هشدار صندوق بین المللی پول در مورد تاثیر استفاده ارز دیجیتال بر بانک‌ها

صندوق بین المللی پول (IMF) به کشورهای گروه 20 (G-20) هشدار داده بود که گسترش دارایی‌های دیجیتال می‌تواند منجر به از دست دادن سپرده‌های بانک‌ها و کاهش وام دهی شود.
گزارش صندوق بین‌المللی پول درباره «پیام‌های مالی کلان دارایی‌های دیجیتال» که در ماه فوریه در جریان نشستی در هند به G-20 ارائه شد، روز دوشنبه، این گزارش چند روز پس از سقوط بانک‌های کریپتو محور Signature (SBNY)، سیلیکون ولی (SVB) و سیلورگیت (SI) منتشر شد.

تکثیر گسترده دارایی‌های دیجیتال با خطرات قابل توجهی برای اثربخشی سیاست‌های پولی، مدیریت نرخ ارز و اقدامات مدیریت جریان سرمایه و همچنین پایداری مالی مواجه شده است. علاوه بر این، ممکن است تغییراتی در ذخایر بانک مرکزی و جهانی مورد نیاز باشد. در این گزارش آمده است که بانک‌ها ممکن است سپرده‌های خود را از دست بدهند و مجبور به کاهش وام‌دهی شوند.

این گزارش پس از بحث‌های بسیار مفید با وزارت دارایی هند و همچنین شرکت‌کنندگان در گروه‌های متمرکز بین‌المللی تهیه شد و منجر به تصمیم‌گیری G-20 در مورد چارچوب‌بندی قوانین جهانی ارزهای دیجیتال توسط صندوق بین المللی پول و هیئت ثبات مالی (FSB) گردید. .
این گزارش همچنین بیان می‌کند که خطرات زیادی در ارتباط با دارایی‌های کریپتویی وجود دارد، اگرچه اهمیت و ارتباط ریسک‌های خاص بسته به شرایط کشور متفاوت است.
موضوع مهم این گزارش، نیاز به پر کردن شکاف‌ داده‌ها برای تسهیل سیاست گذاری است.
این گزارش همچنین بیان می‌کند که علیرغم ریسک‌های قابل‌توجه، دارایی‌های کریپتو فناوری‌هایی را توسعه داده‌اند که بخش عمومی می‌تواند در تعقیب اهداف سیاستی خود از آنها استفاده کند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥