آیا آمریکا در چند ماه آینده وارد رکود اقتصادی می‌شود؟

جفری گانلاک از دابلاین کپیتال در CNBC گفت که او انتظار دارد رکود اقتصادی ایالات متحده در چند ماه آینده آغاز شود و فدرال رزرو باید “شدیدا” پاسخگو باشد.

گوندلاچ روز دوشنبه گفت:

باد‌های مخالف اقتصادی در حال وزیدن هستند، ما مدتی است که درباره این موضوع صحبت کرده‌ایم، و من فکر می‌کنم که رکود چند ماه دیگر به اینجا می‌رسد. تنها چیزی که واقعاً نیاز داریم این است که نرخ بیکاری بالاتر برود.

بنیانگذار Doubleline Capital همچنین گفت که او پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو امسال “چند بار” نرخ بهره را کاهش دهد. او گفت که وضعیت کلی اقتصاد “به وضوح ضعیف است”.

روز دوشنبه، در بحبوحه چشم‌انداز خوش‌بینانه‌تر برای بانک‌های ایالات متحده، بازدهی خزانه‌داری افزایش یافت. مقامات یک سال است که برای مبارزه با تورم سیاست‌های سختگیرانه‌ای را اعمال کرده‌اند.

گانلاچ گفت که انتظار ندارد بانک مرکزی نرخ بهره را تا زمانی که بازدهی ۲ ساله خزانه داری «بالا نرود» افزایش دهد. نرخ سررسید در روز دوشنبه با بهبود روحیه سرمایه‌گذاران ۲۵ واحد پایه افزایش یافت، اما همچنان نسبت به اوایل این ماه حدود ۱۰۰ واحد پایه کمتر است.

گانلاخ گفت اگر فدرال رزرو مجدداً در ماه مه نرخ بهره را افزایش دهد، «تفاوت بین آنچه که می‌توانید از اوراق بهادار دریافت کنید و آنچه می‌توانید در سیستم بانکی دریافت کنید، افزایش خواهد یافت.» وی هشدار داد که چنین سناریویی به طور معکوس باعث کاهش شدید نقدینگی در سیستم بانکی و شاید مشکلات بیشتری با زیان‌های زیادی شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.