتامبر زمان‌بندی شده است که در آن آخرین داده‌های بازار کار و تورم ارائه خواهد شد. اگر روندها ثابت بمانند، اقتصاددانان انتظار دارند که فدرال رزرو باز هم افزایش نرخ بهره را متوقف کند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥