شانس بقای میم‌کوین په په در چند سال آینده چقدر است؟

برای درک آناتومی په په نیاز است به تجزیه و تحلیل عملکرد آن بپردازیم. این میم‌کوین کمتر از 2 ماه است که به وجود آمده در این مدت ارزش آن 3000 درصد رشد کرد و در 5 مه قیمت آن به بالاترین سطح ممکن رسید.

ارزش بازار په په در روزهای اولیه کمتر از 20 میلیون دلار بود. با این حال تبلیغات گسترده پیرامون آن، نقدینگی زیادی را جذب کرد و ارزش آن به تقریبا 1.5 میلیارد دلار رسید.

نمودار رشد قیمت په په

افزایش 1 میلیارد دلاری در کمتر از 4 هفته مطمئنا تقریبا یک شاهکار قابل توجه برای هر نوع ارز دیجیتال است.

په په چگونه و چرا به این نقطه عطف رسید؟

یکی از دلایل اصلی رشد اخیر په په در چند هفته گذشته کاهش علاقه سرمایه‌گذاران به میم‌کوین‌های قدیمی مانند دوج کوین و شیبا است. تریدرها به دنبال میم‌کوین‌های هستند که نظرات را به خود جلب می‌کند و پتانسیل رشد دارند.

همچنین په په به‌خاطر اینکه قبلا در بلاک‌چین نبود برای کاربران جذاب بود. یکی دیگر از دلایل رشد په په این است که براساس میم قورباغه‌ای که سال‌ها در اطراف وجود داشته، ساخته شده از این رو معروف بود. این ویژگی‌های آن را به یک کاندیدای سالم در بخش میم‌کوین‌ها تبدیل کرده است.

آیا په په هنوز ارزش خرید دارد؟

ارزش بازار په په در حال حاضر از بالاترین میزان ثبت کرده به نصف کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که موج اول فشار فروش در حال حاضر رخ داده است. برخی ممکن است این را فرصتی برای خرید بدانند. در زمان نگارش این مطلب ارزش بازار این میم‌کوین 622 میلیون دلار است و به نظر می‌رسد فشار فروش در چند روز گذشته کاهش یافته است.

همچنین هیجان اولیه پیرامون این توکن نیز کم شد، البته افراد بیشتری با این میم‌کوین آشنا شده‌اند. آما آیا این بدان معناست که قیمت دوباره رشد می‌کند؟ این موضوع به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال، آیا موج دیگری از تبلیغات پیرامون این میم‌کوین برای جذب نقدینگی ایجاد می‌شود؟ اگر بقیه بازار شروع به بهبود کنند، تقاضای په په افزایش می‌یابد؟

برای این سوالات پاسخ مشخصی وجود ندارد. ما از ChatGPT در این باره پرسیدیم. این برنامه هوش مصنوعی تمام نکاتی که باعث شهرت په په په شد را نام برد. با این حال، هوش مصنوعی گفت این میم‌کوین بسیار سوداگرانه و خطرناک است. سپس ما از ChatGPT پرسیدیم آیا فکر می‌کنیم در آینده ارزش بازار این میم‌کوین به 5 میلیارد می‌رسد یا نه. ChatGPT به این سوال یک پاسخ بله یا خیر مشخص نداد، اما خطر تبدیل شدن این میم‌کوین طرح‌های پمپ و دامپ را ذکر کرد.

جالب اینجاست که برخی از کارشناسان این صنعت در مورد استفاده از میم‌کوین‌ها به‌عنوان طرح های پمپ و دامپ، احساسات مشابهی دارند. به‌عنوان مثال، لارک دیویس خاطر نشان کرد که په په کاربرد خاصی ندارد.

دیویس معتقد است چنین میم‌کوین‌هایی در نهایت بی‌ارزش خواهند شد. حال این سوال پیش می‌آید، آیا این سرنوشت در انتظار په په هست؟ تاکنون میم‌کوین برتر تلاش کرده‌اند به سمت سودمندی حرکت کنند تا پس از تبلیغات اولیه زنده بمانند. همچنین شایان ذکر است که میم کوین‌های مانند دوج‌کوین و شیبا پس از گذراندن یک زمستان سخت ارزهای دیجیتال، ارزش بازارشان به‌طور قابل توجهی باقی مانده است.

به همین دلیل ممکن است برخی تصور کنند په په نیز می‌تواند مانند دوج و شیبا باقی بماند. البته دو نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه کنید. اولین نکته اینکه دوج و شیبا سرمایه‌گذارانی دارند که هنوز به آن‌ها معتقدند.

په په ممکن است چنین سرمایه‌گذارانی را نداشته باشد. به خصوص اگر نتواند یک مورد استفاده خاص را تضمین کند. بنابراین در مورد آینده این میم‌کوین تقاضا غالب خواهد داشت یا خیر وجود دارد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.