آیا هند می‌تواند به چین جدیدی برای اپل تبدیل شود؟

برنشتاین در نگاهی جدید به پیشرفت شرکت اپل در بازارهای نوظهور (به ویژه هند) بیان می‌کند که نتایج سه ماهه قوی برای بازار سهام اپل در نزدک وجود دارد و اخیراً سرمایه‌گذاران تمرکز بیشتری بر بازارهای نوظهور، برای این غول فناوری دارند.

تونی ساکوناگی جونیور خاطرنشان کرد:

به‌عنوان درصدی از کل درآمد در دهه گذشته، فروش اپل در بازارهای نوظهور نسبتا ثابت باقی مانده است، به‌خصوص اگر آن را با سایر برندها مقایسه کنید.

برنشتاین متوجه شده است که سهم بازار آیفون با قدرت کلی مصرف‌کننده مرتبط است، که نشان می‌دهد اپل باید با افزایش درآمد مصرف‌کننده، سهم خود را در اقتصادهای نوظهور افزایش دهد.

ساکوناگی و برنشتاین تخمین زدند که هند حدود 2.5 درصد از آیفون‌های فروخته شده و حدود 1.5 تا 2 درصد از کل درآمد شرکت را تشکیل می‌دهد. با رشد اقتصاد قوی، طی پنج سال آینده به رشد سالانه 20 درصدی تبدیل خواهد شد که به میزان 70 واحد رشد این شرکت در سال خواهد بود.

ساکوناگی افزود:

به احتمال زیاد هند چین بعدی برای اپل می‌شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد، بررسی‌ها نشان می‌دهد که هند می‌تواند سالانه 40 درصد رشد کند و به یک تولید کننده اپل در سطح جهانی تبدیل شود.

اما او شک و تردیدهایی دارد که مسیر رشد هند، مسیر چین را دنبال کند! زیرا رشد تولید ناخالصی هند در حال حاضر کمتر از چین است. اقتصاددانان به این نکته توجه دارند که ممکن است برای هند، رسیدن به رشد اقتصادی پایدار 7 تا 9 درصدی که چین از آن عبور کرده است سخت‌ باشد. این می‌تواند به دلایلی از جمله: اقتصاد با برنامه‌ریزی کمتر متمرکز، همراهی مشاغل تولیدی کم و اشتغال کم زنان (24 درصد هند و 61 درصد چین) باشد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.